Skocz do zawartości
miracleman34

Zwrot telefonu zakupionego na odległość - sprzedawca chce oddać tylko 80% wartości zakupu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, horde napisał:

Rzecznik Praw Konsumenta. Kiedyś czytałem artykuł o podobnej sytuacji, jak znajdę wkleje.Sprzedawca również chciał naliczyć koszty z aktywowanego iPhone, kupujący udał się do rzecznika i sprawa skończyła się tak, że sprzedający musiał przyjąć telefon z powrotem bez żadnym dodatkowych kwot, ryzyko wpisane w działaność na odległość.

Mam

https://www.######/2019/01/iphone-zakup-online-zwrot-towaru-pieniedzy.html

Niestety nie da się wkleić konkurencja, wpisz w google aktywowany iPhone a zwrot i pierwszy wynik.

13 godzin temu, dest napisał:

@miracleman34 trzeba było kupic w sieciowce typu media markt, rtv euro 

Tak zrobię z tym że Rzecznik ma 30 dni na interwencję a ja kilkanaście na zwrot od jego zgloszenia

Rzecznik a Urząd ochrony konsumenta dużo się różni?

Bo u nas dwie różne siedziby itd

Edytowane przez miracleman34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Nie korzystałem z Urzędu Ochrony Konsumenta to nie wiem, ja uderzałbym do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta.

Poza tym najpierw spróbowałbym sprzedawcy przekazać taką informację i zobaczyć jak zareaguje, może w ogóle nie będzie sprawy.

Skąd informacja, ze 30 dni ma Rzecznik, tak podają? Jeśli nawet to i tak swoją drogą robisz zwrot-informujesz sprzedawcę-pismo, a dodatkowo sprawę kierujesz

do Rzecznika, zresztą na pewno Rzecznik podpowie co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co zrobiłem zwrot na Allegro ale po rozmowie że sprzedawca gdy jechałem oddać sprzęt,  go im nie zostawilem. Napisać do nich Teraz mając tel u siebie co i jak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Godzinę temu, miracleman34 napisał:

Póki co zrobiłem zwrot na Allegro ale po rozmowie że sprzedawca gdy jechałem oddać sprzęt,  go im nie zostawilem. Napisać do nich Teraz mając tel u siebie co i jak ?

Musisz mieć dowód na odmowę zwrotu. Napisz do nich oficjalnego maila, najlepiej do działu zajmującego się zwrotami/gwarancją (nie sprzedażą). Zadzwoń i poproś o telefon lub mail by tam uderzać. Potem poszukaj na forach prawnych, zajmujących sie pomocą w sprawach konsumenta odpowiednich podstaw prawnych i uderz pismem podpartym określonymi paragrafami. Jeśli masz taką możliwość to udaj się do prawnika, który zajmuje się tego typu sprawami. W każdym mieście np. w Starostwie takie istnieją. Są darmowe.
    Stawiam, że jak dobrze to zrobisz to sprawę szybko zamkniesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mają tylko dział sprzedaży i serwisowy

Na infolini urzędu ochrony konsumenta prawnik powiedzial bym napisał list polecony zpo z wezwaniem do zapłaty i info o skierowaniu do Rzecznika a jeśli to nie pomoże to pismo bezpośrednio od Rzecznika 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27
    25 minut temu, miracleman34 napisał:

Mają tylko dział sprzedaży i serwisowy

Na infolini urzędu ochrony konsumenta prawnik powiedzial bym napisał list polecony zpo z wezwaniem do zapłaty i info o skierowaniu do Rzecznika a jeśli to nie pomoże to pismo bezpośrednio od Rzecznika 

Ale by żądać wezwania do zapłaty musisz im wysłać telefon w czasie 14 dni. Dopiero wtedy możesz zacząć walczyć o zwrot tych 10%. Jak nic nie da negocjacja przed wysyłką i zapewnienie pełnego zwrotu to tylko ta opcja Ci pozostaje. Zwrot, odebranie 90% i walka o zaległe 10%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Telefon mogę im zawieźć nawet jutro bo mam spotkanie z Rzecznikiem zobaczymy co mi powie

A teraz właśnie przyszedł mail że mogą mi wrócić jedynie 80% wartości telefonu  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27
    Godzinę temu, miracleman34 napisał:

Telefon mogę im zawieźć nawet jutro bo mam spotkanie z Rzecznikiem zobaczymy co mi powie

A teraz właśnie przyszedł mail że mogą mi wrócić jedynie 80% wartości telefonu  

To są jakieś jaja.
    Ja bym nie odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak co innego wczoraj w rozmowie,  co innego na piśmie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Tym się nie przejmuj idź do Rzecznika i wszystko będziesz wiedział. Wiele firm starszy, że nie przyjmą zwrotu jak np używany, czy ściągniesz folie itp a później okazuje się, że jak zaangażuje się Rzecznik to jednak zmieniają zdanie.
    Ja bym im jeszcze odpisał że w takim razie kierujesz sprawę do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta to może szybciej podejmą prawidłową decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi