Skocz do zawartości
Gwozdek

Samsung Galaxy S20+. Bateria - statystyki, problemy i dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wojo napisał:

S20+ 5G

próbowałeś z tym bixby routines? ludzie pisali że pomaga, powyłączaj większość apek w tle, to nie jest możliwe aby tyle brało przez noc tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojo

Dzisiaj to zrobiłem, zobaczymy jutro czy coś to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojo

Niestety, w moim przypadku nic to nie dało... dalej po nocy zabiera mi ok 20% baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wojo masz GSam'a zainstalowanego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r00t

Też nie do końca jestem zadowolony z baterii uważam że trzyma najsłabiej ze wszystkich telefonów co miałem od samsunga (S8 , Note 9 czy nawet S10+) może przy aktualizacjach coś poprawią oby chociaż tyle plusu ze za noc zabiera mi tylko 3% baterii bo monitoruje to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojo

Słuchajcie, po wczorajszej aktualizacji bateria po nocy (7h) spadła o 8%!

Nie jestem pewien, czy miałem wyłączony AID w godzinach nocnych czyli od 24-7 przed aktualizacją ale wydaje mi się, że tak (po aktualizacji musiałem ponownie uruchomić plan) więc nie mam pewności czy to kwestia AID czy właśnie poprawki systemowej albo jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie przy wyłączonym AOD to jest taki standard przez noc - przez około 8h spada jakieś 6-7%.

Jeśli chodzi o moje odczucia - bateria przy moim sposobie użytkowania wystarcza na około 28h, przy 3.5-4h SOT (włączona lokalizacja, bluetooth, synchronizacja itd.). Kilka aplikacji dodanych jako uśpione (głównie te, z których nie chce otrzymywać powiadomień). Co ważne - wywaliłem aplikację Facebookowe, a wszystkie pozostałe powiązane z FB "odinstalowałem" przy pomocy ADB.

Używam Bixby Routines (m.in. do wyłączenia NFC, lokalizacji na noc). Wychodzę z założenia, że trzeba korzystać ze wszystkiego co dostarcza telefon. Odświeżanie ustawione na 120 Hz (i oczywiście FHD+).

Jest dla mnie wyniki są jak najbardziej zadowalające. Sporo w moim przypadku na pewno pomogło to, że kiedyś już odzwyczaiłem się od ciągłego zerkania na wskaźnik baterii, co niejednokrotnie na pewno prowadziło do 'wybudzenia' telefonu z deep sleep ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    riot!

macie AoD wlaczona cały czas czy tylko po tapnięciu?

Ja też używam bixby routines i uważam, że jest super. Na noc wyłącza wszystko, zostawiam AoD i możliwość dodzwonienia się bo wiadomo jak z nagłymi wypadkami, ale transfery i wifi wyłączam bo i tak mnie wkurza jak messenger pika w nocy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iMoCks

Ja mam wyłączone i Bixby i AoD. A mimo.to bateria zaczyna lecieć w oczach. Jak na początku było fajnie tak teraz coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy się nie pozbyć telefonu i nie kupić innego.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    riot!

U mnie spora poprawa (znowu) po wipie cache partition. Przez noc 8% ale włączone bt i aod zawsze bo lubię w nocy widzieć ktora godzina. 

Ogólnie lubię używać aod i chyba zostawię i zobaczę jak bateria sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi