Skocz do zawartości
miracleman34

Zwrot telefonu zakupionego na odległość - sprzedawca chce oddać tylko 80% wartości zakupu

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się oddać telefon.  Kupowany na allegro. Sprzedawca chce mi potracic aż 20% wartości telefonu bo jest aktywowany 10 dni temu. Mimo że nic o tym na aukcji nie ma i zmieściłem się w 14 dniach. Co mi radzicie  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości od kogo go kupiłeś? Znajomy miał takie potrzebuję z Apple Watch. Może ten sam sprzedawca?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prestige GSM Kraków 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85
    Napisano (edytowane)

Urząd Ochrony Konsumenta. Na pewno u Ciebie jest. Znajdź na stronie i udaj się po poradę. Jak dostanie sprzedawca pismo to trochę rura mu zmięknie. Ojciec podobny temat przerabiał. Jak dostali pismo to już była inna śpiewka.

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Allegro umywa ręce i twierdzi że sprzedawca może pomniejszyć kwotę jak chce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

wiem jakie jest prawo ale gdybym był sprzedawcą to zrobiłbym to samo, sprzęt jest już używany, na pewno jakieś mikro ryski czy ślady są do znalezienia, nie sprzeda już tego jako nówkę... ale prawo jest po stronie kupującego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    wiem jakie jest prawo ale gdybym był sprzedawcą to zrobiłbym to samo, sprzęt jest już używany, na pewno jakieś mikro ryski czy ślady są do znalezienia, nie sprzeda już tego jako nówkę... ale prawo jest po stronie kupującego

Tu nie chodzi nawet o to , ze sprzęt był używany tylko, ze iPhone został aktywowany. Gdybym był sprzedawca to również zrobiłbym podobnie ale prawo mówi co innego. Ma 14 dni na zwrot i jeżeli sprzedawca tego jasno nie opisuje na aukcji to nie ma prawa zadać od klienta zwrotu kwoty „x”

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby to jasno określił,  nie kupiłbym. 

Teraz chodzi o to by rozwiązać problem bo 20% to śmiech. Dużo drożej chodzą tygodniowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    Napisano (edytowane)

@miracleman34 trzeba było kupic w sieciowce typu media markt, rtv euro agd, xkom.... 

Ciężki temat...

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Napisano (edytowane)
    W dniu 11.02.2020 o 17:23, miracleman34 napisał:
    Zdecydowałem się oddać telefon.  Kupowany na allegro. Sprzedawca chce mi potracic aż 20% wartości telefonu bo jest aktywowany 10 dni temu. Mimo że nic o tym na aukcji nie ma i zmieściłem się w 14 dniach. Co mi radzicie  ?

Rzecznik Praw Konsumenta. Kiedyś czytałem artykuł o podobnej sytuacji, jak znajdę wkleje.Sprzedawca również chciał naliczyć koszty z aktywowanego iPhone, kupujący udał się do rzecznika i sprawa skończyła się tak, że sprzedający musiał przyjąć telefon z powrotem bez żadnym dodatkowych kwot, ryzyko wpisane w działaność na odległość.

Niestety nie da się wkleić konkurencja, wpisz w google aktywowany iPhone a zwrot i pierwszy wynik.

Edytowane przez jeronimo
    Link niezgodny z regulaminem forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi