Skocz do zawartości
kokosta

~4000 zł z dobrym aparatem, ładowaniem bezprzewodowym, z dobrym przetwornikiem dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Kolos28

Mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz i płacisz kasę, łapiąc się na marketing. No bo masz Dolby Atmos i inne bajery, które nie są praktyczne w telefonie , no ale masz...

Idź do jakiegoś studia odsłuchowego, obejrzyj/odsłuchaj materiał z Dolby Atmos z użyciem głośników i ten sam materiał puść na telefonie przy użyciu słuchawek - zrozumiesz o czym pisze.

Tak jest z tymi wszystkimi bezużytecznymi bajerami w telefonach!

Często tacy są maniacy telefonów, nie są ani fanami kina ale muszą mieć najlepszy wyświetlacz do oglądania pulpitu.

Audiofilami też nie są ale ważne, że jest Dolby Atmos bo podbija dźwięk choć zastosowanie tego kodeku jest do innych celów, gdzie potrzeba fizycznych głośników... ,

Graczami też się nie mogą nazwać ale musi być jak najwięcej RAMu i rdzeni choć nie ma gier na Android, które by chociaż mogły konkurować z Nintendo Switch, nie wspominając o dużych konsolach.

Dodatkowo, tacy użytkownicy chcieli by być fotografami używając telefonu ... Ach, szkoda gadać

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    2 godziny temu, spec-naz1 napisał:

@droopsio

To teraz pokaż mi które słuchawki, nie licząc tych od Sony mają wsparcie LDAC:))

Ba, nawet Sony ma raptem kilka modeli, a jest to kodek hires od Sony, podczas gdy AptxHD jest kodekiem hires od Qualcoma i o wiele więcej słuchawek go wspiera. Poza tym LDAC w pełnej przepustowości ~990kbps obsługuje mało który smartfon, w tym Samsungi, które obcinają przepustowość do ok 660, więc różnica się i tak zaciera.

@kokosta Jeśli chodzi o wybór słuchawek, to już tutaj: https://forum.android.com.pl/forum/2607-bezprzewodowe/. W tym temacie ograniczmy się tylko do telefonu.

dodana zawartość

@little.big.conversation DolbyAtmos na słuchawkach podbija delikatnie dźwięk i tyle, to nie jest system do używania go na słuchawkach, ale oczywiście marketingowo, niektórzy producenci go udostępniają, chociaż nie ma to zbyt wiele sensu

@spec-naz1

no np takie: https://www.ceneo.pl/71363846 Panasonic RP-HD605N ;) Mam i sobie chwilę z różnymi telefonami - najmniej z iPhone, który oczywiście ma tylko swoje AAC 😐

jeśli chodzi o przepustowość - możesz to zmienić w opcjach dev. Domyślnie jak napisałeś grają na 2/3, czyli 660, co i tak jest nieco lepszym wynikiem niż aptX HD, który daje max 576.

Różnicy faktycznie nie "zobaczysz" na domyślnych ustawieniach, dopiero jak przełączysz się na LDAC na 990 to trochę jednak słychać, ale tutaj już zwit wybrane Mastery na Tidalu to obsłużą - większość i tak się kończy na 768 :)

Generalnie oba rozwiązania robią robotę - nie faworyzuję żadnego, gdyż równie przyjemnie zagra np. Pixel 4 na aptX i Samsung na LDAC. Powyższe napisałem bardziej z "kronikarskiego obowiązku" i z własnych doświadczeń z oboma

Dla autora - zacząłbym od wyboru słuchawek na BT, jeśli ich nie masz. Później smartfon. Zagra fajnie zarówno Samsung jak i coś na Snapie.  Z moich doświadczeń kombinacja, której miałem przyjemność używać (Panasonic + Note 10) do tych celów była bardzo dobra. Minimalnie gorzej gra Pixel 4 na aptX (słuchawki Bose) no i na końcu jest Apple ze swoim AAC. Ja bym brał Samsunga i do tego dobre słuchawki, jako że ma jedne z najlepszych ekranów i całościowo wychodzi chyba najfajniej jako sprzęt do mediów.

Tyle, że każdym wypadku trzeba mieć odpowiednie słuchawki ;)

Edytowane przez droopsio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, Kolos28 napisał:

Mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz i płacisz kasę, łapiąc się na marketing. No bo masz Dolby Atmos i inne bajery, które nie są praktyczne w telefonie , no ale masz...

Idź do jakiegoś studia odsłuchowego, obejrzyj/odsłuchaj materiał z Dolby Atmos z użyciem głośników i ten sam materiał puść na telefonie przy użyciu słuchawek - zrozumiesz o czym pisze.

Tak jest z tymi wszystkimi bezużytecznymi bajerami w telefonach!

Często tacy są maniacy telefonów, nie są ani fanami kina ale muszą mieć najlepszy wyświetlacz do oglądania pulpitu.

Audiofilami też nie są ale ważne, że jest Dolby Atmos bo podbija dźwięk choć zastosowanie tego kodeku jest do innych celów, gdzie potrzeba fizycznych głośników... ,

Graczami też się nie mogą nazwać ale musi być jak najwięcej RAMu i rdzeni choć nie ma gier na Android, które by chociaż mogły konkurować z Nintendo Switch, nie wspominając o dużych konsolach.

Dodatkowo, tacy użytkownicy chcieli by być fotografami używając telefonu ... Ach, szkoda gadać emoji6.png

Chyba się trochę zapędziłeś użytkowniku. Nie napisałem nigdzie że mam telefon dla Dolby Atmos, gdybyś wiedział że każdy dziś flagowy smartfon posiada taką funkcję w swoim telefonie to byś chociaż zamilkł. A nie sorry chyba xiaomi nie ma, no ale to półka niżej. Zapytaj się użytkowników którzy posiadają smartfony z funkcją Dolby Atmos czy jest różnica w odtwarzanym dźwięku z włączony i wyłączonym DA

dodana zawartość

8 godzin temu, droopsio napisał:

@spec-naz1

no np takie: https://www.ceneo.pl/71363846 Panasonic RP-HD605N ;) Mam i sobie chwilę z różnymi telefonami - najmniej z iPhone, który oczywiście ma tylko swoje AAC 😐

jeśli chodzi o przepustowość - możesz to zmienić w opcjach dev. Domyślnie jak napisałeś grają na 2/3, czyli 660, co i tak jest nieco lepszym wynikiem niż aptX HD, który daje max 576.

Różnicy faktycznie nie "zobaczysz" na domyślnych ustawieniach, dopiero jak przełączysz się na LDAC na 990 to trochę jednak słychać, ale tutaj już zwit wybrane Mastery na Tidalu to obsłużą - większość i tak się kończy na 768 :)

Generalnie oba rozwiązania robią robotę - nie faworyzuję żadnego, gdyż równie przyjemnie zagra np. Pixel 4 na aptX i Samsung na LDAC. Powyższe napisałem bardziej z "kronikarskiego obowiązku" i z własnych doświadczeń z oboma

Dla autora - zacząłbym od wyboru słuchawek na BT, jeśli ich nie masz. Później smartfon. Zagra fajnie zarówno Samsung jak i coś na Snapie.  Z moich doświadczeń kombinacja, której miałem przyjemność używać (Panasonic + Note 10) do tych celów była bardzo dobra. Minimalnie gorzej gra Pixel 4 na aptX (słuchawki Bose) no i na końcu jest Apple ze swoim AAC. Ja bym brał Samsunga i do tego dobre słuchawki, jako że ma jedne z najlepszych ekranów i całościowo wychodzi chyba najfajniej jako sprzęt do mediów.

Tyle, że każdym wypadku trzeba mieć odpowiednie słuchawki ;)

Apple ze swoim AAC na końcu? a skąd takie wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Ale jak to się ma do moich słów, bo za bardzo nie rozumiem?

I bardzo dobrze , że Xiaomi nie ma takiego kodeku bo min. dzięki temu jest znacznie tańszy a Dolby Atmos w telefonie jest tak potrzebny jak 12GB RAM

Jak komuś zależy na doskonałym dźwięku a więc takim jaki został zawarty w nagraniu to nie będzie sobie zniekształcał dźwięku jakimś przestrzennym kodekiem. Powtarzam, taki kodek DA jest stworzony dla ścieżek filmowych i aby go usłyszeć trzeba posiadać odpowiednią ilość głośników!

Przeczytaj sobie raz jeszcze co napisałem o maniakach smartfonów.

Dopóki nie zrozumiesz o czym pisze to nie ma sensu dalej dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Kolos28 napisał:

Ale jak to się ma do moich słów, bo za bardzo nie rozumiem?

I bardzo dobrze , że Xiaomi nie ma takiego kodeku bo min. dzięki temu jest znacznie tańszy a Dolby Atmos w telefonie jest tak potrzebny jak 12GB RAM emoji6.png

Jak komuś zależy na doskonałym dźwięku a więc takim jaki został zawarty w nagraniu to nie będzie sobie zniekształcał dźwięku jakimś przestrzennym kodekiem. Powtarzam, taki kodek DA jest stworzony dla ścieżek filmowych i aby go usłyszeć trzeba posiadać odpowiednią ilość głośników!

Przeczytaj sobie raz jeszcze co napisałem o maniakach smartfonów.

Dopóki nie zrozumiesz o czym pisze to nie ma sensu dalej dyskutować.

Xiaomi nie ma tego, nie ma tamtego i nigdy nie będzie flagowym modelem, posiadasz xiaomi więc nie wiesz o czym piszę. Dolby atmos w telefonie to chwyt marketingowy ale niestety jesteś w błędzie bo przy włączonej funkcji jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, little.big.conversation napisał:

Chyba się trochę zapędziłeś użytkowniku. Nie napisałem nigdzie że mam telefon dla Dolby Atmos, gdybyś wiedział że każdy dziś flagowy smartfon posiada taką funkcję w swoim telefonie to byś chociaż zamilkł. A nie sorry chyba xiaomi nie ma, no ale to półka niżej. Zapytaj się użytkowników którzy posiadają smartfony z funkcją Dolby Atmos czy jest różnica w odtwarzanym dźwięku z włączony i wyłączonym DA

dodana zawartość

Apple ze swoim AAC na końcu? a skąd takie wnioski?

ano dlatego, że:

1) tak naprawdę Apple nie podaje dokładnego bitrate dla tego kodeka. Twierdzą, że można "uzyskać jakość równą bezzwrotnej" - czyli typowo dla nich :) Gdzieś mi mignęło kiedyś, że kodek AAC oscyluje w granicach 250-300 kbps, jeśli tak jest, to obiektywnie odstaje dość mocno od innych kodeków HD na Androidzie.

2) jest to kodek kompatybilny tylko z telefonami Apple, więc trochę nie w temacie obecnego wątku, ale wspomniałem o nim, jako że mam z nim styczność na codzień

3) porównując SUBIEKTYWNIE to co słyszę na Apple Music, 11 PRO i słuchawkami które obsługują AAC z tym so słyszę obecnie na Pixel 4 z aptX z odpowiednimi słuchawkami i to co słyszałem na Note 10 na LDAC (Android na Tidal Masters) w tym samym oczywiście utworze, w mojej SUBIEKTYWNEJ ocenie Apple wypada najsłabiej

informacje o różnicach pomiędzy poszczególnymi kodekami znajdziesz w internecie

I dlatego takie wnioski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Proponuje poczekać na odpowiedź autora, bo temat ucieka na zbyt "szczegółowe" sprawy a najistotniejsze sprawy na temat kodeków w telefonie zostały przekazane, a jeśli autor będzie dalej czymś zainteresowany to będzie dopytywał, póki co ograniczmy się do wyboru telefonu;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 minuty temu, droopsio napisał:

ano dlatego, że:

1) tak naprawdę Apple nie podaje dokładnego bitrate dla tego kodeka. Twierdzą, że można "uzyskać jakość równą bezzwrotnej" - czyli typowo dla nich :) Gdzieś mi mignęło kiedyś, że kodek AAC oscyluje w granicach 250-300 kbps, jeśli tak jest, to obiektywnie odstaje dość mocno od innych kodeków HD na Androidzie.

2) jest to kodek kompatybilny tylko z telefonami Apple, więc trochę nie w temacie obecnego wątku, ale wspomniałem o nim, jako że mam z nim styczność na codzień

3) porównując SUBIEKTYWNIE to co słyszę na Apple Music, 11 PRO i słuchawkami które obsługują AAC z tym so słyszę obecnie na Pixel 4 z aptX z odpowiednimi słuchawkami i to co słyszałem na Note 10 na LDAC (Android na Tidal Masters) w tym samym oczywiście utworze, w mojej SUBIEKTYWNEJ ocenie Apple wypada najsłabiej

informacje o różnicach pomiędzy poszczególnymi kodekami znajdziesz w internecie

I dlatego takie wnioski

Ja napiszę obiektywnie ponieważ posiadam słuchawki bt z aptX i z kodekiem AAC, posiadam też telefon z androidem i ajfona, odsłuchiwałem muzykę bezprzewodowo i mam porównanie. Źródło dźwięku - telefon Note10/ iPhone 11 pro, stream - Tidal (masters), słuchawki ATH DSR7 bt. Jakość audio jak dla mnie bardzo porównywalna zarówno po aptX jak i AAC, dźwięk z iPhone jak gdyby posiadał większą scenę, głośność większa na samsungu z włączonym dolby atmos. Jakość dźwięku na tym samym poziomie. Nie jestem audiofilem od razu piszę ale głuchy też nie jestem. Wiem zbaczam z tematu więc już więcej się na ten temat nie udzielam tak tylko chciałem napisać koledze jakie to cyferki mają znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    18 minut temu, spec-naz1 napisał:

Proponuje poczekać na odpowiedź autora, bo temat ucieka na zbyt "szczegółowe" sprawy a najistotniejsze sprawy na temat kodeków w telefonie zostały przekazane, a jeśli autor będzie dalej czymś zainteresowany to będzie dopytywał, póki co ograniczmy się do wyboru telefonu;)

Jak na razie postanowiłem poczekać do premiery 1+ 8Pro, a co do słuchawek - później będę się zastanawiał co wybrać :D Poczekam też na P40 Pro, bo doszły mnie niepotwierdzone słuchy, iż Google ma ponownie zawitać do Huawei ;)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi