Skocz do zawartości
Jakub Skiba

Debranding Galaxy A9 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje instrukcji debrandingu dla Galaxy A9 2018 z oprogramowaniem z Plusa. Chciałbym cofnąć oprogramowanie do Androida Oreo XEO bez utraty gwarancji. Czy jest to wykonalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Nie ma takiej możliwosci abyś powrócil do softu Oreo, bootloader nie zezwoli na ten powrót. 

Jedno co pozostaje to zdebrandowac telefon z softem Pie 9 XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Oczywiście że wykonalne. Pobierz odpowiedni soft z SamMobile, wgrag go ODINem i tyle.

@jeronimo jeśli nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd. Przy wgraniu przez ODIN, bootloader ulega zastąpieniu tym z wgrywanej paczki.

Edytowane przez macfanpl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 minut temu, macfanpl napisał:

Oczywiście że wykonalne. Pobierz odpowiedni soft z SamMobile, wgrag go ODINem i tyle.

@jeronimo jeśli nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd. Przy wgraniu przez ODIN, bootloader ulega zastąpieniu tym z wgrywanej paczki.

Czyli normalnie mogę pobrać Soft XEO z Oreo skoro mam Pie z Plusa? Mógłbyś mniej więcej wyjaśnić czy jest taka sama procedura jakbym normalnie Soft wygrywał czy jest coś inaczej w przypadku debrandu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    22 minuty temu, macfanpl napisał:

@jeronimo jeśli nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd

Kolego czy przeczytałeś dokładnie 1 post, jak sie wgrywa soft to on zapewne wie, tylko nie zawsze mozna. 

Ty nie wprowadzaj w błąd bo kolega sobie tylko narobi biedy.

Jak sie chcesz przekonac to jeśli masz w swoim telefonie A50 soft Pie9 nawet Plusa to spróbuj wgrac soft Oreo 8.0 też plusa.W wersjach softów Pie9 wyszły softy z nowszymi bootloaderami i nie ma takiej możliwosci aby powrócic do starszej wersji, chyba że ma zrotowany telefon 

Godzinę temu, Jakub Skiba napisał:

Chciałbym cofnąć oprogramowanie do Androida Oreo XEO bez utraty gwarancji. Czy jest to wykonalne?

Jeśli chce się cofnąć do softu Oreo  to przypuszczam, że ma wgrany w telefonie soft Pie 9, więc popatrz sobie na wersje softów Oreo i Pie 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    Napisano (edytowane)

@macfanpl

Jeszcze przed tobą duużo nauki na temat softów Samsunga i wgrywania poszczególnych wersji oprogramowania Odinem. Na początek może poradniki, są na forum ? 

Czasem Samsung też daje informację przez OTA że nie można już wrócić do starszej wersji ?

Edytowane przez Wincenty
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    16 minut temu, Jakub Skiba napisał:

Czyli normalnie mogę pobrać Soft XEO z Oreo skoro mam Pie z Plusa? Mógłbyś mniej więcej wyjaśnić czy jest taka sama procedura jakbym normalnie Soft wygrywał czy jest coś inaczej w przypadku debrandu?

Kolego jak chcesz to spróbuj, ale ja odradzam , oczywiscie jest taka sama procedura tylko informuję cię żę jak będziesz chciał wgrac soft Oreo to zaraz po wcisnieciu w Odinie "start" na wyswietlaczu telefonu wyskoczy czerwony napis ze bootloader nie zezwala na wgranie.

I nie chodzi tu o telefon A9 tylko kazdy telefon czy to A9 czy S9+. Poprostu na żadnym telefonie samsunga nie powrócisz do starszej wersji softu jeśli bedzie róznica w oznakowaniu softu, a chodzi o to.

Twoj pie9 to wersja z symbolem nowej wersji bootloadera zaznaczony na czerwono. 

A920FXXU3BSLA

Soft Oreo 8.0 to wersja A920FXXU1ARKG

W takim wypadku nawet nie próbuj i nie słuchaj się co napisał @macfanpl bo tylko sobie biedy narobisz.

Słuchaj się osób bardziej obeznanych w temacie softów. 

Taki powrót jest możliwy tylko jak masz zrotowany telefon czyli mówiąc bardziej dla ciebie zrozumiale po nabiciu flagi Knox, a tobie chyba nie o to własnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, jeronimo napisał:

Kolego jak chcesz to spróbuj, ale ja odradzam , oczywiscie jest taka sama procedura tylko informuję cię żę jak będziesz chciał wgrac soft Oreo to zaraz po wcisnieciu w Odinie "start" na wyswietlaczu telefonu wyskoczy czerwony napis ze bootloader nie zezwala na wbranie.

I nie chodzi tu o telefon A9 tylko kazdy telefon czy to A9 czy S9+

To może jednak bezpieczniej będzie jak wygram Pie XEO. Czy ten poradnik na temat wydania softu dla S9 tak samo wygram na A9?

Jeszcze tam było coś na temat pliku pit(?) ja też takiego potrzebuje? Ja przepraszam ale moja wiedza na ten temat jest raczej ograniczona 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Kolego chodzi tobie o zdebrandowanie z Plusa na XEO, więc sciagnij ostatni soft Pie9  XEO dla twojego modelu za pomocą Programu SamFirm i wgraj go Odinem w wersji 3.13 lub 3.14.

Wgraj tą wersje softu XEO -  

A920FXXU3BSLA

Nie musisz wyciagac pliku PIT, wgrywaj 4 pliki AP, BL, CP, CSC, bez uzywania pliku Home_csc.

Najpierw sobie zrób backup danych bo wgrywajac soft wyczysci ci telefon, najlepiej backup zrób za pomoca Smart Switch, wtedy zachowa ci wszystkie ustawienia, kontakty, aplikacjie itd. Potem po wgraniu softu i ustawieniu telefonu przywrócisz sobie dane spowrotem na telefon

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 minut temu, jeronimo napisał:

Kolego chodzi tobie o zdebrandowanie z Plusa na XEO, więc sciagnij ostatni soft Pie9  XEO dla twojego modelu za pomocą Programu SamFirm i wgraj go Odinem w wersji 3.13 lub 3.14.

Wgraj tą wersje softu XEO -  

A920FXXU3BSLA

Nie musisz wyciagac pliku PIT, wgrywaj 4 pliki AP, BL, CP, CSC, bez uzywania pliku Home_csc.

Najpierw sobie zrób backup danych bo wgrywajac soft wyczysci ci telefon, najlepiej backup zrób za pomoca Smart Switch, wtedy zachowa ci wszystkie ustawienia, kontakty, aplikacjie itd. Potem po wgraniu softu i ustawieniu telefonu przywrócisz sobie dane spowrotem na telefon

Dziękuje za pomoc, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi