Skocz do zawartości
Pixi7

Smartzegarek do 1000 zł - bateria, GPS, czytelny wyświetlacz,

Rekomendowane odpowiedzi

Pixi7
    Napisano (edytowane)

Szukam zegarka, który nie będzie za drogi, ale spełni moje wymagania. Lista oczekiwań:

- bateria minimum kilka dni (im dłużej tym lepiej, najlepiej powyżej tygodnia na standardowym działaniu),

- gps wbudowany w urządzenie,

- czytelny wyświetlacz,

- bezproblemowe działanie, tak aby działał i nie trzeba się bawić w jakieś zmiany oprogramowania czy kombinowanie z instalowaniem dziwnych aplikacji,

- cena do 1000 zł, ale im mniej tym lepiej,

- miło jakby miał płatności, ale nie jest to priorytet.

Upatrzone mam modele Huawei Watch GT2 lub Honor Magic Watch 2. Czy ktoś może mi wytłumaczyć czym się różnią i który lepiej wybrać, lub zaproponować inny produkt, który będzie lepszym wyborem?

Edytowane przez Gwozdek
    Dopasowałem post do wymagań działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

Honor ma raczej mniejszą baterię,
    oba nie mają możliwości płatności przez NFC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

A działanie, jakieś opinie jak to działa? Nie ma zabawy z problemami połączenia BT? Zastanawiałem się nad czymś Garmina, tylko że z Garmina to poniżej 1000 jest stosunkowo mało do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

W Garmina nie ma sensu się pchać jeśli nie potrzebujesz zegarka sportowego. W tej cenie to jedynie vivoactiv3 bez amoleda z stosunkowo kiepskim wyświetlaczem. Poza tym Garmin jako smartwatch nie jest bardzo rozbudowany.
    Musiałbyś bardziej konkretnie określić swoje oczekiwania.
    Może coś z serii Amazfit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Najważniejsze dla mnie, żeby zegarek działał sprawnie bez problemów i żebym nie musiał kombinować, bo np. coś tam nie działa, ale na forum jest oprogramowanie z rozwiązaniem albo nasz kraj nie jest za dobrze wspierany przez producenta, więc trzeba się bawić w jakieś zmiany lokalizacji czy coś.

Ważne, żeby lokalizacja działała sprawnie i żebym mógł zostawić telefon jak idę poćwiczyć. Jak ktoś dzwoni czy napisał wiadomość to zależy mi żebym mógł sprawdzić kto to. Bateria w miarę wytrzymała, żeby trzymała te kilka dni bez problemu, bo codziennie ładować nie chcę (czym dłużej tym lepiej).

Po miband 2 mam mieszane uczucia, bo niby opaska ok, ale na standardowym oprogramowaniu działa dość przeciętnie, nawet można powiedzieć słabo. Dopiero po zabawie z alternatywnym programem i podmianą języków rozwija skrzydła.

Myślałem nad Honor Magic Watch 2 46mm, bo wszędzie są opinie że to to samo co Huawei Watch GT2, tylko droższy. Wcześniej interesowałem się produktami Xiaomi, ale boję się że będzie jak z miband 2. Czyli dużo oferuje, ale też wymaga sporo zabawy, a i tak nie wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Poćwiczyć tzn biegasz, czy jeszcze jakieś inne aktywności?

Pytam bo o ile chodzi o bieganie to dużo zegarków sobie z tym poradzi więc nie musi to być stricte sportowy.

Z garminem nie ma generalnie żadnych problemów na androidzie. Dodatkowo w cenie masz super platformę i nie potrzebne są aplikacje

zewnętrzne jak np strava, chyba, że coś takiego użytkujesz.

Garmin ma oczywiście płatności i wytrzymuje spokojnie co najmniej 3 dni albo więcej w zależności od użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

Biegam, rower, spacery, siłownia, czasami basen.

Z działaniem aplikacji garmina miałem styczność i dla mnie jest ok. Niestety jak patrzyłem na ceny to sensowne modele, które wyglądają estetycznie zaczynają się od 1000+. Chciałem w miarę tanio i też nie jakieś problematyczne zabawki.

Jaki dokładnie model Garmina polecasz i jak z jego funkcjonalnością na codzień?

Za Huawei/Honor przemawia do mnie bateria, bo aktualnie mibanda ładuję raz na około 2-3 tygodnie. Polara M400 ładowałem też dość rzadko, bo raz na około 4-7 dni (chociaż na GPS i z HR to mu bateria leciała jak szalona), a jak nie używałem funkcji lokalizacji to i z 2 tygodnie. Niestety M400 nie miał wbudowanego HR (wiem że byłby mniej dokładny, ale to mi nie przeszkadza) oraz nie posiadał wibracji. Natomiast miband 2 nie posiadał GPS i bez dodatkowej aplikacji to tragedia. Zresztą z dodatkową (Notify&Fitness - polecam) to ten tyci wyświetlacz też nie daje za wiele możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Amazfit Stratos 3. Wyświetlacz o wiele lepszy niż amoled, którego w mocnym słońcu prawie nie widać. Podwójny i mega dokładny GPS - Ustawienie GPS + Galileo i masz super dokładność i bardzo szybkiego fixa (jest też a-gps z telefonem). Mam i polecam. Huawei GT2 nie ma startu do niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pixi7

A ile na baterii i jak z płynnością działania? Nie spotka mnie zabawa w dogrywanie polskich znaków, dodatkowe aplikacje itd? Bo ta od Xiaomi miFit dość uboga porównując z możliwościami np. Garminowej infrastruktury. Jak z gwarancją i dostępnością? Bo widzę tylko chińskie portale, a w PL to tylko na allegro w cenie powyżej 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Biegam, rower, spacery, siłownia, czasami basen.

Z działaniem aplikacji garmina miałem styczność i dla mnie jest ok. Niestety jak patrzyłem na ceny to sensowne modele, które wyglądają estetycznie zaczynają się od 1000+. Chciałem w miarę tanio i też nie jakieś problematyczne zabawki.

Jaki dokładnie model Garmina polecasz i jak z jego funkcjonalnością na codzień?

Za Huawei/Honor przemawia do mnie bateria, bo aktualnie mibanda ładuję raz na około 2-3 tygodnie. Polara M400 ładowałem też dość rzadko, bo raz na około 4-7 dni (chociaż na GPS i z HR to mu bateria leciała jak szalona), a jak nie używałem funkcji lokalizacji to i z 2 tygodnie. Niestety M400 nie miał wbudowanego HR (wiem że byłby mniej dokładny, ale to mi nie przeszkadza) oraz nie posiadał wibracji. Natomiast miband 2 nie posiadał GPS i bez dodatkowej aplikacji to tragedia. Zresztą z dodatkową (Notify&Fitness - polecam) to ten tyci wyświetlacz też nie daje za wiele możliwości.
    No tak tylko nadal do końca nie rozumiem jakiego zegarka szukasz bo jeśli tylko znaczenie ma długość działania na baterii i bezproblemowe działanie to rzeczywiście pewnie Huawei/Honor spełni swoje zadanie, może jakiś Samsung.
    Z drugiej strony jeśli uprawiasz tyle dziedzin sportu to dla mnie wybór byłby oczywisty tylko zegarek sportowy czyli Garmin ewentualnie Suunto. Inne marki typowo smartwatch są zabawkami w tej dziedzinie, jedynie podadzą tętno, spalone kalorie i tyle.
    W Garminie mogę np na siłowni tworzyć treningi , liczy mi powtórzenia, podaje jakie ćwiczenia, ustawiam cel czas, ilość powtórzeń itp, czas odpoczynku i wiele więcej.
    Dodatkowo Garmin podaje wiele dodatkowych rzeczy, body battery, ilość oddechów, pułap tlenowy, nawodnienie i można tak wymieniać. Funkcje smartwatch są dla mnie wystarczające a dodatkowo płatności Garmin Pay. Częste aktualizacje, bezproblemowa praca i świetna platforma. Niestety Garmina w cenie 1 tys zł to nie ma za dużego wyboru, Vivoactiv3. Ja ze swojej strony polecam Venu.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi