Skocz do zawartości
waldirama

Po podłączeniu przez USB do komputera nie widać telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tytuł może niezbyt profesjonalny, ale nie wiedziałem jak to inaczej ująć. Chodzi o to, że jak podepnę przez kabel USB telefon to go nie widać w Mój komputer, więc nie mogę kopiować plików pomiędzy telefonem a komputerem oraz odwrotnie, wcześniej było tak, że jak podłączyłem kabel to na telefonie pojawiało się powiadomienie co chcę zrobić czy ładować telefon czy przesłać pliki, jak wybierałem przesłać pliki to telefon pojawiał się na kompie jako 2 dyski (wewnętrzna pamięć oraz karta sd). Szukałem informacji i jak narazie ustaliłem, że to problem po aktualizacji MIUI 11, mam wersję Global 11.0.2 stabilna. Wcześniej myślałem, że może kabel mam trefny, ale sprawdziłem na 3 różnych i na każdym mam te same objawy, na telefonie zaświeca się zielona dioda jak podczas ładowania, ale nie mogę przejść do trybu przesyłania plików. Znalazłem, że trzeba włączyć opcje programistyczne i tam w zakładce 'Wybierz konfigurację USB` ustawić MTP ((Media Transfer Protocol) i powinno działać, jednak u mnie to niestety nie działa, nie chcę przywracać ustawień fabrycznych, bo czytałem, że to również pomaga, dlatego pytam czy jest jakaś mniej inwazyjna metoda, żeby przywrócić kopiowanie przez USB? Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Zacznij od ponownego wgrania na kompie sterowników pod telefon .

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem, nie pomogło niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@waldirama

Jeśli sprawdzałeś różne kable, różne porty usb na przynajmniej dwóch pc-tach obstawiam uszkodxony port/moduł usb we fonie.

Możesz jeszcze sprawdzić myszkę lub pendrive przez przejściówkę.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sprawdzę jak wrócę z pracy i dam znać.

dodana zawartość

niestety na innym komputerze również nie działa, jak podpinam myszkę lub pendrive (bez przejściówek, bo nie mam) do tych gniazd to działa normalnie, ale telefon jak podepnę to go ładuje, tylko nie działa tryb przesyłania plików, czyli nie widać telefonu w Mój komputer.

p.s.  jednak na 99,9% port/moduł w moim telefonie, córka ma identyczny telefon, również MIUI 11.0.2 i u niej po podpięciu do kompa wyskakuje to powiadomienie o przesyłaniu plików.

Edytowane przez waldirama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi