Skocz do zawartości
Zafaraz

Czy Aurora Store jest bezpiecznym sklepem?

Rekomendowane odpowiedzi

Aurora Store jest w miarę bezpieczna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    Napisano (edytowane)

@Zafaraz Według autorów:

Cytat

Is it safe to use Aurora store ?
    Aurora is fully open source and verified by F Droid. If you're talking about the safety of the apps in the store, it just gets them from the same place
    that the Play Store would, and are verified by Google. A lot of dangerous stuff seems to sneak past them though, so as a rule of thumb, don't download anything
    which you're not sure about.

Aurora to projekt open source, pozyskuje aplikacje z tego samego miejsca, co sklep Play. Może się zdarzyć, że znajdziesz tam tak samo trefne aplikacje, ale w Google Play nie jest inaczej.

Sam jednak nie używam tego sklepu. Fajne repozytorium i już byłem ucieszony, że można zalogować się na swoje konto Google. Jednak czar prysł po tym, jak zobaczyłem, że uruchomienie kupionych wcześniej aplikacji jest niemożliwe. Fakt, pobierają się, ale nie działają. I w sumie nie ma w tym nic dziwnego, bo sklep bez usług Google nie jest w stanie zweryfikować licencji i potwierdzić zakupu.

Edytowane przez Gwozdek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy Aurora Store by zadziałało na nowych Huawei?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Działa, próbowałem. Ale nie licz na pozytywną weryfikację licencji zakupionych apek w Google Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mp107
    Napisano (edytowane)

Od kilku lat korzystam z Aurora Store jako zamiennika Sklepu Play, bo nie mam zainstalowanych na urządzeniu aplikacji Google'a (choć na urządzeniach nie od Huawei, Honor) i mogę polecić tą aplikację. O ile korzystanie z niej, jak twierdzą twórcy aplikacji, może wiązać się z ryzykiem usunięcia konta, to przez te kilka lat mi się to nie zdarzyło ani w przypadku Aurora Store, ani wcześniej Yalp Store. W razie wątpliwości zawsze jest możliwość logowania się na "konto anonimowe".

Na urządzeniach ze starszą wersją Androida (z niewspieranymi przez Aurora Store wersjami Androida ≤4.4) polecam służącą do tego samego celu aplikację Yalp Store (fork).

Jeśli chodzi o aplikacje płatne, to za pomocą aplikacji Aurora Store istnieje możliwość ich pobierania i instalacji (oraz "pobrania-zakupu", jeśli dana aplikacja jest akurat w promocji za 0zł), jeśli jesteśmy zalogowani na koncie Google, na którym je wcześniej zakupiliśmy. Ale jeżeli aplikacja korzysta z usług Google w celu dodatkowej weryfikacji jej zakupu i nie daje możliwości skorzystania z alternatywnej metody weryfikacji lub zakupu (a część aplikacji oferuje możliwość jej zakupu poza Sklepem Play, np. na stronie jej producenta), to z takiej aplikacji faktycznie nie skorzystamy bez zainstalowanych usług Google.

Edytowane przez mp107

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi