Skocz do zawartości
linar10

Zmiana hboot, radia, recovery i splash screen w Desire z S-OFF (Fastboot Commander)

Rekomendowane odpowiedzi

linar10

ZMIANA HBOOT PRZEZ FASTBOOT COMMANDER

A TAKŻE RADIO, RECOVERY ORAZ SPLASH SCREEN

(Temat na XDA LINK )

1. Ściągnij program:

FASTBOOT COMMANDER

2. Wypakuj program FastbootCommanderV1.51.zip gdziekolwiek chcesz

3. Uruchom telefon w trybie fastboot (wyłączony - trzymaj power i głośność w tym samym czasie)

4. Podłącz telefon przez usb

5. Uruchom FastbootCommanderV1.51.jar lub WinRun.bat.

a) Upewnij się że pliki mają odpowiednią nazwę (w zależności co chcemy wgrać): "hboot", "recovery", "radio" i rozszerzenie "img". Jeśli masz plik zip. to wypakuj plik img.

b) Teraz wszystko, co trzeba zrobić to wybierz operację, którą chcesz wykonać.

c) Na rysunku pokazane została aktualizacja radia. Wybieramy w programie przycisk radio, w okienku które się pokaże wybieramy odpowiedni plik i klikamy open.

d) Po prawej stronie w oknie programu klikamy na flash

e) Po chwili mamy zainstalowane w naszym Desire nowe radio.

f) Aktualizowanie radia ma plusy dostarcza kilka ulepszeń dla odbioru, transferu danych, żywotność baterii oraz GPS. (Najlepiej popróbować kilka i wybrać to radio które odpowiada nam)

post-16032-14255700837843_thumb.png

ZMIANA HBOOT PRZEZ FASTBOOT I KARTĘ SD

1. Z

AlphaRev 1.8 wybierz HBOOT (Tą wersję którą chcesz wgrać) i pobierz wersję zip pliku PB99IMG.

2. Zmień nazwę (usuń rozszerzenie), zostaje plik "PB99IMG.zip".

3. Skopiuj go do głównego katalogu karty SD i uruchom telefon w trybie fastboot (wyłączony - trzymaj power i głośność w tym samym czasie), telefon wykryje plik a następnie zaakceptuj tę aktualizację.

4. Usuń plik PB99IMG.zip z karty po aktualizacji.

ZMIANA HBOOT, RADIA, RECOVERY I SPLASH SCREEN PRZEZ SDK

LINK DO TEMATU

post-16032-14255700837527_thumb.png

Edytowane przez linar10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ładnie piękne, tylko zapytam: Po co? ...mieszać nowym użytkownikom paroma tematami jak zmienić hboot? Skoro w każdym jest napisane to samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Bo jest tylko opisane jak wgrywać przez sdk (dodałem link), a o reszcie jakoś nie znalazłem. Jedynie przewijały się co chwilę pojedyncze pytania w różnych tematach i na pw. Teraz jest wszystko w jednym i każdy wybierze metodę która dla niego będzie najlepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodząc w tryb fastboot mam takie oto informacje:

AlphaRev Unlock

Bravo PVT4 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.9999

MICROP-051d

TOUCH PANEL-SYNT01010

RADIO-5.17.05.23

Jak zdowngradeować hboot do 1.02.0001(standardowy po wgraniu HTC Sense 2.3.3)?

Krótkie streszczenie historii mojego telefonu: kiedyś wgrałem 2.3.3, później zrobiłem roota, później bawiłem się w CustomRomy (Cyanogenmod, MIUI), podejrzewam, że wtedy (przy wgrywaniu nowych ROMów) zmienił mi się hboot, potem jeszcze raz wgrałem HTC Sense 2.3.3 ale hboot nie wiem czemu, ale został bez zmian (6.93.0001). Jedyna różnica po ponownym wgraniu oryginalnego softu jest taka, że nie mogę wejść w recovery- na ekranie pojawia się ikonka telefonu, obok którego jest czerwony wykrzyknik w czerwonym trójkącie, a po chwili obrazek ten zmienia się na taki, na którym nad telefonem są dwie zielone strzałki zawinięte w okrąg.

Mam na karcie SD plik "PB99IMG.zip" (Bravo Stock). Włączyłem fastboot i mi się tylko zmienił hboot z 6.93.0001 na 6.93.9999. Chciałbym zrobić roota na swoim telefonie. Nie wiem czy na aktualnej wersji hboot'a (6.93.9999) jest taka możliwość (jeśli tak to prosiłbym o PW z poradnikiem). Wszystkie poradniki rootowania, które czytałem dotyczyły wersji 1.02.0001.

HTC Desire

HTC Sense 2.3.3

S-OFF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Spróbuj najpierw Bravo Downgrader i dopiero stock hboot wgrywać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pomogło. Hboot nadal 6.93.9999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Zrób tak bravo stock -Bravo Downgrader i ruu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o pomoc bo zaraz oszaleję. Chcę zmienić hboot na Cm7r2, teraz mam 6.93.1002.

Kiedy odpalam Fastboot Comandera widzę komunikat: PRINT OF DEVICE INFO FAILURE - PLEASE CHECK YOUR CONNECTION.

Nie rozumiem skoro mam S-OFF i zanstalowane sterowniki (telefon po podłączeniu jest widoczny w menadżerze jako Android Bootloader Interface?

Oczywiście próba wgrania obrazu o nazwie hboot ściągniętego ze stronki alpharev kończy się fiaskiem.

Próbowałem też przez AndroidFlasher ale też nie widzi mi telefonu.

Wiecie może jak mogę zmienić ten hboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Spróbuj drugą metodą wrzuć na kartę sd

Htc Desire & Runnymede AIO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HiHo
    Zrób tak bravo stock -Bravo Downgrader i ruu

mialem identyczna sytuacje z HBOOTem jak kolega wczesniej (Sjegar71) zastosowanie powyzszej kolejnosci wgrywania pomoglo i zalatwilo sprawe, moglem w koncu zrootowac telefon, thx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi