Skocz do zawartości
endrju_pl

Czy aplikacje płatnicze i bankowe zadziałają na nowym Huaweiu?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Panowie, nie pamietam czy ktos wrzucal info ale Peopay (apka z pekao sa) smiga bez GMS z platnosciami zblizeniowymi wlacznie. Odebralem dzisiaj mojego p40 pro i postanowilem ze pare dni pobawie sie bez googla. Moje ing niestety nie dziala, wiec musze uzywac przegladarki, podobnie z YT, Play24, uberem Nie jest idealnie ale da sie zyc. Na plus zaskoczyl mnie sklepik apkpure - naprawde mozna tu znalezc duzo alternatywnych apek. W AppGalery na dzien dzisiejszy jest niestety jeszcze bida.

Edytowane przez kochan10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jamnik
    Napisano (edytowane)
    W dniu 10.05.2020 o 18:43, Gwozdek napisał:

Oficjalnie upominam jako moderator - przestań szukać dziury w całym. Twoja niechęć do marki jest oczywista, ale w tej chwili walczysz z nami, zwykłymi użytkownikami telefonów, a nie z firmą.
    Ja potwierdziłem częściowe działanie jednej aplikacji bankowej, ktoś inny kolejnej. I tak dalej, i tak dalej. Nie wszystko działa - to prawda. My staramy się ustalić, co jest sprawne, a co nie. Potencjalni kupcy i czytelnicy forum dzięki temu mogą podjąć decyzję, czy nowy Huawei jest dla nich. Ty przychodzisz tutaj tylko siać zamęt i negować absolutnie wszystko. Nie wnosisz tym nic wartościowego do dyskusji.

Jak na razie to tylko ty siejesz tutaj zamęt, wprowadzasz czytelników błąd co do działania aplikacji bankowych i nie wnosisz nic wartościowego do tematu.

Czy ci się to podoba czy nie realia są takie że aplikacja mBank trafiła do App Gallery, ale nie działa na telefonach Huawei bez GMS.

8CCD044A-9933-4BE5-B3C0-6AA96631CABE.png

Edytowane przez Jamnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Widze, ze aplikacja jednak dziala z zastrzezeniem platnosci platnosci mobilnych bo te poki co wykorzystuja gpay. To bylo jednak do przewidzenia.
    Nie sadze, zeby ktos sie spodziewal, ze wszystko bedzie dzialac od razu. I tak jestem pozytywnie zaskoczony, ze tak szybko udalo sie wprowadzic apke do appgalery. Mowilo sie nawet o perspektywie kilku miesiecy.

Edytowane przez kochan10
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

W komunikatach medialnych jest jasno zaznaczone, że pełna integracja z HMS jeszcze potrwa.

@kochan10 Ty masz telefon bez GMS, tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i IKO też trafia do AppGallery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Gwozdek tak dokladnie. Nie posiadam jednak konta w mbanku aby sprawdzić glebiej. Widzialem jednak ze sie odpalala. 

A teraz w ogóle nie znajduje mi mbanku w appgalery. Czyzby usuneli? Dziwne

Edytowane przez kochan10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kochan10 ja od samego początku nie mogę wyszukać mBanku w AppGallery. Myślę że poprostu będzie ona wdrażana stopniowo. Niektórzy mogą wyszukać InPost w AppGallery a ja na P40 Pro nie mogę. Trzeba być cierpliwym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, ja i tak czekam na ing wiec...trochę sobie jeszcze poczekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nie tylko polskie, ale zagraniczne banki też zaczynają się pojawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że to bardzo ważny krok jeżeli chodzi o HMS, myślę że jeżeli Banki zaufały Huawei, to i inni producenci aplikacji powinni podjąć się programowania pod HMS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi