Skocz do zawartości
gotrunks

Theme dla i5700 - dyskusja i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy wgrałem mnmlTheme żadna aplikacja, nawet systemowa nie mogła się otworzyć. Ciągle FC miałem i nic nie mogłem zrobić... Nowy soft musiałem wgrać :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A miałeś SamdroidModa? ;) bo to jest podstawa, u mnie wszystkie wyżej prezentowane Theme dzialają, używam mnmlTheme a jak mi się znudzi przejde na eleganta :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak zainstalowac Theme BiB? sorry za glupie pytanie ale spice mam od 2 dni :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to najbardziej nie dopracowany Theme, przede wszystkim musić mieć soft 2.1 a później root LK2.02, po czym instalacja SamdroidMod a na końcu instalacja z pliku zip skórki.

Poza tym w źródłach jest konkretna instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kamil

Co jest w tym BiB takiego niedopracowanego? Ze screenów wygląda na najładniejszy - oczywiście jak na mój gust. Miałem go wrzucać do telefonu, ale jak już kiedyś pisałem, skopałem sobie system. Może jak będę miał znowu czysty FW to pokuszę się o tego BiBa albo eleganta (chyba, że wyjdzie coś ciekawszego).

Teraz mam mnmlTheme i wygląda fajnie, dużo lepiej niż standardowo, polecam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sam ostatnio sobie instalowałem ten theme i jest prześliczny, choć instalacja jest troszkę uciążliwa (należy robić wszystko ostrożnie, ponieważ jeden błąd i może być wipe potrzebny albo i nawet reflash). Oczywiście root wymagany, tak samo jak SamdroidMod. W sumie nie widzę też co (oprócz instalacji) jest niedopracowanego, wszystko wygląda lepiej niż oryginalne.

Po pierwsze trzeba ściągnąć pliki services.7z i framework-res-v2.zip (v1 niepotrzebny jest) ze źródła i je wypakować tak, aby mieć pliki services.jar i framework-res.apk (trzeba pozmieniać nazwy po wypakowaniu na właśnie takie). KONIECZNIE sprawdźcie, czy frameworka macie wypakowanego do końca i ma on rozszerzenie .apk, w środku archiwum po sprawdzeniu np. winzipem muszą być 3 foldery (assets, META-INF, res) i dwa pliki (AndroidManifest.xml i resources.arsc).

Po wypakowaniu przekopiujcie je na katalog główny karty pamięci i pamiętajcie, by odmontować kartę przed odpaleniem adb.

Potem podłączamy do kompa, odpalamy adb i wpisujemy

adb shell
    remount rw

Aby zrobić kopię istniejących plików:

cp /system/framework/framework-res.apk /sdcard/backup
    cp /system/framework/services.jar /sdcard/backup

Teraz kopiujemy i nadajemy uprawnienia nowym:

cp /sdcard/framework-res.apk /system/framework
    cp /sdcard/services.jar /system/framework 
    chmod 0644 /system/framework/framework-res.apk
    chmod 0644 /system/framework/services.jar

No i restart:

reboot

Po wyłączeniu się i włączeniu telefonu można wyłączyć konsolę i odłączyć telefon, a następnie cieszyć się pięknym czarnym paskiem powiadomień i nie tylko :). NIE ODPOWIADAM ZA JAKIEKOLWIEK SZKODY WYRZĄDZONE WASZYM TELEFONOM, jeśli będziecie postępować zgodnie z instrukcjami nic się nie stanie.

Jak coś namieszacie zawsze można próbować odpalić recovery menu (volume down + zielona + czerwona przy wyłączonym telefonie) wybrać wipe -> system + cache (factory reset). Jak nadal nie pomaga to flashować.

Upload wszystkich tematów zrobię dzisiaj albo jutro ponieważ teraz używam tethera na swoim komputerze i za dużo byłoby ciągnąć (te limity...). Jak tylko się dorwę do neostrady w domu to wszystko zamieszczę :).

Edytowane przez raven_raven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom123

Witam

Za nic nie wiem jak zainstalowac jakikolwiek thema.

Sciagnalem Elegant,jest mapisane ze,instaluje sie za pomoca MetaMorpha.

Co to wogole za ustroistwo?

Z gory wielka sorrka za tak banalne pytanie

Ps.SDK i JD1+50MB Mod juz mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Musisz mieć SamdroidModa... to raz, dwa ściągasz MetaMorpha z marketu jak już masz zainstalowanego Moda, a później aktywujesz theme z poziomu programu, theme w pliku zip musi byc na karcie pamięci. Przed aktywacją ustaw sobie czas wygaszenia ekranu na 10min bo jak się zawiesi to nic z tego nie wyjdzie...

Elegance ma jedna, dość zasadniczą wade, czarny tekst powiadomień na czarnym tle... wróć... widzę, że zostało to w końcu poprawione ;)

Edytowane przez gotrunks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi