Skocz do zawartości
piotrzinderberg

hms Jak pogodzić HMS z Kotlinem?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, w swojej aplikacji używam In app purchase z Google Play Services. Chciałbym dodać obsługę HMS, jednak odrzuca mnie nieco brak wsparcia dla Kotlina.

W przypadku  usług Google, całość logiki do płatności miałem wydzielone w zewnętrznej klasie, która obsługiwała wszystko, co związane z płatnościami (było to dość proste, bo w w play services mamy specjalną libkę, dostosowaną do kotlina). Chciałbym ukryć tę klasę za interfejsem, i dopisać drugi egzemplarz klasy, obsługującej HMS, jednak tutaj pojawia się problem:

Przy kilku metodach, HMS wymusza odbieranie callbacka w onActivityResult, w zewnętrznej klasie nie chciałbym mieć dostępu do aktywności. Nie można też użyć ActivityResultContract, bo HMS nie daje dostępu do uruchamianego Intenta. Dodatkowo w HMS, wszystkie metody wymagają callbacka, nie ma metod typu suspend tak jak w przypadku biblioteki Google.

Może jest na forum ktoś, kto już sobie poradził z tym tematem i doradzi, w którym kierunku mam iść.

Edytowane przez piotrzinderberg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, trzeba trochę się namęczyć, żeby wydzielić HMS billing do osobnej klasy, przez używanie onActivityResult. Ja u siebie zrobiłem do tego taki mały hack, przy pomocy daggera.

Zrobiłem sobie klasę o nazwie ActivityResultObserver, która żyje w scope aktywności. Wygląda to mniej więcej tak:

Później musisz wstrzyknąć tę klasę w aktywności, która będzie otrzymywać rezultat.

@Inject
    lateinit var activityResultObserver: ActivityResultObserver

Oraz przekazać rezultat z onActivityResult (w tej samej aktywności co wcześniej wstrzykiwaliśmy zależność)

override fun onActivityResult(requestCode: Int, resultCode: Int, data: Intent?) {
            super.onActivityResult(requestCode, resultCode, data)

activityResultObserver.onResultReceived(requestCode, resultCode, data)
        }

Później w swojej klasie, zajmującej się obsługą billingu deklarujesz sobie result receiver, na przykład tak:

private val huaweiIdLoginInResultReceiver: ResultReceiver = { resultCode: Int, data: Intent? ->
            //akcja po przyjściu rezultatu
        }

I dodajesz go, przed wywołaniem akcji HMS, na przykład tak:

activityResultObserver.addResultReceiver(
                HUAWEI_ID_LOG_IN_REQUEST_CODE,
                huaweiIdLoginInResultReceiver
            )
      //akcja HMS wymagająca obsługi onActivityResult

Pamiętaj, żeby ActivityResultObserver nie żył dłużej, niż sama aktywność, bo może to doprowadzić do wycieków pamięci.

Co do problemu z callbackami, można to łatwo ogarnąć przy pomocy suspend coroutine, na przykłąd tak jak tutaj:

private suspend fun checkEnvReady() =
            suspendCoroutine { coroutineContinuation: Continuation<Unit> ->
                client.isEnvReady
                    .addOnSuccessListener {
                        coroutineContinuation.resume(Unit)
                    }
                    .addOnFailureListener {
                        coroutineContinuation.resumeWithException(it)
                    }
            }

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi