Skocz do zawartości
rybus85

Jak rozpoznać podrobione słuchawki Samsung Galaxy Buds.

Rekomendowane odpowiedzi

rybus85
    Napisano (edytowane)

Nie wiem czy w dobrym dziale. Jeżeli nie to proszę o przeniesienie. 

Kupiłem niedawno na allegro słuchawki Samsung Galaxy Buds. Sklep,faktura itd. Wszystko wyglądało ok. No i dostałem podrabiany towar. Wszystko już skończyło się dobrze. W ciągu jednego dnia odzyskałem pieniądze,ale niesmak po transakcji został. I dlatego chciałbym napisać na przykładzie jak odróżnić oryginał od podróbki. 

Czarne słuchawki to chinol a białe oryginał. 

Po pierwsze kartonik jest trochę większy od sprzętu podrabianego. Brak na nim kodów kreskowych numerów seryjnych itd.

20200522_164948.thumb.jpg.cf036f0f00021ed70d1b767f8ba8b197.jpg

Kolejna widoczna różnica jest po otwarciu. Oryginalne są zabezpieczone taśmą i są różnice na kartoniku z akcesoriami. 

20200522_163159.thumb.jpg.a0e5a4795373050e196f8827f3d79760.jpg

Otwieramy kartoniki z akcesoriami. Różnice widać od razu. Oryginał ładnie zapakowany. Chinol-wrzucone do woreczka.

20200522_174752.thumb.jpg.aac48b89304b3b63acd17c2539796ec6.jpg

Lecimy dalej :)

Etui od słuchawek jest troszkę większe czarne i dużo lżejsze. Dlaczego? Bo brak w nim ładowania indukcyjnego. 

Mamy już słuchawki wyciągnięte. I różnice największe są na nich. Brak na czarnych dodatkowego pinu i mikrofonu.

20200522_163452.thumb.jpg.cfcfad2ad0940f70f05db7683e5fbe4d.jpg

Dotyk działa jak chce. Wystarczy dotknąć pudełko lub je puknąć i jedna słuchawka już się włączała. Brak animacji parowania słuchawek. Trzeba było je wyjąć i ręcznie sparować z telefonem. Aplikacja Galaxy Wearable pokazywała rozłączono ze słuchawkami mimo że te już grały. 

Edytowane przez rybus85
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

No ja jestem w szoku?

Ciekaw jestem w takim razie ile takich osób jest, co nawet nie wiedzą, że kupiły podróbki. Potem nie ma co się dziwić, że jedni są zadowoleni a inni narzekają że grają te, czy tamte słabo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@rybus85 Najlepiej chyba porobić fotki i zapytać producenta. Pamiętam, że np. można napisać do serwisu LG z zapytaniem czy bateria jest oryginalna. Wystarczy tylko serial.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Cieszę się że szybko to poszło. Wczoraj odebrałem słuchawki o 15. O 16 już pisałem do sprzedającego i napisałem spór. Za godzinę już miałem info o zwrocie środków na konto. A dziś już hajs u mnie. Szok że tak szybko. Nie wiem czy gość to oszust,czy też kupił większą ilość i się nadział też. Najważniejsze że jest ok. Człowiek chciał trochę zaoszczędzić a tu lipa. A pisałem jeszcze czy oryginał,czy faktura itd. Szukałem znów na allegro,ale ceny praktycznie podobne jak sklep. Więc i tak dziś kupiłem w sklepie ? Olx to idioci chcą tyle co za nowe,sprzedając używane,albo nie mają dowodu zakupu bądź przekazania nagrody(jeżeli było z telefonem).

Jakby jakieś pytania albo porównać jak mam jeszcze te podróby (nie wiem czy będzie chciał ich zwrot) to mogę sprawdzić. 

dodana zawartość

@rybus85 Najlepiej chyba porobić fotki i zapytać producenta. Pamiętam, że np. można napisać do serwisu LG z zapytaniem czy bateria jest oryginalna. Wystarczy tylko serial.

Dzwoniłem wczoraj na infolinię Samsunga. Musi być faktura/paragon lub pismo przekazania nagrody. Inaczej widzimisię serwisu czy przyjmą czy nie. 

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

Numer IMEI na słuchawkach???

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Nazwij to numerem seryjnym jeżeli tak wolisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topoll

To zupełnie co innego.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

@topoll

Dobrze Panie poprawny :) Już zmieniam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi