Skocz do zawartości
linar10

Zmiana hboot, radia, recovery i splash screen w Desire z S-OFF (Fastboot Commander)

Rekomendowane odpowiedzi

Stracisz bo zmieniając hboot partycionujesz pamięć telefonu. Właśnie po to do zmieniasz.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czater

Witam!

mam problem i liczę na szybką pomoc ;) W tym momencie dostałem Desire na którym mam zmienić rom ale okazało się ze telefon ma S-OFF i prawdopodobnie nie ma recovery (po wybraniu opcji recovery telefon się restartuje i wpada w bootloop).

Wybór padł na CM7, jednak aby to zrobić muszę wgrać recovery aby zrootować telefon (do tego hboot jaki teraz mam to 6.93.1002) więc myślę zrobić to tak:

Wgrać recovery przez AutoFlasherem, zrobić root i potem backup, następnie zmienić HBOOT na CMr7 tak jak opisał to autor wątku, potem wgrać CM7.

Czy tak powinienem to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Od dzisiaj jestem posiadaczem Desire i mam z nim mały problem - przy próbie zmiany hboot nie mogę ruszyć z instalacją rom. Wykonuję zmianę hboot za pomocą opisanego FastbootCommandera ( próbowałem także skopiować plik zip z hboot na kartę - po odpaleniu fastboot telefon nie widzi pliku ) następnie odpalam recovery gdzie na starcie otrzymuję informację o konieczności formatu systemu lub wszystkiego poza kartą pamięci z powodu zmiany ustawień partycji i na tym w sumie się zatrzymuję - po wejściu w opcję formatu recovery przestaje reagować, przy próbie wgrania romu ( zip z karty za pomocą recovery ) także przestaje reagować. Jedyne co mogę zrobić to przywrócić poprzedni hboot Bravo CM7 r2 i zainstalować poprzedni rom od RSK.

Jeżeli jesteście w stanie coś doradzić to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucasz nowy hboot, czyścisz cache, reboot do bootloader'a, recovery i wrzucasz ROM. Wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wstępie proszę moderatora o przeniesienie postów do tematu o hboot - przez pomyłkę dodałem go w tym temacie.

Smogg: Done ;)

Sprawa niestety nie jest tak prosta po wrzuceniu stock hboota zamiast hboot Bravo CM7 r2 mogę wyczyścić cache z poziomu recovery lub też zrobić clear storage z poziomu fastboot i to wszystko po wybraniu w recovery opcji instal zip from sd nic się nie dzieje - na samym dole ekranu pojawia się standardowe przy wgrywaniu kolo z diodami od recovery i nic więcej - nic się nie instaluje. Z tego okna nie mogę się także wycofać - jedyne co mogę to wyjąć baterię.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Wrzuć recovery jeszcze raz (co do przeniesienia to na dole obok postaw piwo jest opcja raportuj - i tam wypisujesz prośbę o przeniesienie ;) )

Htc One S & Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam pytanie czy jak zmienię hboot za pomocą drugiej metody to muszę wgrać od nowa roota czy po prostu wchodzę w recovery i instaluje rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie stracisz roota, wchodzisz w recovery,robisz wipe i instalujesz rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mr X

ja tylko wgralem nowego hboota, nic nie wipowalem, nie reinstalowalem romu i wszystko chodzi jak przed zmiana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam telefon ze stockowym ROMem chce zmienić HBOOT (cm7r2 ) aby zainstalować CM-8.0 JG Stable. Potrzebuje pomocy bo nie wiem jak uruchomic tryb fastboot ? Z góry dziękuje i pozdrawiam. Dodam że nie mam jeszcze ROTA ani wgranego żadnego recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi