Skocz do zawartości
Misiek12120

p30 Jak zwiększyć jasność ekranu w pełnym słońcu?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, moja piękniejsza połówka zakupiła sobie Huawei P30, nowy z salonu. Od początku narzekała na jasność ekranu, ciut żółte kolory. Ale ogólnie przywykła. Problem pojawił się na dworze, dotąd problem tłumaczyłem jej innym ekranem, jednak OLED to coś innego niż dotychczasowe TFT. Otóż na słońcu nawet przy pełnej jasności telefonu nic na nim nie widać. Na Huawei p9 z właśnie TFT czy jej poprzednim Xiaomi również z TFT problem nie występował. Jasność nieporównywalna. Również co ma być białe jest.. białe, nie pożółkłe. Ktoś się skąd taki problem bierze? 

IMG_20200414_164142.jpg

IMG_20200414_165726.jpg

Edytowane przez Smykoo
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na automatycznym jest to samo? Któryś z moich telefonów miał tak że jak dałem jasność na full to na dworze za dużo nie widziałem a jeśli miałem ustawione na automatyczne ustawienie to już było lepiej.

Ewentualnie w tryb kolorów i temperatura barwowa spróbować poprzestawiać.

Lub jeszcze może być coś w "Ochrona wzroku"

Edytowane przez GrzechUG
    dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowane, przestawiane. Wszystkie możliwe opcje przeglądane. Temperatura barwowa zmieniana. Automatyczny zimny również wydaję się ciepły mimo wszystko. 

Możliwe, że podświetlenie jest walnięte? Dziś niby ekran jej ściemniał mimo, iż jasność była ustawiona tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie wiem, możliwe że coś z podświetleniem jest nie tak. Ale czy ja wiem czy by przez to ściemniało samo od siebie?

W sumie wszystko jest możliwe jeżeli od ustawień ekranu jest to niezależne. Poczekajmy na wypowiedź kogoś innego może coś doradzi, a ja od siebie dodam jeszcze tylko tyle że chyba nie obejdzie się tu bez wizyty u fachowca od telefonów.

No chyba że ktoś posiada taki sam telefon i ma ten sam problem to będzie to fabryczna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Telefon w opcjach programisty ma jeszcze funkcję poprawy widoczności w pełnym słońcu, która zwykle jest aktywna. Mimo to proponuję sprawdzić, czy aby na pewno tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    49 minut temu, Gwozdek napisał:

Telefon w opcjach programisty ma jeszcze funkcję poprawy widoczności w pełnym słońcu, która zwykle jest aktywna. Mimo to proponuję sprawdzić, czy aby na pewno tak jest.

Na żadnym telefonie w ustawieniach programisty nie mogę tego znaleźć. Przy wyszukiwaniu po nazwie opcji też nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Opcje programisty trzeba uaktywnić, klikając 7 razy w numer kompilacji (Informacje o telefonie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 minut temu, Gwozdek napisał:

Opcje programisty trzeba uaktywnić, klikając 7 razy w numer kompilacji (Informacje o telefonie).

To jak najbardziej rozumiem, jedna z pierwszych rzeczy która robię po uruchomieniu telefonu ;) ale w ów opcjach nie ma nic o poprawie widoczności w słońcu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Na pewno?

Screenshot_20200415_121526.thumb.jpg.ec53ba33ef4afb314c5810d060fd3f23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie nie zauważyłem tego.. Dzięki :) Opcja włączona, przy pierwszym słońcu trzeba będzie sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi