Skocz do zawartości
Adco

Zablokowany imei telefonu, jak odzyskać dane ?

Rekomendowane odpowiedzi

Adco
    Napisano (edytowane)

Witam serdecznie, jestem nowy na tym forum i to mój pierwszy post ?

Jeżeli jest błąd w moim poście, proszę moderatora o uwagę. 

Przeszukałem dość sporo postów, ale nic aktualnego nie wyczytałem co by mnie satysfakcjonowało na dzień dzisiejszy.

A więc w Grudniu zakupiłem telefon Samsung S10E przez portal OLX. Telefon odebrałem osobiście. Spisałem z sprzedawcą umowę kupna sprzedaży w dwóch kopiach. Mam też fakturę, z oderwanym fragmentem harmonogramu rat i informacji że urządzenie jest na raty. Spisałem dane osobiście z jego dowodu.

Dziś telefon jest niestety zablokowany z powodu braku płatności (wiem że są to 4 abonamenty i 4 urządzenia - TMobile). Kontakt ze sprzedawcą mam, w poniedziałek ma mi zwrócić całą kasę na konto, gdyż przedstawiłem mu całą sytuację i okłamał mnie pisząc że telefon nie jest na raty (dowód rozmowy na OLX) a więc produkt sprzedany świadomie z wadą prawną. Mogę podać go na policję w tym przypadku, ale mniejsza z tym nie chcę robić gościowi wokół /ciach jeśli chce zwrócić kasę.

I teraz najważniejsze dla mnie pytanie - Czy w tym momencie istnieje jakiś sposób na odzyskanie danych z tego telefonu? Najbardziej zależy mi na zdjęciach i filmach...? 

Dodam że jak tylko go włączę, odrazu ekran zakrywa komunikat że telefon jest zablokowany i nic nie da się zrobić ?

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Pawlo421
    Doprecyzowałem nazwe tematu, nie używamy wulgaryzmów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tofik1993
    I teraz najważniejsze dla mnie pytanie - Czy w tym momencie istnieje jakiś sposób na odzyskanie danych z tego telefonu? Najbardziej zależy mi na zdjęciach i filmach...?   

sproboj zrobić kopie w smart switch kupujesz nowego samsunga i w 10minut wrzucasz na niego kopie która przywróci wszystkie dane ze starego telefonu. Chyba że komputer nie widzi urządzenia, to niestety nie pomogę default_smile.png Tapnięte z note 10+  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

A kopia zapasowa z chmury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasiu18

W Smart Switch nie potrzebujesz drugiego urządzenia. Kopię na dysku robisz. Tylko kwestia, czy go komputer zobaczy... A poza tym blokują cały telefon, a nie tylko IMEI?

A tak swoją drogą to gość, który nie płacił rat, chce Ci teraz kasę całą oddać? Napisz co i jak wyszło. 3mamy kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest
    Godzinę temu, yasiu18 napisał:

. A poza tym blokują cały telefon, a nie tylko IMEI?

Blokada działa na usłudze knoxa która jest oczywiście administratorem urządzenia a więc blokuje go nie tylko w zakresie modułu GSM a w dowolny sposób ustalony na linii operator Samsung. Czyli na nasz sygnał aplikacja knox ma np blokować urządzenie z możliwością połączeń alarmowych i komunikatem o treści bla bla bla. 

@Adco a z ciekawości, odebrać połączenie przychodzące możesz ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    21 godzin temu, Adco napisał:

Dodam że jak tylko go włączę, odrazu ekran zakrywa komunikat że telefon jest zablokowany i nic nie da się zrobić ?

1 - Czy go próbowałeś podłączyc pod komputer?

2 - czy miałeś założony na telefonie jakiś kod odblokowujacy telefon po uruchomieniu?

Kolego operator blokuje mozliwosc połaczen czyli nr imei, a nie cały telefon.

Włącz telefon bez karty SIM w srodku, nawet jak wyskakuje tobie odrazu takie okienko z informacją to sprobuj przejsc dalej.

Kliknij u dolu w kóleczko i szukaj sposobu.

Nie moze być takiej możliwosci ze operator blokuje cały telefon i dostep do danych.

Przeciez na zablokowanym telefonie przez operatora mozna dzwonic na nr alarmowe.

Nie patrz na to żę jest okienko na całym ekranie tylko staraj sie przechodzic dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Adco  Jeżeli blokada poszła poprzez knoxa (a wszystko wskazuje że tak jest), to masz raczej marne szanse na odzyskanie czegokolwiek, zabezpieczenie to zostało stworzone aby między innymi chronić wszelkie dane w przypadku kradzieży telefonu (blokada urządzenia przy pomocy aplikacji "znajdź telefon" działa na tej samej zasadzie). Jeżeli gość od którego kupiłeś telefon jest tak skory do "współpracy" że aż pieniądze chce zwracać, to może go nakłoń do wspólnej wizyty w salonie operatora, niech przy tobie ureguluje zaległości za telefon i wtedy powinni ci wszystko odblokować, bez tego raczej nie wróżę sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi