Skocz do zawartości
marchelius

rom MIUI 11 Android 10 Global Stable - już dostepne

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzisiaj pojawiło się w OTA - najnowszy Android, zabezpieczenia na 2020-01-01 i oczywiściu MIUI 11.

Działa bezproblemowo, co do baterii to jeszcze za wczesnie aby się wypowiedzieć, ale telefon działa płynnie i chyba nawet nieco szybciej niż na Pie. No i fajnie mieć w końcu Gmail'a w ciemnym motywie :)

Jakby komus nie wyświetlała się w telefonie to można zassać stąd https://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QDGMIXM/miui_MIMIX2SGlobal_V11.0.3.0.QDGMIXM_f076a2ced4_10.0.zip

Edytowane przez marchelius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe jest to. że poprzedni numer systemu był 11.0.4 czyli wyższy od obecnego. Testuję i podzielę się uwagami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 1.02.2020 o 21:42, cattani43 napisał:

Ciekawe jest to. że poprzedni numer systemu był 11.0.4 czyli wyższy od obecnego. ...

Heh, chińska logika, tego nie ogarniesz :) 

Testuję rom od wczoraj rana, na razie wszystko jest OK, wróciły motywy, działa GMail w ciemnym motywie (ale już inne aplikacje nie od Google niestety nie), bateria raczej bez zmian, płynność działania systemu na maly plus (mniej poszarpanych animacji) no i zaskoczyło mnie, że wszystkie zbędne dla mie aplikacje Google (np. Duo) dało się bezproblemowo odninstalować z poziomu ekranu głównego (zosstawiłem w sumie tylko Chrome, Mapy i GMail)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściągnąłem ta wersję na mój Mix 2s. Obecnie mam Android 8 i Miui 10. Po wybraniu ściągniętego pliku telefon pokazuje komunikat: Sorry flash to this stable version is not allowed. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    20 godzin temu, Gicbern napisał:

Ściągnąłem ta wersję na mój Mix 2s. Obecnie mam Android 8 i Miui 10. Po wybraniu ściągniętego pliku telefon pokazuje komunikat: Sorry flash to this stable version is not allowed. Co robić?

Jaką dokładnie masz wersję softu na telefonie ??  Jeśli miałbyś global stable to wyskoczyła by Ci aktualizacja przez OTA. (i to już dawno, do PIE i MIUI 11)

Jeśli masz inny soft to zostaje tylko wgranie softu przez MiFlash i ustawianie wszystkiego od zera lub odtworzenie z backupu.  Ja osobiście zrobiłbym najpierw upgrade do MIUI11 na Androidzie 9.0 i potem odpalił aktualizator i wgrał A10 przez OTA.

Wgraj tą wersję przez MiFlash https://bigota.d.miui.com/V11.0.4.0.PDGMIXM/polaris_global_images_V11.0.4.0.PDGMIXM_20191022.0000.00_9.0_global_37a65fe019.tgz

Aktualizacja do 10-tki powinna pojawić się w OTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto moja wersja. Telefon widzi tylko ta aktualizacje do Pie i Miui 11. Czy powinien widzieć od razu do Android 10 z Miui 11?

Screenshot_2020-02-09-17-10-48-167_com.android.settings.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 9.02.2020 o 17:14, Gicbern napisał:

Oto moja wersja. Telefon widzi tylko ta aktualizacje do Pie i Miui 11. Czy powinien widzieć od razu do Android 10 z Miui 11?

Wygląda OK. Nie wiem jak to Xiaomi wykombinowało, ale może być tak, że aktualizować przez OTA trzeba stopniowo , wersja po wersji i nie da się przeskoczyć o 2 wersje Androida za jednym razem. Myślę, że dopiero po zainstalowaniu aktualizacji do PIE wyskoczy aktualizacja do "10". Chyba że MiFlash i całkowity reset telefonu, wtedy wystarczy flashować tylko 1 raz.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MIX 2 Global dostał stabilne MIUI 11.0.6.0
    Poprawki, chociaż waga 709M
    Niestety poprawki zabezpieczeń bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, arczibald1 napisał:

MIX 2 Global dostał stabilne MIUI 11.0.6.0
    Poprawki, chociaż waga 709M
    Niestety poprawki zabezpieczeń bez zmian.

No to 2S ciut lepiej, bo zabezpieczenia ze stycznia 2020 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja 10.0.4.0 z poprawkami z 1 marca.

Działanie telefonu po aktualizacji raczej bez zmian, zobaczymy jak będzie z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi