Skocz do zawartości
bbartek93

[PORADNIK] Włączenie nagrywania rozmów bez ROOT'a.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Odblokowanie nagrywania rozmów bez użycia Root'a na telefonach OnePlus.

Cześć,

sposób oczywiście działający na innych OnePlusach, opisany jak dla niemowlaka. Na wstępie dodam, że wszystkie screenshoty zostały schowane, by wszystko było bardziej czytelne i można sobie je rozwinąć.

1. Najpierw wchodzimy w Ustawienia -> System -> "Opcje programistyczne".

Jak ktoś nie ma ich widocznych w Ustawieniach, trzeba je odblokować wchodząc w Informacje o telefonie i kliknąć szybko 7x na Numer kompilacji, wtedy Opcje programistyczne powinny się pojawić w zakładce System.

a) włączamy "Debugowanie USB, jak wyświetli się jakieś okienko na telefonie o zezwoleniu debugowania, akceptujemy je".

Spoiler

5XgKqPU.jpg

2. Pobieramy program jOnePlus Tools ze sklepu Play.

Spoiler

sVKLTSu.jpg

3. By jOnePlus Tools zadziałał, potrzeba nadać mu uprawnienia, a zrobimy to na komputerze (poradnik dotyczy Windowsa). Pobieramy na komputer ADB (Android Debug Bridge).

ADB download

a) plik rozpakowujemy.

b) teraz otwieramy Wiersz poleceń jako administrator.

c) wpisujemy komendę z lokalizacją pliku wcześniej ściągniętego i rozpakowanego:

cd X:/lokalizacjapliku adb

U mnie przykładowo jest taka:

cd C:\Users\bbart\Downloads\platform-tools_r30.0.1-windows\platform-tools

Spoiler

tFrAtLw.png

d) po wpisaniu przejdzie nam po prostu w Wierszu poleceń do folderu z plikiem (nie wyłączać tego okna):

Spoiler

XWaZa0Y.png

4. Podłączamy telefon kablem do komputera (upewnić się, czy Debugowanie USB jest w opcjach programistycznych włączone), jak wyświetli się jakieś okienko na telefonie o zezwoleniu debugowania, akceptujemy je.

5. Wpisujemy w wierszu poleceń komendę:

adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Prawidłowy ekran po wpisaniu komendy:

Spoiler

H0JEQKJ.png

6. Odłączamy telefon od komputera i odpalamy program jOnePlus Tools na telefonie i klikamy na "Get Started".

Spoiler

ie1Tf92.jpg

7. W następnym okienku rozwijamy listę "Call Recorder Settings".

a) zaznaczamy Call Recorder i Call Recorder Service.

Spoiler

x1fVLV1.jpg

8. Wychodzimy z aplikacji i wchodzimy do Telefon -> Na górze trzy kropki -> Ustawienia -> Nagrywanie połączeń

Spoiler

3FlMDgZ.jpg

a) i zaznaczamy Nagrywanie połączeń, reszta ustawień według uznania, ja mam jak na screenie niżej.

Spoiler

tmdYere.jpg

I gotowe. Nagrywa bardzo ładnie i słychać dobrze siebie i rozmówcę.

Sposoby na odblokowanie jOnePlus Tools na innym systemie jak Windows dostępne pod linkiem https://www.xda-developers.com/install-adb-windows-macos-linux/

Edytowane przez bbartek93
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T0m3k

Idealny poradnik. Sam jestem już po ale gdyby nie to, że przechodziłem to na op 6t to Twój poradnik byłby kosa
    Brawo za zaangażowanie!

BTW. Ten service co daje? Ja u siebie ma to wyłączone i nagrywanie działa.

Wysłane z mojego ONEPLUS 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to nie wiem, ale zawsze lepiej mieć włączone ;) W niczym nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    T0m3k

Wiem już po co ten call recorder service. Dzięki niemu recorder nie wyrzuca się z pamięci i działa bez przerwy. Kiedy ten service jest wyłączony należy co jakiś czasu uruchamiać nagrywania "z palca" prze dialer

Wysłane z mojego ONEPLUS 8 Pro przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Też to zauważyłem, jak przestało mi nagrywać i go włączyłem ponownie, bo wyłączyłem do testów wcześniej jak zapytałeś do czego to. Ale zapomniałem o tym napisać. Dodatkowo powiadomienia z jOnePlus Tools wyłączyłem, by ciągle tej ikonki nie było na pasku, załączone mam powiadomienie o nagrywaniu i powiadamia o rozpoczęciu i zakończeniu nagrywania.

Edytowane przez bbartek93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tor
    Napisano (edytowane)

Dla telefonów OnePlus jest też inna, darmowa, dużo prostsza aplikacja aktywująca wbudowane nagrywanie rozmów, którą używam. Instalacja jest taka sama czyli przez adb na komputerze. Apka po instalacji na telefonie ma domyślną, szarą ikonkę androida, po wpisaniu komendy przez adb odpalamy ją na telefonie raz i niczego już nie trzeba ustawiać, jedynie standardowo wg. potrzeb w opcjach systemowego dialera wybrać nagrywanie ręczne lub auto. U mnie działa znakomicie na OP7Tpro ale jest uniwersalna na wszystkie OnePlus.

Strona projektu i link do pobrania na github.

Jeśli na stronie github nie będzie widać linku do pobrania to włączyć tryb komputerowy w przeglądarce.

https://github.com/personshelldon/CallRecorderEnabler/releases

Instalacja identyczna jak aplikacja z tematu, inna tylko komenda adb:

adb shell pm grant com.don11995.oneplus.callrecorder android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

* Po instalacji można wyłączyć debugowanie i tryb programisty.

Edytowane przez tor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi