Skocz do zawartości
Atrix192

Kupiłem telefon ale wymaga konta google poprzedniego właściciela. Co z tym zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam . Kupiłem telefon Huawei mate 20 pro który upadł i nie uruchamiał się . I tu zostałem oszukany ponieważ telefon został już naprawiony , uruchamia się jednak brak kodu do ekranu blokady. Brak także adresu e-mail Gmail który był wpisany do urządzenia . Jestem na etapie robienia resetowania telefonu jednak bez tych danych nie jestem w stanie przejść dalej. Osoba która mi go sprzedała twierdzi że nie poda mi go bo są na nim jej zdjęcia . Podczas sprzedania nie mówiła mi że jeśli naprawie go to i tak z niego nie skorzystam . Jak mogę ominąć ten krok i zresetować go w inny sposób ? 

Edytowane przez Kubaan88
    Doprecyzowałem. Temat powinien być krótkim streszczeniem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@Atrix192 Przykro mi, ale nic nie zrobisz. Po to są te blokady, aby osoby nieuprawnione nie miały dostępu do urządzenia. Sprzedawca zachował się faktycznie nie fair, skoro nie usunął konta przed pozbyciem się telefonu. Skoro nie chce podać danych, to może spotkacie się osobiście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są sposoby na ominięcie Byapass wystarczy poszukać u wujka google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Na bieżąco łatane.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie pozostaje z fakturą/paragonem do autoryzowanego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Atrix192 a nie możesz zrobić resetu z poziomu boot menu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Z recovery. Można. Ale nic to nie da, jeśli na telefonie jest zalogowane konto Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

Ileż to już historii można było przeczytać w temacie dostania się do telefonu z pominęciem konta google. Zawsze temat jest bardzo prosty: jeżeli to twój telefon to paragon i serwis, jeżeli kupujesz to bez takiego konta i w końcu jeśli nie twój - to oddaj. Ile razy można powtarzać, że "okazyjna cena" nie zawsze idzie w parze z dobrymi intencjami sprzedającego.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, Positive napisał:

Ileż to już historii można było przeczytać w temacie dostania się do telefonu z pominęciem konta google. Zawsze temat jest bardzo prosty: jeżeli to twój telefon to paragon i serwis, jeżeli kupujesz to bez takiego konta i w końcu jeśli nie twój - to oddaj. Ile razy można powtarzać, że "okazyjna cena" nie zawsze idzie w parze z dobrymi intencjami sprzedającego.

Wszystko opisałem powyżej . Telefon został sprzedany jako uszkodzony ale nikt nie poinformował w ogłoszeniu że jeśli ktoś kupi go i zapłaci za naprawę by przywrócić go do użytku to i tak będzie śmieciem bo kodu blokady ekranu ani adresu email nie dostanie . Telefon był kupiony od poprzedniego właściciela więc nie ja jestem wpisany na fakturze .

Telefon został zresetowany jednak nie całkowicie , po zrobieniu Factory Reset i włączeniu telefonu zostałem podczas pierwszej konfiguracji poproszony o podanie adresu Gmail który był użyty przy ostatnim użyciu telefonu . Żadne inne wymazywanie danych nie działa by telefon "myślał" że zostaje pierwszy raz uruchomiony 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To próbowałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi