Skocz do zawartości
senone

Tablet T585 - Po wymianie płyty głównej nie mogę zainstalować oficjalnego softu do tabletu.

Rekomendowane odpowiedzi

senone

Witam,

Na początku odrazu napisze że jestem zielony w tematach wgrywania oprogramowań itp, mam tableta samsung galaxy t585 16gb LTE , tablet był uszkodzony wymieniłem płyte główną i chciałem wgrać oprogramowanie no ale niestety nie moge wrzuce screena, jakby mógł ktoś pomóc z góry dziękuje. Ściągłem całe oprogramowanie oraz Odin no ale niestety tylko FAILED.

pobrane.jfif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp

@senone Pytanie czy dobrą płytę główną kupiłeś  lub czy prawidłowe oprogramowanie ściągnąłeś. Jak coś polecam ściągnąć https://samfrew.com/pl/download/Galaxy__Tab__A⑥__/s9l1/XEO/T585XXU6CSL1/T585XEO6CSL1/

to jest do twojego modelu rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senone
    Teraz, peterpp napisał:

@senone Pytanie czy dobrą płytę główną kupiłeś  lub czy prawidłowe oprogramowanie ściągnąłeś. Jak coś polecam ściągnąć https://samfrew.com/pl/download/Galaxy__Tab__A⑥__/s9l1/XEO/T585XXU6CSL1/T585XEO6CSL1/

to jest do twojego modelu rom.

Peter płyte tak bo kupiłem taki sam tablet tylko coś tam ekran był uszkodzony,  pobiore to rano dasz jakąś instrukcje jak to wgrać wdzięczny bd jak mi pomożesz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@senone

Płyta którą kupiłeś z tabletem pamietaj, że ma nabitą flage knox, bo chyba był zainstalowany na niej custom rom.

Jeśli twoj tablet sie uruchamia to najpierw przed wgraniem softu wejdź w recovery i zrób full wipe.

Po zrobieniu full wipe nie wychodź z recovery tylkoto odrazu kliknij w 2 opcje bootolader to przejdziesz odrazu do trybu download mode.

Nastepnie sciagnij ostatnią wersje softu dla XEO i wgraj go do tabletu za pomocą Odina w wersji minimum 3.12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senone
    7 godzin temu, jeronimo napisał:

@senone

Płyta którą kupiłeś pamietaj, że ma nabitą flage knox, bo chyba był zainstalowany na niej custom rom.

Jeśli twoj tablet sie uruchamia to najpierw przed wgraniem softu wejdź w recovery i zrób full wipe.

Po zrobieniu full wipe nie wychodź z recovery tylkoto odrazu kliknij w 2 opcje bootolader to przejdziesz odrazu do trybu download mode.

Nastepnie sciagnij ostatnią wersje softu dla XEO - T585XXU6CSL1 i wgraj go do tabletu za pomocą Odina w wersji minimum 3.12

Jeronimo, właczam tablet i odrazu niebieski ekran z błędem wrzucam ci screen zobacz, nic nie moge zrobić niestety, pobrałem ten plik ale nie wiem co dalej ;) jakieś rady?

Moge wejść tylko w tryb download! no ale nic nie moge wgrać.. co chce wgrać to odin FAILED.

img_20200406_152218_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Ale przeciez w 1 poscie dales screen będąc w trybie download mode.

Może zmien kabel USB lub gniazdo USB w kompie.

Jesli w odinie wykryje ci sterowniki i bedziesz miał okienko u góry z lewej stronu z portem na niebiesko to wtedy start i powinno sie wgrac.

Zrób mi screen z programu Odin jak po wgrywaniu wywala Failed.

Oczywiscie Odina uzywasz w wersji minimum 3.12

Wwgrywasz soft 4 plikowy , BL, AP, CP, CSC???

Moze jeszcze dołacz plik PIT który wyciaga sie z pliku CSC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senone

Jeronimo, tak wejde w tryb download normalnie ale też mi się pojawia jak uruchomie normalnie ten błąd co ci wysłałem, Zrobiłem tak jak mówiłeś, Soft 4 - plikowy co kolega dał wyżej, Odin v3,12 i znów FAILED wrzucam screen, nie wiem o co chodzi z tym "Moze jeszcze dołacz plik PIT który wyciaga sie z pliku CSC." i chyba tego nam brakuje bo na screen coś tam pisze :D.

Zgrzewke browara Ci kupie ale musisz mi pomóc ten problem rozwiązać :D

img_20200407_195323_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senone

@jeronimo jesteś??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@senone

To nie jest ten soft co kolega zapodał we wczesniejszym poscie, bo widzę na screenie całkiem duzo starszy soft wgrywany android 7.0 - T585XXU2BQK5

Przeciez napisalismy abys sciagnał i wgrał soft najnowszy w wersji android 8.1 - T585XXU6CSL1

Może to jest przyczyną ze chcesz wgrac starszą wersje androida na nowszą która była wgrana, dlatego booloader moze nie zezwalac i wywala failed.

Sciagnij ten soft co podałem najnowszy xeo, a ja dołaczam tutaj tobie jeszcze dodatkowo wyciagniety plik PIT, który też dołaczysz, chyba wiesz gdzie go wstawiać.

GTAXLLTE_EUR_OPEN.pit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senone
    4 godziny temu, jeronimo napisał:

@senone

To nie jest ten soft co kolega zapodał we wczesniejszym poscie, bo widzę na screenie całkiem duzo starszy soft wgrywany android 7.0 - T585XXU2BQK5

Przeciez napisalismy abys sciagnał i wgrał soft najnowszy w wersji android 8.1 - T585XXU6CSL1

Może to jest przyczyną ze chcesz wgrac starszą wersje androida na nowszą która była wgrana, dlatego booloader moze nie zezwalac i wywala failed.

Sciagnij ten soft co podałem najnowszy xeo, a ja dołaczam tutaj tobie jeszcze dodatkowo wyciagniety plik PIT, który też dołaczysz, chyba wiesz gdzie go wstawiać.

GTAXLLTE_EUR_OPEN.pit 3 kB · 0 pobrań

Mistrzu pisałem, że jestem w tym temacie zielony także jakbyś opisał sprawe jasne a jutro dam ci odpowiedz co się udało zrobić ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi