Skocz do zawartości
Schatzi

Nie odczytuje karty SIM (problem ze slotem nr1)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, otóż mam pewien problem:

Kupiłem smartfona od osoby prywatnej (posiadam pudełko, fakturę - wszystko ze zgodnym nr IMEI). Smartfon miał mieć problemy z zasięgiem i rzeczywiście tak jest. Okazało się, iż miał najprawdopodobniej wymieniany tylny panel - niestety w nieautoryzowanym serwisie Huawei tylko w jakimś punkcie GSM - w związku z czym chyba nie przysługuje już prawo do gwarancji... Smartfon nie odczytuje karty SIM na slocie nr1 (SIM1), natomiast na slocie nr2 (SIM2) odczytuje kartę normalnie - jednak wydaje mi się, że zasięg nie jest idealny i nie ma tyle "kresek" co powinien mieć.

Co może być przyczyną tego problemu? Czy ten wymieniany tylny panel miał jakieś powiązanie z problemem odczytywania karty? Da się coś z tym zrobić? 

P.S Może Ameryki nie odkryłem, ale... Posiadam dwie sztuki Huawei Mate 20 Pro i przekładałem nawet szufladkę jednak problem nadal występował. Czyli wina na pewno nie jest po stronie tej szufladki.

Edytowane przez Schatzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat3j861

Jeżeli miał wymieniany tylny panel to prawdopodobnie po jakimś upadku czy innej usterce mechanicznej. Stąd moje podejrzenia że prawdopodobnie coś jest źle złożone/źle łączy. Reset/ustawienia fabryczne/nowy soft wyeliminują problemy z softem. Może to być jakaś pierdoła, ale tak czy inaczej nic nie zrobisz nie otwierając go. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi