Skocz do zawartości
endrju_pl

Czy aplikacje płatnicze i bankowe zadziałają na nowym Huaweiu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Pierwszym bankiem w AppGallery będzie mBank :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po instalacji googla działa mi IKO i płatności zbliżeniowe bez żadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    Napisano (edytowane)
    W dniu 7.05.2020 o 13:18, Gwozdek napisał:

Pierwszym bankiem w AppGallery będzie mBank :)

Co jeszcze nie znaczy, że jego aplikacja będzie działała na telefonach Huawei bez GMS.

dodana zawartość

W dniu 29.04.2020 o 22:00, domellp napisał:

Słuchaj kolego

Spamujesz po całym forum. Zrozum chlopie każdy z użytkowników p40 pro raczej był świadom ograniczeń jakie za sobą niesie brak GMS. A ci co nie są wchodzą tutaj aby się dowiedziec.
    Po pierwsze
    Masz rozumiem te wszystkie telefony w których tematach piszesz no i osobiście sprawdzałes co działa co nie? Jesteś wyraźnie rozgoryczony i zawiedziony ze na twoim telefonie coś nie działa. Wiesz nikt cię nie zmusza do użytkowania telefonów huawei możesz się przesiasc na japko siaomi czy inne galaxy. Telefon w ciągu 14 dni możesz zwrócić. Polecam to zrobić ja nie mógłbym się męczyć z telefonem ktory nie spełnia moich wymagań.
    Po drugie
    To co dla Ciebie jest wadą dla innych może być zaletą. Ja np. pozbyłem się googla z telefonu i jakoś mi lepiej. Odkryłem sporo appek które są lepszymi alternatywami.
    Wszystko co wymagam od MOJEGO TELEFONU, aby działalo - działa. Ale też jestem świadomy, że nie każdemu to będzie pasować i np. żonie telefonu takiego bym nie kupił bo jednak trzeba w nim trochę pogrzebać. A ona chce kupić tel zalogowac się na koncie Google lub Apple ID i tyle. (aczkolwiek osobiście bardzo mnie pozytywnie zaskoczył Phone clone jak szybko i skutecznie przeniósł wszystko z poprzedniego telefonu)

Nie jestem żadnym fanbojem H. Kupiłem ten telefon mając poprzednio p30 i służbowego samsunga s10. Wymieniłem bo mi się podoba. To tyle moich odczuć.

Natomiast proszę nie stresuj ludzi i nie rozsiewaj fałszywych plotek. W wielu miejscach jest rzetelnie opisane, co działa co nie. Ludzie tu przychodzą zapytać użytkowników o realne odczucia z użytkowania a nie słuchać ludzi którzy telefon widzieli na renderach w internecie. Daj każdemu niezdecydowanemu zdecydować na podstawie prawdziwych informacji, a nie fanaberii. A zdecydowanym, daj się cieszyć nowym nabytkiem.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka

To nie są fałszywe plotki ani fanaberie, fakty są takie że na tych telefonach nie działają  poprawnie  aplikacje polskich banków. Revolut i Curve też nie. Nawet Uber i Bolt nie działają.

Co do zwrotu towaru, który jest niezgodny z deklaracjami producenta i nie nadaje się do normalnego użytkowania to można to zrobić w ciągu 2 lat od zakupu.

Edytowane przez Jamnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Przecież to by było bez sensu wstawiać niedziałającą aplikacje do sklepu.

A aplikacje bankowe nie wszystkie wymagają GMS, przestań generalizować bo sam teraz wprowadzasz innych w błąd.

Owszem, funkcjonalność jest ograniczona, ale podstawowe operacje działają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    Napisano (edytowane)

W praktyce InPost wstawił do AppGallery aplikację wymagającą GMS 

To ty wprowadzasz w błąd, bo funkcjonalność jest mocno ograniczona i nie działają podstawowe operacje jak płatności zbliżeniowe w aplikacjach do bankowości, odbieranie przesyłek z paczkomatów InPost czy zamawianie kierowców w Uber.

5D4F0C91-B78A-48BC-9E49-6E35132D0E64.jpeg

Edytowane przez Jamnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    Napisano (edytowane)

To jest temat o aplikacjach bankowych, a nie o InPost czy Uber. Nie rób offtopu, skoro już zdążyłeś to samo napisać w innym wątku.

Ja sprawdziłem u siebie na P40 Lite działanie jednego banku, bo tylko w jednym mam konto. Aplikacja się uruchamiała, wyświetlała saldo, robiła poprawnie przelewy. To mam na myśli mówiąc podstawowe operacje.

Płatność zbliżeniowa oczywiście nie działa, bo brakuje Google Pay.

Nie wiem, co Ty próbujesz osiągnąć wszędzie pisząc te same informacje. Jak wygląda sprawa z tymi apkami, użytkownicy tych telefonów wiedzą i dzielą się swoimi doświadczeniami dla innych. 

Jednak twierdzenie, że nic nie działa bez GMS jest mocno na wyrost. Tak, są komplikacje, problemy, niedziałające funkcje. O to w tym temacie chodzi, by to wybadać.

Edytowane przez Gwozdek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy apka postbanku de działa poprawnie ?

Wysłane z mojego ZTE A2017X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    W dniu 9.05.2020 o 15:18, Gwozdek napisał:

To jest temat o aplikacjach bankowych, a nie o InPost czy Uber. Nie rób offtopu, skoro już zdążyłeś to samo napisać w innym wątku.

Ja sprawdziłem u siebie na P40 Lite działanie jednego banku, bo tylko w jednym mam konto. Aplikacja się uruchamiała, wyświetlała saldo, robiła poprawnie przelewy. To mam na myśli mówiąc podstawowe operacje.

Płatność zbliżeniowa oczywiście nie działa, bo brakuje Google Pay.

Nie wiem, co Ty próbujesz osiągnąć wszędzie pisząc te same informacje. Jak wygląda sprawa z tymi apkami, użytkownicy tych telefonów wiedzą i dzielą się swoimi doświadczeniami dla innych. 

Jednak twierdzenie, że nic nie działa bez GMS jest mocno na wyrost. Tak, są komplikacje, problemy, niedziałające funkcje. O to w tym temacie chodzi, by to wybadać.

Płatności zbliżeniowe to podstawowe funkcje telefonu.

I klientów nie interesuje jeden bank, tylko we wszystkich bo mają konta w różnych.

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Oficjalnie upominam jako moderator - przestań szukać dziury w całym. Twoja niechęć do marki jest oczywista, ale w tej chwili walczysz z nami, zwykłymi użytkownikami telefonów, a nie z firmą.
    Ja potwierdziłem częściowe działanie jednej aplikacji bankowej, ktoś inny kolejnej. I tak dalej, i tak dalej. Nie wszystko działa - to prawda. My staramy się ustalić, co jest sprawne, a co nie. Potencjalni kupcy i czytelnicy forum dzięki temu mogą podjąć decyzję, czy nowy Huawei jest dla nich. Ty przychodzisz tutaj tylko siać zamęt i negować absolutnie wszystko. Nie wnosisz tym nic wartościowego do dyskusji.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałbym tylko dodać że HMS dopiero się rozwija. Gdy powstawało GMS też potrzeba było czasu na wszystko. Ktoś kto decyduje się na Huawei, wie z czym się to wiąże. 

• Piwko! 2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi