Skocz do zawartości
zietek.norbert

Dlaczego aplikacja dialera po kliknięciu w ikonę klawiatury numerycznej się zamyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie mam taki problem.

Zainstalowałem aktualicację aplikacji systemowej "Telefon" ręcznie z pliku apk. Pojawił się problem. Cała aplikacja dialera działa ok ale po kliknięciu w ikonę klawiatury numerycznej aplikacja się zamyka i wywala błąd. Próbowałem zainstalować poprzednią wersję ale wyskakuje komunikat "Aplikacja nie została zainstalowana" postanowiłem usunąć ją całkiem przez komendę ADB. Usunąłem pakiet com.android.dialer. Aplikacja się niby usunęła ale nadal widnieje w spisie zainstalowanych aplikacji systemowych z dopiskiem "zainstalowano nie dla tego użytkownika" Do tego niby jest ale nie działa i nie można jej włączyć. Dalej nie mogę za instalować poprzedniej wersji. Jakieś pomysły?

Roota nie mam i nie chcę mieć.

(Tak wiem.... reset do ustawień fabrycznych... Ale szukam ambitniejszego rozwiązania. Które oszczędzi mi stawiania wszystkiego na nowo)

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@zietek.norbert Możesz pobrać aktualizację w postaci zipa i zainstalować za pomocą uaktualnienia lokalnego

dodana zawartość

Pobierz oxygen updater, w ustawieniach zaznacz "Tryb zaawansowany" przejdź na zakładkę aktualizacja i pobierz full rom (zip waży około 2,2GB). Jak się ściągnie to wejdź w ustawienia -> aktualizacja systemu -> uaktualnienie lokalne -> wybierz pobrany zip. Reboot i apka powinna wrócić, żadne dane nie zostaną usunięte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem inny sposób po przez ADB ale potrzebuję żeby mi ktoś wyjął z systemu i podlinkował na Google Drive apk dialera systemowego na przykład aplikacją APK Excractor. Dokładnie pakiet to "com.android.dialer"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@zietek.norbert Plik apk masz na apkmirror.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@zietek.norbert Jak rozwiązanie zadziała to nie zapomnij się podzielić tu na forum ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką wersję wy macie stokowo zainstalowaną. Bo właśnie najnowsza mi posypała dialer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis

Aplikacja telefon to u mnie 4.6.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zainstalowało się. Ale tu również dialer się czasami wysypuje. Powiem wam że przez tą awarię odkryłem zalety Google Dialer w wersji 50.0.... w wersji dual i powiem wam że bajka. Lepszy i to o wiele. Jedynie co to chyba rozmów nie mogę nagrywać. Ale to dodatek z którego nie korzystam.

Pytanie.... Co jeszcze stracę nie korzystając ze stokowego dialera tylko z googlowskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus
    W dniu 20.06.2020 o 12:18, zietek.norbert napisał:

Ok zainstalowało się. Ale tu również dialer się czasami wysypuje.

Tak jak pisałem wcześniej, najlepiej zainstalować cały ROM. Wtedy nic się nie będzie wysypywało - sprawdzony sposób.

Raczej nic nie stracisz bo możesz używać te dwie aplikacje na przemian. Wydaje mi się że Google Dialler ma więcej opcji itp. więc wydaje się lepszym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis
    57 minut temu, Lysolus napisał:

Tak jak pisałem wcześniej, najlepiej zainstalować cały ROM. Wtedy nic się nie będzie wysypywało - sprawdzony sposób.

Raczej nic nie stracisz bo możesz używać te dwie aplikacje na przemian. Wydaje mi się że Google Dialler ma więcej opcji itp. więc wydaje się lepszym

Jesteśmy w stanie uzyskać nagrywanie rozmów przy wykorzystaniu google dialera? (mam root)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi