Skocz do zawartości
Przemek211

Dostęp do telefonu z nieżywym ekranem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, w zeszłym roku zniszczyłem mojego Samsunga Galaxy S5 - w wyniku upadku część warstwy dotykowej przestała działać, a wyświetlacz w kilka godzin pokrył się całkowitą czernią. 
    https://i.ibb.co/BBrgmJv/20190602-110536.jpg
    https://i.ibb.co/b3dNcr9/20190602-142027.jpg
    Mam w domu kabel MHL (HDMI) do telefonu, mogę sobie podejrzeć co jest na ekranie, niestety nie jestem w stanie go nawet odblokować, ponieważ część symbolu zawiera się w uszkodzonej części warstwy dotykowej. Jaki jest najprostszy sposób uzyskania dostępu do danych telefonu? Chciałem spróbować z aplikacjami jak vysor (do sterowania telefonem z PC), ale musiałbym najpierw włączyć debugowanie USB w telefonie. Wiem, że można np. podłączyć myszkę specjalnym kablem OTG, ale znowu wówczas nie będę miał możliwości podglądu obrazu przez hdmi i będzie to działanie totalnie na ślepo. Czy to jedyna opcja by dokonać czegokolwiek w telefonie, bez wymiany wyświetlacza? 

Edytowane przez Przemek211

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mushasi

Klawiatura przez OTG też działa o ile masz kod numeryczny to może się uda uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mushasi Niestety kod to symbol do połączenia znaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    16 godzin temu, Przemek211 napisał:

będzie to działanie totalnie na ślepo

Próbuj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mushasi

Klawiatura z touchpadem rozrysować sobie kropki na niej może się uda wcelować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Kup inny kabel. Po parę złotych. Pozwala na mhl i otg. Pod tv masz obraz i dotyk myszka czy klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@frrancuz Właśnie zastanawiałem się czy przy użyciu takiego (czy jakiś inny masz na myśli?) kabla działałoby to w ten sposób. Myślisz, że jakbym podłączył do tego małego portu kabel MHL i myszkę pod zwykły port USB to działałoby jak należy? Szczególnie byłoby to ważne, ponieważ bateria chyba też jest padnięta i telefon działa przy połączeniu kablem MHL dlatego, że ten wymaga stałego ładowania, a jak uruchamiam telefon bez niczego to po próbie startu najpierw chyba włącza się normalnie, ale po chwili następuje dłuższa wibracja jakby się wyłączał i zaczyna świecić niebieska dioda, więc bateria chyba nie trzyma po prostu napięcia.

https://www.aliexpress.com/item/32896678574.html

Spoiler

CARPRIE-Black-4-Port-Micro-USB-Power-Cha

Edytowane przez peterpp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz
    Napisano (edytowane)

Nie. To na pewno nie to. Kiedyś można było kupić takie "stacje" które miały mhl i otg + ładowanie. Na note3 działało. Napisałem to z pamięci ale możliwe że nie chcący wprowadziłem cię w błąd. Później (po note 3) te mhl miały jakieś inne piny, i chyba to nie działało. Niestety, było to dość dawno temu i prawdopodobnie pomieszałem trochę typ rozwiązania.

Jednak, coś mi dobrze dzwoni.. 

https://m.youtube.com/watch?v=I6IyVR5-zYI

O takim czymś wspominałem. Albo podobnym rozwiazaniu. Teoretycznie powinno dać radę. 

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, no to by chyba rzeczywiście rozwiązało mój problem, ale dostępność w necie raczej zerowa, może na jakimś koreańskim olx :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi