Skocz do zawartości
endrju_pl

Czy aplikacje płatnicze i bankowe zadziałają na nowym Huaweiu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek
    Napisano (edytowane)

Użytkownicy też kłamią? Sprawdzamy, co działa, a co nie. Kolega wyraźnie napisał, że apki bankowe działają, płatności zbliżeniowe oparte o Google Pay już nie.

Może nie wszystkie, ale Ty też nie jesteś zbyt precyzyjny w swoich zarzutach.

Edytowane przez Gwozdek
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    Napisano (edytowane)

Najwyraźniej kłamią zarówno oni jak i wy, bo aplikację banku ING da się uruchomić, ale nie przychodzą prośby o potwierdzenie transakcji ani powiadomienia o nowych przelewach. 

To samo dotyczy wielu innych aplikacji, piszecie że da się uruchomić jakąś aplikację ale pomijacie już że nie działa poprawnie. Co mi z tego że aplikacja Uber się uruchamia kiedy nie można zamówić kierowcy. 

Kompletnie nie działają takie aplikacje jak Revolut, Mój T-Mobile, Uber Eats, Pyszne, Player, YT Studio, Costa Coffee Club, InPost (choć jest w AppGallery) , Taxify (bolt), Uber Lite i FreeNow (myTaxi). 

Wgrywanie GMS przysparza wiele problemów i nie działa nawet zaawansowanym użytkownikom. 

Edytowane przez Jamnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Może i nie działają. Tylko że nikt tego jakoś nie ukrywa. Myślę, że jak spytasz dowolnego posiadacza, to Ci odpowie.

Koniec offtopu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.03.2020 o 12:23, endrju_pl napisał:

Da się zrobić w Huaweiu by działały np. aplikacja mBank, iPKO, Revolut?

Iko działa bez zarzutu, sam używam więc mogę się wypowiedzieć w tym temacie. 

dodana zawartość

@Jamnik nic nie wnosisz do tematu, to po co dyskutujesz skoro nie masz nic ciekawego do powodzenia? 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    agentTM
    2 godziny temu, Jamnik napisał:

Najwyraźniej kłamią zarówno oni jak i wy, bo aplikację banku ING da się uruchomić, ale nie przychodzą prośby o potwierdzenie transakcji ani powiadomienia o nowych przelewach. 

To samo dotyczy wielu innych aplikacji, piszecie że da się uruchomić jakąś aplikację ale pomijacie już że nie działa poprawnie. Co mi z tego że aplikacja Uber się uruchamia kiedy nie można zamówić kierowcy. 

Kompletnie nie działają takie aplikacje jak Revolut, Mój T-Mobile, Uber Eats, Pyszne, Player, YT Studio, Costa Coffee Club, InPost (choć jest w AppGallery) , Taxify (bolt), Uber Lite i FreeNow (myTaxi). 

Wgrywanie GMS przysparza wiele problemów i nie działa nawet zaawansowanym użytkownikom. 

Ja mam PeoPay i też nie mam powiadomień push(z wiadomych przyczyn) ale apka poza w/w normalnie działa z płatnościami zbliżeniowymi nawet potwierdzenie przelewu przez www da się wykonać w apce(wystarczy uruchomić i zalogować się do apki w tym momencie kiedy miałoby pojawić się powiadomienie push(którego jak wiadomo niema) i od razu pojawia się okno potwierdzenia przelewu i wysłane - tak działa w moim przypadku.

Wszystkie wymienione przez Ciebie apki DZIAŁAJĄ po zainstalowaniu usług GMS, jak już w innym dziale wspominałem NIE działają powiadomienia push z apek które pochodzą ze sklepu play, problem jest w ostatnim zmodyfikowanym pliku który blokuje powiadomienia o błędzie związanym z certyfikatem ale przy okazji blokuje powiadomienia z innych apek które korzystają z usług GMS... niestety. Co oprócz tego nie działa co udało mi się sprawdzić: google wiadomości, google duo, google pay, google muzyka(brak połączenia online ale działa lokalnie jako odtwarzacz muzyki), ok google - wywołanie głosem(poza tym asystent działa tak samo jak na urządzeniach certyfikowanych) i jak na razie to tyle.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik

Czyli większość nie działa poprawnie,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84
    Nie opowiadaj głupot, bo aplikacje do bankowości nie działają poprawnie. A artykuły na waszym forumowym portalu zawierają nieprawdę na ten temat.

Witam Kolegę, dawno nie czytałem Twoich wypocin. Jak byś "nie zauważył" to wykopałeś mój post sprzed miesiąca. Jak to pisałem to większość rzeczy działała wraz z możliwością wgrania gms. Teraz się nie orientuję i na chwilę obecną się nie wypowiadam. Za To Ty już pewnie jesteś specjalistą który zakupił sobie P40P i piszesz tylko z własnych doświadczeń.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    Napisano (edytowane)

Nie działało już miesiąc temu.

Edytowane przez Jamnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    domellp

Słuchaj kolego

Spamujesz po całym forum. Zrozum chlopie każdy z użytkowników p40 pro raczej był świadom ograniczeń jakie za sobą niesie brak GMS. A ci co nie są wchodzą tutaj aby się dowiedziec.
    Po pierwsze
    Masz rozumiem te wszystkie telefony w których tematach piszesz no i osobiście sprawdzałes co działa co nie? Jesteś wyraźnie rozgoryczony i zawiedziony ze na twoim telefonie coś nie działa. Wiesz nikt cię nie zmusza do użytkowania telefonów huawei możesz się przesiasc na japko siaomi czy inne galaxy. Telefon w ciągu 14 dni możesz zwrócić. Polecam to zrobić ja nie mógłbym się męczyć z telefonem ktory nie spełnia moich wymagań.
    Po drugie
    To co dla Ciebie jest wadą dla innych może być zaletą. Ja np. pozbyłem się googla z telefonu i jakoś mi lepiej. Odkryłem sporo appek które są lepszymi alternatywami.
    Wszystko co wymagam od MOJEGO TELEFONU, aby działalo - działa. Ale też jestem świadomy, że nie każdemu to będzie pasować i np. żonie telefonu takiego bym nie kupił bo jednak trzeba w nim trochę pogrzebać. A ona chce kupić tel zalogowac się na koncie Google lub Apple ID i tyle. (aczkolwiek osobiście bardzo mnie pozytywnie zaskoczył Phone clone jak szybko i skutecznie przeniósł wszystko z poprzedniego telefonu)

Nie jestem żadnym fanbojem H. Kupiłem ten telefon mając poprzednio p30 i służbowego samsunga s10. Wymieniłem bo mi się podoba. To tyle moich odczuć.

Natomiast proszę nie stresuj ludzi i nie rozsiewaj fałszywych plotek. W wielu miejscach jest rzetelnie opisane, co działa co nie. Ludzie tu przychodzą zapytać użytkowników o realne odczucia z użytkowania a nie słuchać ludzi którzy telefon widzieli na renderach w internecie. Daj każdemu niezdecydowanemu zdecydować na podstawie prawdziwych informacji, a nie fanaberii. A zdecydowanym, daj się cieszyć nowym nabytkiem.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 3
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuj0n
    Napisano (edytowane)

Mam zainstalowane GMS od dawna ale wczoraj dopiero miałem okazję sprawdzić - bez problemu działa mi płatność NFC przez IKO (PKO).

Edytowane przez kuj0n
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi