Skocz do zawartości
bathon

Telefon się zawiesił i umarł

Rekomendowane odpowiedzi

bathon

Siemanko, w sobotę wyskoczyła mi na telefonie aktualizacja, którą pobrałem (nie wiem czy może ona mieć coś wspólnego). Mianowicie kilka godzin później, podczas korzystania z telefonu ekran sie zawiesił, a po ok 3 minutach umarł. Brak reakcji na próbę wykonania hard resetu, brak reakcji na ładowarkę, brak reakcji na podłączenie pod kompa, brak reakcji na cokolwiek. Dziś ( po 5 dniach) pojawiła się czerwone migające światło, której do tej pory nie było. Dzieje się tak gdy podłącze pod ładowarke lub tylko kablem do kompa, także jakaś nadzieja może jest. Nie było by tematu gdybym oddał telefon na gwarancję, ale stety/niestety  kupiłem telefon na bestcena, w sumie to jeszcze rat za niego nie spłaciłem, mam go od października. Na maila nikt mi nie odpowiada od soboty, jak dzwonię na infolinię jeszcze wczoraj była informacja ze nie ma dostępnych agentów do rozmowy, a dzis jest juz tylko sygnał. Do czego dążę... Czy ktoś z Was wie co to moze byc ? Aktualna sytuacja w Polsce jest jaka jest, wszystko rozumiem i cierpliwie czekam na ich ewentualny odzew. Macie jakies rady ? czy pozostaje mi czekać ? Jeśli koszt naprawy jest niewielki, jestem skłonny oddać go gdzieś u siebie. Pytanie co wtedy z gwarancją? Dodam tylko,że telefon zadbany, niezalany, niepotłuczony.

Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

Oddaj bezpośrednio na gwarancję do Huawei 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bathon

Mogę tak bezpłatnie? Myślałem że mogę tylko zgłosić do firmy od której kupowałem. Jakie dokumenty muszę im pokazać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

No ekspertyzę na pewno zrobią Ci za darmo, co najwyżej koszt wysyłki, nie wiem jak z tym bo zawsze osobiście odnoszę.

Jeżeli nie będzie nic uszkodzone z winy użytkownika to za darmo naprawią. 

Możesz wziąć dowód zakupu ale zazwyczaj nie jest to potrzebne bo sprawdzają sobie w systemie czy jest na gwarancji i czy nie kradziony i im styka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bathon

Dzięki wielkie za info. Już dzwoniłem, a jutro podjade do nich z telefonem. Jasno mi powiedziano,że jeśli telefon jest z europejskiej dystrybucji to przyjmą w ramach gwarancji. Jeszcze raz dzięki wielkie ! Jako laik czekałbym na moment, aż odezwie się firma, od której kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@bathon Jeśli masz gwarancję producenta, to masz dwie możliwości: oddać bezpośrednio do niego albo przez sprzedawce na zasadzie rękojmi. Poczytaj jakie są różnice, w necie pełno art o tym. Niby na rękojmi masz większe prawa, ale producent na gwarancji załatwia sprawę szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@bathon Jest też usługa door to door, dzięki której nie musisz jechać do serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bathon

Problem rozwiązany. Serdecznie dziękuje za pomoc, oszczędziliście mi czasu i prawdopodobnie nerwów :) Dla ciekawskich, siadła u mnie płyta główna, która została wymieniona a gwarancja została odświeżona i od dnia dzisiejszego znów mam ją na dwa lata. Pojechałem osobiście do salonu Huawei w Warszawie. Telefon oddałem w piątek o 16 ,a dziś w poniedziałek o 12 miałem już wiadomość, że telefon jest do odebrania, więc całość obsługi ogólnie na duży plus. Raz jeszcze dziękuje i życzę wszystkim zdrówka. 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi