Skocz do zawartości
buczacz

Sklep play nie pobiera aplikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, mam od 2 lat Huawei P20 Lite z androidem (oprogramowanie aktualizowane na bieżąco). Nie mogę dzisiaj pobrać ani zaktualizować aplikacji w Sklepie Play. Kiedyś już tak było, sklep się "odblokował" po wyczysczeniu pamięci podręcznej i danych jego aplikacji i usług Google Play oraz ponownym uruchomieniu smartfona. Teraz to nie działa, ani przez WiFi ani LTE, miejsca w pamięci mam więcej niż potrzeba. Ostatnio pobierałam aplikację ok. 10 dni temu, bez problemów. 

Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Przywrócić ustawienia fabryczne telefonu? Z tego co zrozumiałam koniec współpracy Huawei i Google dotyczy nowych telefonów, a na starych, które dotychczas miały dostęp, usługi Google powinny nadal działać? 

Edytowane przez buczacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Jeśli nie były robione ustawienia fabryczne po żadnej z aktualizacji, to może warto by je zrobić. A w ogóle jakiś komunikat się pokazuje, czy coś?

Huawei P30 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacje można pobierać z APK Mirror...a tak poza tym, to tytuł posta jest mylący bo niby skąd Sklep Google miałby pobierać aplikacje, od Ciebie ? Bardziej pasuje np. nie mogę pobrać aplikacji ze sklepu Google !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    7 minut temu, montezuma napisał:

Aplikacje można pobierać z APK Mirror...a tak poza tym, to tytuł posta jest mylący bo niby skąd Sklep Google miałby pobierać aplikacje, od Ciebie ? Bardziej pasuje np. nie mogę pobrać aplikacji ze sklepu Google !

Dzięki, zmienię tytuł. Jeśli nadal będzie problem to zainteresuję się APK Mirror, czy to jest do ogarnięcia dla laików? 

Ciągle pokazuje się "Czekam na pobranie", chyba nigdy nie przywraca łam fabrycznych. Zrobię tak po skopiowaniu danych z telefonu, dzięki. 

Edytowane przez buczacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze jeden sposób. Loguj się do sklepu przez komputer , zaznacz co chcesz pobrać i zobacz jaki będzie komunikat. Apk Mirror jest adekwatny do sklepu Google, jest do ogarniecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi