Skocz do zawartości
BullyPL

[Xiaomi RedmiNote 5 Pro] Problem z Gwarancją . Allegro .

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim (Jeżeli zły dział prosze o info/ przeniesienie) . Pomimo że posiadam Redmi Note 5 pro , postanowiłem założyć tutaj temat ponieważ wiele osób kupuje Telefony na Allegro (Wiem mój błąd )  :D

Otóż mam pewien problem .
    Dnia 1 Wrzesień 2018 postanowiłem zrobić prezent sobie i ukochanej . Kupiłem  2 x Redmi Note 5 pro na portalu Allegro . Cena wydawała mi się dobra , i dlatego padło na zakup tam ;)

W opisie z aukcji pisało 24 miesiące Gwarancji Realizowanej w PL . Otóż minęło 17 miesięcy i zauważyłem Pierw na Żony telefonie wypalający się ekran , to żółte przebarwienie . Telefony noszone w Etui , cały czas naklejone szkła ochronne . Zaniepokojony tym postanowiłem też dokładnie sprawdzić  też swojego RN5 i też ekran zaczął się wypalać ...

Myślę sobie spoko mam jeszcze gwarancje 7 miesięcy . Lecz patrzę na Paragon a tam pisze sprzedawca :

Arena GSM Ltd.

Adres : 32-124 Shenzhen  ul. Lothu Dist.21

Nip: ********

Jak się dowiedziałem Oficialny serwis Xiaomi w PL nie przyjmie mi tych telefonów do Naprawy w Ramach Gwarancji  , ponieważ nie Są Oficjalną wersją Globalną . (Sprawdzałem na stronie Mi.com wbijając swój IMEI ) .
    Sprzedawca na Allegro nie odpowiada , Nie ma z Nim kontaktu Mailowego ani telefonicznego . Pisałem do allegro , wysyłają mu tylko ponaglenia do nawiązania kontaktu . 
    Co w Takim razie mamy robić ?? Gdzie jak coś na gwarancje wysłać ?? z Kim się kontaktować ?? 
    Mógłbym sam zamówić sobie Ekran z Ramką , i sobie wymienić . Tylko dlaczego mam to zrobić jeżeli mam (Chyba) Gwarancje :D

Jeżeli będzie potrzeba powrzucam zdjęcia Ekranów Wypalonych , zdjęcie Paragonu . 

Jeżeli Temat się powtarza , jest w złym dziale proszę o info . 

Pozdrawiam i dziękuje za każdą pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Chytry zawsze traci dwa razy

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    8 minut temu, serim napisał:

Chytry zawsze traci dwa razy

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

No powiem Ci ze mi pomogłeś ;) 
    I jeżeli mógłbyś to wytłumacz mi w czym to ma pomóc z moim problemem ?? 

I jeszcze jedno , nie zarabiam Ch*j wie ile , i każda złotówka się dla mnie liczy . Tego jestem nauczony . Zapewne wiele osób też by wolało mieć kilka stówek w kieszeni . 

Edytowane przez BullyPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    3 godziny temu, BullyPL napisał:

Mógłbym sam zamówić sobie Ekran z Ramką , i sobie wymienić . Tylko dlaczego mam to zrobić jeżeli mam (Chyba) Gwarancje

Kupując na Allegro - właśnie to "chyba" jest najważniejsze. Nie masz gwarancji, nie masz rękojmi.

Warunki gwarancji i reklamacji należało sprawdzić przed zakupem. 

Dowiedz się np.  w MiCenter(Wrocław) ile kosztuje taka naprawa lub zrób to sam.

Shenzen - Chiny - gwarancja 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

IMEI pokazuje Tobie, że na jaki rynek jest przeznaczony telefon. Nie chodzi mi o Delivery Address a jaka to jest wersja.
    Pytam bo wspomniałeś, że nie Miedzynarodowa.
    Szkoda, że mas w dodatku taki dziwny paragon...
    Ciężko będzie coś doradzić bo jakby to była wersja Global to pewnie byś tutaj nie pisał

Ja sam szukałem taniej swojego Mi 9T Pro i nic w tym dziwnego, choć szukałem najbardziej zaufanego polskiego sklepu poza sieciówkami i znalazłem promocje za 1699 zł z paragonem VAT 23%
    Telefon jest wersją międzynarodową przeznaczoną na rynek europejski. Wiem, że już za późno bo mleko się rozlało ale na pewno ta lekcja pomoże Tobie w następnych zakupach...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dzidexx Dziękuje za odpowiedz ;) 
    Wymieniłem kilka maili z Pomocą Allegro . Wysłali wiadomość do sprzedającego o kontakt , czas był do środy .
    Nie odezwał się . po tym wysłali mu ponaglenie , czas do niedzieli . Jeżeli nie będzie odzewu mają "Podjąć Dalsze działania" (cokolwiek to znaczy) 

Naprawa w MiCenter raczej odpada . W ostateczności wolę sobie kupić ekran z ramką i samemu wymienić . Jakąś tam wprawę mam ;) 

Czyli raczej z wysłania do Shenzen nici .

@Kolos28 Tobie również dziekuję za zainteresowanie .

Patrzyłem tutaj https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/imei wpisałem IMEI i wyskoczyło to co napisałem . Chyba że chodzi ci o coś innego . 

Zas co do paragonu , dostałem wydrukowany na kartce a4 . ( w załączniku )

No własnie gdyby była to globalna to nie szukałbym tutaj pomocy .

Dobrze piszesz . Lekko się przejechałem , ale Mądry Polak po szkodzie .

Paragon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra do Zamknięcia . Nie było sensu wysyłać Tele na gwarancje do Shenzen i szukania rozwiązania z nimi .
    Telefon jeden poszedł do pudełka i jest Rezerwowy . A drugi dostał Syn i jest zadowolony :D

Tym razem zakupiliśmy nowe Xiaomi Redmi Note 8 Pro w Sklepie (Żeby nie było takich problemów jak z tymi z allegro) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi