Skocz do zawartości
smerf1234

tutorial Jak wyłączyć sugestię słów po poprzednim właścicielu telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie, prosze o pomoc. Jak to jest z ta sugestia słów w telefonie. Mam używany telefon poprzedni właściciel przywrócił ustawienia fabryczne telefonu. Podpowiedzi w klawiaturze zostały wyłączone i po kilku miesiącach włączone ponownie. Rozumiem że klawiatura sugeruje słowa wcześniej używane albo często ale nie rozumiem dlaczego w propozycjach wyskakują całe zwroty a nawet zdania jak dotąd nie używane przeze mnie, nawet dodawane są emotikony graficzne bądź ze znaķów.  Przez co można na tej podstawie utworzyć cała wiadomość , której nie było przez co zostaje posądzany o pisanie wiadomości jakich nie stworzyłem i tym bardziej nie wysłałem. Niektórych słów też nie pisałem i podpowiada nawet imiona. I nie ma tych zdań słów w wysłanych i odebranych wiadomościach ( nie usuwałem nic z telefonu). Obecnie slowa i cale zdania są wymieszane w tej sugesti słów. Nie wiem jak mam wytłumaczyć tej osobie że tych treści nie napisałem i nie wysyłałem. Czy to jest tak ze klawiatura sama łapie słowa i skleja w zdania tak jak jej sie podoba?

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, ale może napisz jaka to jest np klawiatura. Jeśli to dajmy na to SwiftKey to tam jest konto przypisane do adresu e-mail i na każdym telefonie można mieć swój słownik. Trzeba się dopiero wylogować ze SwiftKey żeby to nie działało. Przywrócenie ustawień fabrycznych teoretycznie powinno wymazać takie logowanie, ale już różne cuda widziałem. Zaczął bym od wyczyszczenia danych klawiatury jakakolwiek by nie była a potem szukał ewentualnie dalej.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klawiatura standardowa. Po zakupie i formacie telefonu tydzien czasu mialam wlaczone sugerowanie slow. Po kilku miesiacac zostala ona wlaczona i pojawuaja sie gotowe wiadomosci jak pisalam wczesniej.

dodana zawartość

@smerf1234

Klawiatura standardowa. Po zakupie i formacie telefonu tydzien czasu mialam wlaczone sugerowanie slow. Po kilku miesiacac zostala ona wlaczona i pojawuaja sie gotowe wiadomosci jak pisalam wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@smerf1234 Ty jesteś ,,on '' czy ,,ona ' ' bo raz piszesz tak a raz tak...Co do klawiatury - nie możesz jej zastąpić np. Gboard-em ? Tam przynajmniej jest słownik użytkownika gdzie możesz dodawać albo kasować cały słownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@smerf1234

Przykro mi to pisać:

Twoje tutejsze posty są tak niezrozumiałe i zawierają tyle błędów, że nawet klawiatura dostała świra.

Jeśli poprzedni właściciel usunął swoje konta(Google, Samsung...) i zrobił reset do fabrycznych - nie ma takiej możliwości aby cokolwiek teraz pochodziło od niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ona i on. Jeszcze pomylonymi wuadomosciami. Sek w tym, ze speramy sie z partnerna w tej wlasnie kwestii tych sugerowanych tresci i slow. Moim tokiem myslenia telefon byl kupiony i byl czysty. Przez ok tydzien czasu w telefonie wlaczona byla autosugestia tekstu. Nastepnie z powodu niewygodnego pisania z wlaczona opcja zostala ona wylaczona. Po ok pol roku zosta ponownie uruchomiona ta opcja. I tu zastanawia mnie jedna rzecz. Na wstepie mozna bylo zobaczyc sugerowane tresci dziwnej tresci. Do niektorych z nich byly uzywane emotikony niewykozystywane w tresci wiadomosci jako emotikona. Druga strona natomiast twierdzi, ze tresci te nie byly pisane. Mamy zagwozdke i chcielibysmy ja ograc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi