Skocz do zawartości
Gwozdek

tutorial Instalacja Usług Google Play na nowych urządzeniach Huawei

  Rekomendowane odpowiedzi

  Gwozdek
  Napisano (edytowane)

  Witam! Chciałbym Wam pokazać, jak zainstalować usługi Google na nowych Huaweiach, które już nie są oficjalnie wspierane przez firmę Google.

  Ten poradnik jest tylko tłumaczeniem tekstu znajdującego się na XDA. Nie jestem pierwotnym autorem, ani właścicielem plików, które są używane w tej metodzie instalacji Usług. Proces przetestowałem na modelu Huawei P40 Lite, ale posiadacze innych telefonów z serii P40 i nowszych również powinni móc skorzystać.

  28.04.2020r. Uwaga! Użytkownicy korzystający z niniejszego poradnika zgłaszają, że po wykonaniu wszystkich kroków pojawiają się komunikaty o braku certyfikacji urządzenia. Jeden z czytelników podsunął wideo-instrukcję, po której problem nie występuje:
   

  Spoiler

   

  Ukończenie całego procesu może zająć dłuższą chwilę, więc proponuję zarezerwować sobie godzinę lub półtorej wolnego czasu. Warto też mieć naładowany do pełna smartfon.
  Poradnik z XDA sugeruje, by korzystać z pendrive'a i ja również tak uczyniłem. Dlatego też pisząc kolejne kroki poradnika, będę miał w domyśle cały czas taki właśnie nośnik danych.

  Wspomnę jeszcze tylko, że wszystko wykonujecie na własną odpowiedzialność. Za wszelkie ewentualne uszkodzenia sprzętu i inne niepożądane efekty odpowiadacie sami.

  1. Pobierz pliki z MEGA: https://mega.nz/file/M9xjCQDJ#p0QmAh8TFgHs9x_TVc8RAcFv9WJgH9ncz0a805VM-cY
  2. Rozpakuj paczkę i przenieś do głównego katalogu pendrive'a.
  3. Przywróć kopię zapasową (Ustawienia - System i aktualizacje - Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej) z modelu Mate 30 Pro datowaną na 7 marca 2020r. Proszę mieć na uwadze, że do tego niezbędna jest najnowsza wersja aplikacji Kopia zapasowa, którą można aktualizować przez sklep AppGallery, ale pewnie macie to już dawno za sobą.
  4. Po przywróceniu kopii zapasowej przejdź do pulpitu/szuflady aplikacji (w zależności od tego, jakiego stylu używasz) i uruchom aplikację z niebiesko-fioletową ikonką G. Aktywuj funkcję administratora, potwierdź wszystkie uprawnienia. Następnie naciśnij duży niebieski przycisk i potwierdź kolejnym kolorowym. Zminimalizuj aplikację, przejdź do panelu ostatnio używane i wyczyść wszystko (ikonka kosza).
  5. Uruchom Pliki i przejdź do folderu Google Installation na pendrive. Znajdziesz tam 9 ponumerowanych pakietów. W tej chwili zainstaluj tylko pierwsze 6, ale nie otwieraj żadnej z zainstalowanych aplikacji. Menadżer plików zminimalizuj i ponownie wyczyść panel ostatnio używanych aplikacji.
  6. Jeszcze raz uruchom aplikację z niebiesko-fioletową ikonką i naciśnij duży niebieski przycisk oraz potwierdź kolejnym kolorowym. Następnie aplikację zminimalizuj, nie czekaj na żadne komunikaty, potwierdzenia, itp.
  7. Teraz dodajemy nasze konto Google. Przejdź do Ustawienia - Użytkownicy i konta. Wybierz opcję Dodaj konto i wybierz Google.
   Ważne! To jest jedyny moment, w którym możemy dodawać posiadane przez nas konta Google. Jeśli masz ich kilka i chcesz ich używać, dodaj je wszystkie po kolei. Później już nie będzie takiej możliwości! Po zakończeniu dodawania kont, wyczyść wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane.
  8. Uruchom Pliki i przejdź do folderu Google Installation na pendrive. Zainstaluj pakiet Google Services Framework (7).
  9. Niedługo po instalacji Google Services Framework zaczniesz widzieć pojawiające się komunikaty od Google. Nie przejmuj się - na ten moment tak to ma wyglądać. Zignoruj te powiadomienia.
  10. Odłóż telefon i odczekaj ok. 5 minut. Być może w tle będzie aktualizować się Sklep Play.
  11. Teraz uruchom Sklep Play. Jeśli wszystko do tej pory wykonywałeś/aś poprawnie, sklep normalnie będzie działać, ale to jednak nie koniec naszych działań. Odszukaj i zainstaluj aplikację Device ID autorstwa VTechno.
  12. Po raz kolejny wyczyść wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane. Następnie otwórz Device ID, zezwól na odczytanie IMEI. Teraz powinieneś ujrzeć swój GSF ID pod Android Device ID. Za chwilę pozbędziemy się tego numeru.
  13. Przejdź do Ustawienia - Aplikacje. Znajdź Usługi Google Play i odinstaluj je.
  14. Uruchom Pliki i przejdź do folderu Google Installation na pendrive. Zainstaluj GMS Core Mod 1 (8).
  15. Powróć do Device ID. GSF ID powinien wciąż być widoczny.
  16. Przejdź do Ustawienia - Aplikacje (pokaż procesy systemowe) i znajdź Google Services Framework. Wyczyść dane pakietu i jego pamięć podręczną
  17. Jeszcze raz wróć do Device ID. Numer GSF ID powinien już zniknąć.
  18. Wyczyść wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane. Uruchom Sklep Play i pooglądaj tam różne aplikacje. Może od razu, a może po kilku minutach stracisz połączenie ze sklepem i pojawi się błąd. Bez obaw, wszystko jest na dobrej drodze. Jeżeli błąd Sklepu się nie pojawia, zamknij Sklep Play, zajrzyj do Device ID, wróć znowu do Sklepu Play. Potem wyczyść wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane.
  19. Ten punkt będzie trwać najdłużej, więc proponuję uzbroić się w mnóstwo cierpliwości. Mnie przebrnięcie przez to zajęło około 45 minut, więc nie poddawajcie się zbyt szybko, jeśli bardzo Wam zależy na Usługach Google.
   Jeżeli Sklep Play już wyświetla błąd (co było naszym zamierzeniem), wyjdź i otwórz Device ID i sprawdź, czy numer GSF ID powrócił. Jeśli nie, to wróć do Sklepu Play i widzisz tam błąd, kliknij opcję Ponów. Następnie wyczyść wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane.
   To trzeba powtarzać do skutku.
   Czyli:

   a) uruchamiamy Device ID i sprawdzamy, czy jest widoczny numer GSF ID
   b) wchodzimy do Sklepu Play i ponawiamy próbę połączenia
   c) czyścimy wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane


   Proszę pamiętać, że kolejność jest bardzo ważna! Powyższe podpunkty powtarzamy, aż Sklep Play zacznie normalnie wyświetlać aplikacje, a GSF ID znowu będzie widoczny. Proponuję sobie włączyć jakiś film w tle, gdyż trochę to potrwa i jest raczej nużące.
    
  20. Jeżeli już Sklep Play zaczął wyświetlać aplikacje, a Device ID znowu pokazuje numer GSF ID, to znaczy, że już prawie koniec. Denerwujące powiadomienia już powinny ustąpić. Pooglądaj różne rzeczy w Sklepie przez chwilę, aby się upewnić.
   Jeśli jednak tak się nie stało, a powiadomienia wciąż się pojawiają, musisz przeinstalować Google Services Framework i powtórzyć punkt 19.
  21. Wyczyść wszystkie aplikacje z panelu ostatnio używane. Przejdź do Ustawienia - Aplikacje i znajdź Usługi Google Play. Odinstaluj je.
  22. Uruchom Pliki i przejdź do folderu Google Installation na pendrive. Zainstaluj GMS Core Mod 2 (9). Natychmiast zrestartuj smartfon, nic nie uruchamiaj, tym bardziej Sklepu Play.

  I to wszystko! Przez pierwsze kilka minut Sklep Play może crashować, ale powinno to szybko ustąpić. Pomimo instalacji Usług Google, nie będą działać: Filmy Google Play, Google Pay i inne aplikacje korzystające z zabezpieczeń SafetyNet. Na to niestety nic już nie możemy poradzić.
  Aplikację z niebiesko-fioletową ikonką G można bezpiecznie odinstalować.

  W spoilerze podrzucam też inne instrukcje wideo, ale w obcym języku:

  Spoiler

   

  Polecam też sprawdzić alternatywne metody na Android.com.pl

  Zapraszam do testowania i pytania, jeśli są jakieś problemy!

  Edytowane przez Gwozdek
  • Piwko! 8
  • Lubię to! 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Sposób znany i sprawdzony na Mate 30 Pro ale wtorek będzie sprawdzany i na p40 pro ;). Plusik za to że chciało Ci się poświęcić czas na przetłumaczenie.

  • Lubię to! 1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Cześć.

  Czy po wgraniu usług Googla będę mógł przywrócić moja kopię rozmów, smsów i całej tej reszty, czy startuje z nowym całkowicie telefonem?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Repheat

  Do mnie zawita w tygodniu MatePad Pro, liczę że zadziała ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  vostok

  O! Też zamówiłem MatePada Pro, to może zdążysz przetestować zanim do mnie dojdzie :)

  Chyba z ponad tydzień wahałem się nad tym tabletem i gdyby nie to, że mam Mate 20X i podoba mi się to jak w reckach współpracuje tablet z fonami Huaweia, to pewnie zdecydowałbym się na Samsungowego Taba 6. 

  A póki co na razie dla M20X nie widzę konkurencji na rynku, poza Note 10+...

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Punkt 19.
  Od około godziny jestem na nim i nie ma żadnych zmian.
  Jak sobie z tym poradzić? O czego ponownie mam zacząć?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Gwozdek

  @Michelin Autor, który pierwszy przygotował ten poradnik, również długo czekał na efekty. Jak mówiłem w pierwszym poście, mi również zajęło to wiele czasu. Może spróbuj cofnąć się do punktu 16.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Na P40 Pro niestety ten sposób nie chce działać mimo zrobienia wszystkiego dokładnie krok po kroku. Finalnie i tak co chwilę wywala na belce komunikaty od googla.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Gwozdek
  W dniu 10.04.2020 o 14:49, Gwozdek napisał:

  Jeżeli już Sklep Play zaczął wyświetlać aplikacje, a Device ID znowu pokazuje numer GSF ID, to znaczy, że już prawie koniec. Denerwujące powiadomienia już powinny ustąpić. Pooglądaj różne rzeczy w Sklepie przez chwilę, aby się upewnić.
  Jeśli jednak tak się nie stało, a powiadomienia wciąż się pojawiają, musisz przeinstalować Google Services Framework i powtórzyć punkt 19.

   

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Widzę, że nie rozumiesz -NIE DZIAŁA

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x