Skocz do zawartości
arunia19

Szumy dźwiękowe przy nakręconych filmach.

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Remi_K napisał:

Masz rację, szum się pojawia natychmiast kiedy uruchomiony jest aparat i jest on w górnej części telefonu, ale chyba nie z głośnika tylko modułu aparatu... Być może stabilizacja obrazu?

Nie nie szum jest na dole wystarczy ucho do telefonu przyłożyć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

Przyłóż ucho do modułu aparatu, u mnie w tym miejscu najbardziej szumi, na dole też to słychać, ale najmniej... Oczywiście szum powstaje po włączeniu aparatu, inaczej u mnie nic nie szumi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 godzin temu, Remi_K napisał:

Przyłóż ucho do modułu aparatu, u mnie w tym miejscu najbardziej szumi, na dole też to słychać, ale najmniej... Oczywiście szum powstaje po włączeniu aparatu, inaczej u mnie nic nie szumi...

Faktycznie  w tym miejscu jeszcze bardziej szumi masz rację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    20 godzin temu, Remi_K napisał:

To masz coś nie tak jeśli tylko po włączeniu Aparatu Ci szumi. Uruchamiam Aparat, przykładam do ucha i cisza, u mnie nic takiego nie ma, raczej słuch mam dobry, albo coś źle zrozumiałem z Twojego opisu. Specjalnie wszedłem a raczej postarałem się żeby pomieszczenie było wyciszone i go nasłuchuję i nic... 

Za to u mnie są szumy i trzaski po nagraniu takiego filmiku jak odpalam go z Galerii. Według mnie nie jest to normalne i jest to do naprawienia. Nie pamiętam też czy ten efekt występował na Oreo i Pie. Tylko trzeba im to zgłosić, a w kupie siła. Ja po weekendzie zbieram czas i im wysyłam poprzez „Kontakt z nami”, Wam radzę to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty nie bierzesz pod uwagę, że w tym coś może być?

W dniu 11.06.2020 o 14:55, Remi_K napisał:

Moje gdybanie to efektem takiego objawu jest automatyka poziomu głośności nagrywanego dźwięku, z założenia dopasowuje ona poziom czułości mikrofonu do dźwięku, który nagrywa, jeśli dźwięku nie ma mikrofony robią się najczulsze jak się da i powstaje szum...
    Pewnie powinno być jakieś ograniczenie zwiększającej się czułości, ale może wtedy nie wychwyciłyby jakiegoś cichego dźwięku...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, Wincenty napisał:

To masz coś nie tak jeśli tylko po włączeniu Aparatu Ci szumi. Uruchamiam Aparat, przykładam do ucha i cisza, u mnie nic takiego nie ma, raczej słuch mam dobry, albo coś źle zrozumiałem z Twojego opisu. Specjalnie wszedłem a raczej postarałem się żeby pomieszczenie było wyciszone i go nasłuchuję i nic... 

Za to u mnie są szumy i trzaski po nagraniu takiego filmiku jak odpalam go z Galerii. Według mnie nie jest to normalne i jest to do naprawienia. Nie pamiętam też czy ten efekt występował na Oreo i Pie. Tylko trzeba im to zgłosić, a w kupie siła. Ja po weekendzie zbieram czas i im wysyłam poprzez „Kontakt z nami”, Wam radzę to samo :)

Po uruchomieniu aparatu szumu nie ma ale włącz nagrywanie filmu i jednocześnie Przyłóż ucho do aparatu z tyłu to słychać normalnie jak coś tam szumi. Śmieszne to jest ale ja, tak mam i nie tylko ja z tego co widzę. Szumi dźwięk na filmach i to nie jest normalne. Ja się jeszcze z takim czyms nie spotkałem 

Edytowane przez arunia19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    18 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@Wincenty nie bierzesz pod uwagę, że w tym coś może być?

Biorę pod uwagę to że to jednak jest błąd. Wyobraź sobie że mam Huawei i tak tego nie ma, a w nim jest dużo gorszy Aparat (kręcenie filmów wideo + brak stabilizacji). Średnio w to wierzę w jakieś automatyki i inne bzety Samsungowe typu automatyka adptacyjna  i automatyczne dobieranie parametrów względem czułości mikrofonu do dźwięku otoczenia bla bla bla...i takie tam... Automatyka jak bateria adaptacyjna też miała działać a co robi? No właśnie. 
    Skoro u kolegów (narazie jest tylko dwóch) i u nich jest brak tego efektu to co to jest? Jak to wytłumaczyć? Niech no tylko się dorwę do WiFi zaraz im to zgłaszam. 
    Również Ty sam nie napisałeś nam czy masz samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Wincenty porównania z Huawei nie skomentuję. Nie komentuję w ogóle Huawei.

To czy ktoś słyszy szumy na nagraniu może zależeć od warunków nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Remi_K

@Wincenty

To nie ma nic wspólnego z baterią adaptacyjną, to normalny system autoregulacji, który jest znany jak jeszcze o telefonach komórkowych nikt nie myślał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dziwne że w S7 takich systemow nie ma w iPhonie 11 też nie i wielu innych telefonach które mają lepsze aparaty niż s9 nie ma bo jak patrzę to żaden z nich nie ma, takiego czegoś na filmach jak właśnie s9 jakby cicho nie było to słychać jakby świerszcze w tle działaly w temacie ;) Ewidentnie coś samsung zepsuł bo to nie jest normalne. Kręcę taki sam flim w takich samych warunkach dwoma samsungami czyli S9 i A51 i S9 szumi a A51 dźwięk czysty jak łza nic nie słychać. Będę w przyszłym tygodniu reklamował swoją s9 to ten problem też dodam zobaczymy co na to serwis. 

dodana zawartość

4 godziny temu, the_naturat_com napisał:

@Wincenty porównania z Huawei nie skomentuję. Nie komentuję w ogóle Huawei.

To czy ktoś słyszy szumy na nagraniu może zależeć od warunków nagrywania.

Jakież mogą być warunki? Jak telefon w całkowitej ciszy się znajduje  a wideo szumi  to jest normalne? Albo my mamy uszkodzone telefony i to jest zbieg okoliczności albo nie mam pojęcia. 

Edytowane przez arunia19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi