Skocz do zawartości
Charnooh

Android 11 - wersja deweloperska - opinie, wrażenia, bugi

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wczoraj wieczorem wgrałem na swojego Pixela 2 XL wersję developerską Androida 11 (R).

Z pierwszych wrażeń - narazie nie napotkałem nic nowego poza tym, że Google Pay, Huawei Health nie działają, dodatkowo po restarcie telefonu dopiero po kilkunastu sekundach pojawia się monit o wpisanie PINu do karty sim. Ogólnie to nie widzę żadnych różnic względem A10 - nie ma sensu chyba tej wersji wgrywać. Pewnie dopiero beta wniesie jakieś nowości. Jak coś rzuci mi się w oczy to będę pisał ;) 

W antutu wyciągnąl 228k pkt jeśli kogoś to ciekawi.

Edytowane przez Gwozdek
    Korekta tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

@Charnooh Możesz zerknąć jak bateria na dłuższą metę się zachowuje?

Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Podobno z 11 ma się pojawić gest podwójnego puknięcia w tył obudowy, który będzie wyzwalał asystenta, apke aparatu czy cos innego, co będzie możliwie do ustawienia.

https://www.gsmarena.com/google_testing_new_back_doubletap_gesture_in_android_11_developer_preview-news-41648.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive
    1 godzinę temu, spec-naz1 napisał:

gest podwójnego puknięcia w tył obudowy, który będzie wyzwalał asystenta

A po co to komu, jak wystarczy ścisnąć telefon w tym celu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 21.02.2020 o 11:17, Positive napisał:

@Charnooh Możesz zerknąć jak bateria na dłuższą metę się zachowuje?

Ogólnie co do baterii jest podobnie jak na 10.

Szczerze to praktycznie na codzień nie czuję, że to nowy system. Huawei zaktualizował już HMS i aplikacje Health więc wszystko działa ale co ciekawe po aktualizacji w GPlay pojawił mi się komunikat, że aplikacja wymaga nowszej wersji HMS i jest do pobrania z AppGallery - w Google Play jej nie było. Pobrałem sklep Huawei'a, zaktualizowałem obie aplikacje i wszystko śmiga.

Dziwna sprawa jest z prawami dostępu np. do lokalizacji - zniknęła opcja przyznaj na stałe dla aplikacji i są jedynie opcje: "tylko tym razem", "tylko gdy aplikacja jest używana" i "nie przyznawaj". Nie rozumiem jak to dokładnie działa bo np. w aplikacji do której mam podłączony smartwatch lub opaskę i wyświetla ona lokalizację z obecną pogodą to chciałbym, żeby sama w tle miała dostęp do aktualizowania tych danych a z tego co jest napisane wynika, że ich mieć nie będzie. Niestety pogoda i lokalizacja na smartwatchu aktualizuje mi się dopiero jak otworzę aplikację na telefonie ... Bardzo to dziwne i mam nadzieję, że zostanie zmienione.

update: manualnie wszedłem w prawa dostępu dla aplikacji i tam jest opcja "przyznaj na stałe". Nie rozumiem czemu nie ma jej podczas pierwszego uruchomienia aplikacji ale pewnie to naprawią.

update 2: Często przy dzwonieniu/odbieraniu połączenie włącza się na głośnik. Kolejny bug.

Edytowane przez Charnooh
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

@Charnooh Ta zmiana może być związana z nowym podejściem G do kwestii udostępniania lokalizacji w zewnętrznych aplikacjach.

Ktoś już coś pisał na temat.

https://android.com.pl/artykuly/297827-android-lokalizacja-w-tle-nowe-zasady-aplikacje-aktualizacja-google-play/

Tapatalk Pro

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem kolejne błędy - story na messengerze nie działają, otwierają się w przeglądarce a na favebooku w ogóle się nie odtwarzają czasami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się jeszcze wstrzymam poczekam na wersję Beta .

Może to wam coś pomoże co jest nowego i czy na 2xl działa jest już kilkanaście filmików .

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi