Skocz do zawartości
kokosta

~4000 zł z dobrym aparatem, ładowaniem bezprzewodowym, z dobrym przetwornikiem dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, zdecydowałem poczekać się na 1+ i zobaczymy jak wtedy będzie wyglądał model 8pro. Czekałem prawie rok na wymianę to i miesiąc mnie nie zbawi. s10+ fajna opcja, ale brak ekranu 90hz trochę mnie zmartwił. Tym bardziej, iż nie należę do osób, które wymieniają telefony co chwilę i 1+ wydaje mi się bardziej przyszłościowym rozwiązaniem. 

Co do słuchawek, może okazać się tak, iż będzie konieczność kupna nowych. Obecnie korzystam z beatsów, które są na jack, więc pewnie będę musiał skorzystać z przejściówki jack-usb-c. O ile ten telefon będzie obsługiwał takie rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, kokosta napisał:

Więc tak, zdecydowałem poczekać się na 1+ i zobaczymy jak wtedy będzie wyglądał model 8pro. Czekałem prawie rok na wymianę to i miesiąc mnie nie zbawi. s10+ fajna opcja, ale brak ekranu 90hz trochę mnie zmartwił. Tym bardziej, iż nie należę do osób, które wymieniają telefony co chwilę i 1+ wydaje mi się bardziej przyszłościowym rozwiązaniem. 

Co do słuchawek, może okazać się tak, iż będzie konieczność kupna nowych. Obecnie korzystam z beatsów, które są na jack, więc pewnie będę musiał skorzystać z przejściówki jack-usb-c. O ile ten telefon będzie obsługiwał takie rozwiązanie. 

Jak chcesz to mogę ci zaproponować kilka fajnych słuchawek bt bo jestem na bieżąco w temacie słuchawek, na cuda w 1+8 bym nie liczył, nie będzie to tak bardzo kompletny smartfon jak samsung S20 ale z pewnością będzie miał nowego SD 865.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 minut temu, little.big.conversation napisał:

Jak chcesz to mogę ci zaproponować kilka fajnych słuchawek bt bo jestem na bieżąco w temacie słuchawek, na cuda w 1+8 bym nie liczył, nie będzie to tak bardzo kompletny smartfon jak samsung S20 ale z pewnością będzie miał nowego SD 865.

podeślij proszę jakąś listę słuchawek, które polecasz. Mogą być typu true wireless albo nauszne. Chociaż bardziej celowałbym w jakieś "pchełki", bo nie mam żadnych fajnych słuchawek na rower.. Podeślij co masz, a ja sobie zobaczę :D 

Co do 1+, oczekuje tylko tego żeby się nie zacinał, miał ekran 90hz+ładne kolory i to żeby potrafił zrobić zdjęcie w nocy, a nie czarne zdjęcie :P Cenowo i tak chyba będzie prezentował się coś koło 3.5k, więc idealnie do mojego budżetu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

@kokosta proponuje się jednak zastanowić nad S10+ pamiętaj olbrzymim wsparciu Samsunga w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    21 godzin temu, spec-naz1 napisał:

@kokosta Nie wiem w jakiej jakości słuchasz muzyki oraz czy masz słuchawki BT, ale żaden Samsung na rynek europejski nie ma kodeka audio AptxHD, który jest "dość" istotny jeśli chodzi o jakość dźwięku przy słuchawkach BT, więc warto o tym pamiętać.

S20 nie brałbym pod uwagę, ze względu na mizerną baterię przy szybszym odświeżaniu i przez zastosowany procesor, który w tym roku odstaje od konkurencji dużo bardziej niż w latach poprzednich. Póki co jest to bardzo słaby interes.

Nie ma AptX ale ma LDAC, który jest nieco lepszy względem AptX (ma szersze pasmo) ;) 

testowane na Note 10 i słuchawkach Panasonica. 
    Gra to bardzo dobrze - na Tidalu i subskrypcji Masters poezja dla uszu. 

Samsunga można zdecydowanie polecić. Podobnie jak każdy fon który ma AptX / LDAC i do tego przyzwoite słuchawki na BT. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, droopsio napisał:

Nie ma AptX ale ma LDAC, który jest nieco lepszy względem AptX (ma szersze pasmo) ;) 

testowane na Note 10 i słuchawkach Panasonica. 
    Gra to bardzo dobrze - na Tidalu i subskrypcji Masters poezja dla uszu. 

Samsunga można zdecydowanie polecić. Podobnie jak każdy fon który ma AptX / LDAC i do tego przyzwoite słuchawki na BT. 

Zgadza się, exynosy samsunga nie odtwarzają kodekiem aptxHD ale mają dolby atmos, przy zakupie porządnych słuchawek bt i odpaleniu Tidala z masters lub hifi gra to świetnie, co prawda po kablu jest jeszcze lepiej ale jest to już bdb jakość odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Dolby Atmos do muzyki, i to na słuchawkach? Hmmmm.
    Dolby Atmos to kodek używany w ścieżkach dźwiękowych przy użyciu głośników fizycznych.
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dolby_Atmos

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    Napisano (edytowane)

@droopsio

2 godziny temu, droopsio napisał:

Nie ma AptX ale ma LDAC, który jest nieco lepszy względem AptX (ma szersze pasmo)

To teraz pokaż mi które słuchawki, nie licząc tych od Sony mają wsparcie LDAC:))

Ba, nawet Sony ma raptem kilka modeli, a jest to kodek hires od Sony, podczas gdy AptxHD jest kodekiem hires od Qualcoma i o wiele więcej słuchawek go wspiera. Poza tym LDAC w pełnej przepustowości ~990kbps obsługuje mało który smartfon, w tym Samsungi, które obcinają przepustowość do ok 660, więc różnica się i tak zaciera.

@kokosta Jeśli chodzi o wybór słuchawek, to już tutaj: https://forum.android.com.pl/forum/2607-bezprzewodowe/. W tym temacie ograniczmy się tylko do telefonu.

dodana zawartość

@little.big.conversation DolbyAtmos na słuchawkach podbija delikatnie dźwięk i tyle, to nie jest system do używania go na słuchawkach, ale oczywiście marketingowo, niektórzy producenci go udostępniają, chociaż nie ma to zbyt wiele sensu

Edytowane przez spec-naz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Dolby Atmos, to nie jest system do słuchania muzyki. Dzięki temu kodekowi można cieszyć się świetnym dźwiękiem kinowym , posiadając odpowiednie głośniki oraz ich ilość.

Do muzyki tylko dobre audio bez ulepszaczy w postaci dźwięków przestrzennych itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie podbija dźwięk, czy delikatnie czy nie to już są indywidualne odczucia, dla mnie dolby atmos jest pozytywną sprawą, z LDAC to tak jak kolega wyżej wspomniał tylko Sony mają.

dodana zawartość

40 minut temu, Kolos28 napisał:

Dolby Atmos, to nie jest system do słuchania muzyki. Dzięki temu kodekowi można cieszyć się świetnym dźwiękiem kinowym , posiadając odpowiednie głośniki oraz ich ilość.

Do muzyki tylko dobre audio bez ulepszaczy w postaci dźwięków przestrzennych itp.

Standard Dolby Atmos poprawia jakość, zwiększa kontrolę i selektywność dźwięku - takie są założenia, w telefonach jest to odczuwalne przy odsłuchiwaniu muzyki lub odtwarzaniu dźwięku z yt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi