Skocz do zawartości
qgroszekq

[LG G2] - Telefon po nagrzaniu sie restartuje i wpada w bootloop.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich,
    Chciałem prosić o poradę, mam problem z bootloopem w LG G2, przekopałem juz mase internetu ale nie znalazłem podobnego przypadku. Telefon wpada w bootloopa jednak zauważyłem, że przy schłodzeniu jest możliwość jego uruchomienia do chwili aż się nagrzeje. Potem się restartuje i znowu wpada w bootloopa. Ogólnie poleciał już pełen format ( przeprowadzony z telefonem za oknem bo tylko wtedy wchodziła taka możliwość w grę :P ) oraz odłączałemfizycznie baterie i zostawiałem go na dłuższą chwilę . Ciągle brak rezultatów. Bateria nie nosi żadnych śladów uszkodzeń oraz sam telefon nigdy nie upadł ani nie został zalany. Wiem, że jest to już wiekowy sprzęt ale jestem ciekawy co jest problemem i czy może uda mi się to samemu naprawić. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam. 

Edytowane przez jeronimo
    doprecyzowano tytul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ldawid

Temat do przeniesienia ... ?

Kierunek dotychczasowych działań w zasadzie prawidłowy ?

Trzeba ustalić przyczynę nadmiernego grzania - bateria czy "maszynka" ?.

Może być, że bateria nagrzewa się nad wyraz, z powodu nadmiernego poboru prądu(uszkodzenie części elektroniki). Może być i w drugą stronę - bateria "padła" co powoduje efekt "grzania"(bardzo niebezpieczny).

Dalsze postępowanie po ustaleniu powyższego.

A tak nawiasem mówiąc - bardzo sympatyczny smartfonik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie trochę brakuje mi pomysłów na to  jak mogę sprecyzować czy to bateria czy coś na płycie robi zwarcie. Mógłbym zamówić nową baterie i sprawdzić ale patrząc, ze nowa bateria to wartość polowy telefonu, szukam alternatywnego rozwiązania :p Jesli to coś pomoże to zainstalowałem jaką apke do baterii i obserwowałem jej temperaturę w chwili resetu. Występuje w przedziale 30-35*C. Z takich moich obserwacji temperatura definitywnie jest dużo wyższa w okolicy obiektywu tylnego apratu, także wszystko wskazuje na płytę a tu trochę brakuje umiejętności na diagnozę i naprawę :p Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to czekam na pomoce :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Znalazłem takie coś na you tube. Otientuje się ktoś czy to może przynieść jakiś efekt :D ?  Albo chociaż jesteście mi wstanie wytłumaczyć za co odpowiedzialny jest element zalutowany przez tego kolegę :P ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi