Skocz do zawartości
zietek.norbert

Dlaczego aplikacja dialera po kliknięciu w ikonę klawiatury numerycznej się zamyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Lysolus

@Gravis Z tego co wiem, to w google dialer działa natywne nagrywanie z OnePlus. Taki opis widzę w xXx NoLimits

Cytat

# (OOS Dialer REMAINS) - Google Dialer experience, but several features are not working when combined with OOS Dialer. Native call recording still works with OOS dialer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj u aktywniono mi po stronie operatora WiFI Calling. Zobaczymy czy też będzie działał na Google Phone 50... Oczywiście LogKit zainstalowany i przełączniki WiFi Calling i Volte aktywne i włączone.
    Treść smsa od operatora:
    "Dziekujemy - usluga Wi-Fi Calling Play (0.00 PLN) zostanie wlaczona. Poczekaj na SMS-a z potwierdzeniem aktywacji. Regulamin uslugi dostepny jest na www.play.pl/regulaminy. Mozesz odstapic od uslugi w ciagu 14 dni, m.in. w Play24. Formularz odstapienia od uslugi znajdziesz na stronie www.play.pl/odstap. Wlaczaj i wylaczaj pakiety w aplikacji Play24 https://link.play.pl/JpBJ"
    Jak wszystko będzie działać to super by było. Kontakty Google super zintegrowane z moją pocztą, Wiadomości Google, super bo RCS będzie działać i jeszcze Google dialer. Zobaczymy. Dam znać

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic. Po testach zostaję przy Kontaktach, Wiadomościach od Google i Google Phone. Wygląda to super. Świetnie działa. Jedynie z tym WiFi Calling jest problem. Bo Operator niby to mi włączył a nic nie widzę, żadnej ikony na pasku statusu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis
    8 godzin temu, zietek.norbert napisał:

Nic. Po testach zostaję przy Kontaktach, Wiadomościach od Google i Google Phone. Wygląda to super. Świetnie działa. Jedynie z tym WiFi Calling jest problem. Bo Operator niby to mi włączył a nic nie widzę, żadnej ikony na pasku statusu.

A włączyłeś ikonę, żeby ją widzieć? Domyślnie jej nie zobaczysz.

Jaką widzisz przewagę nad Kontaktami i Google Phone? 

Skąd zainstalowałeś Google Phone?

Wyłączyłeś domyślne aplikacje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

* "A włączyłeś ikonę, żeby ją widzieć? Domyślnie jej nie zobaczysz" -

Włączyłem w ustawieniach WiFi & Internet > SIM & Sieci > SIM 1 VolLTE na ON i Połączenia przez WiFi na ON

Trzeba włączać prócz tego jakąś ikonę na pasku? Jeśli tak to jak to zrobić?

* "Jaką widzisz przewagę nad Kontaktami i Google Phone? " - Rozumiem że pytasz jaką przewagę widzę na stockowymi aplikacjami Wiadomości, Kontaktów i dialera... Więc przede wszystkim wygląd i układ funkcji według filozofii Googla. Kompletnie jednolity interface tych aplikacji. Szybkość działania. Wygląd pokrywa mi się z Launcherem Nova który jest zkonfigórowany na wzór Pixela. W zasadzie cały interface jest teraz jednolity. Bardzo fajny dialer mający możliwość szybkiego wyszukiwania firm i instytucji bezpośrednio z poziomu dialera . Bardzo fajny ekran odbierania połączeń, biały, czytelny.

* "Skąd zainstalowałeś Google Phone?" - Ze strony https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-google-phone-v14-0-175904292-bubble-t3708218

Strona/Forum jest nabierząco aktualizowana o najnowsze wersje Google Phone.

* " Wyłączyłeś domyślne aplikacje?" Oczywiście. Przed ich wyłączeniem wyczyściłem dane tych aplikacji by zajmowały (wyłączone) jak naj mniej miejsca. Po zamykałem im wszelki dostęp, wyłączyłem wszystkie uprawnienia. Następnie wyłączyłem całkowicie. Sam stockowy dialer całkowicie odinstalowałem po przez ADB. Oczywiście sam pakiet Phone 4.6 natomiast nie ruszałem żadnych podrzędnych usług, tego pakietu. Takich jak "Pamięć telefon itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis
    Napisano (edytowane)
    6 godzin temu, zietek.norbert napisał:

* "A włączyłeś ikonę, żeby ją widzieć? Domyślnie jej nie zobaczysz" -
    Włączyłem w ustawieniach WiFi & Internet > SIM & Sieci > SIM 1 VolLTE na ON i Połączenia przez WiFi na ON
    Trzeba włączać prócz tego jakąś ikonę na pasku? Jeśli tak to jak to zrobić?
    * "Jaką widzisz przewagę nad Kontaktami i Google Phone? " - Rozumiem że pytasz jaką przewagę widzę na stockowymi aplikacjami Wiadomości, Kontaktów i dialera... Więc przede wszystkim wygląd i układ funkcji według filozofii Googla. Kompletnie jednolity interface tych aplikacji. Szybkość działania. Wygląd pokrywa mi się z Launcherem Nova który jest zkonfigórowany na wzór Pixela. W zasadzie cały interface jest teraz jednolity. Bardzo fajny dialer mający możliwość szybkiego wyszukiwania firm i instytucji bezpośrednio z poziomu dialera . Bardzo fajny ekran odbierania połączeń, biały, czytelny.
    * "Skąd zainstalowałeś Google Phone?" - Ze strony https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-google-phone-v14-0-175904292-bubble-t3708218
    Strona/Forum jest nabierząco aktualizowana o najnowsze wersje Google Phone.
    * " Wyłączyłeś domyślne aplikacje?" Oczywiście. Przed ich wyłączeniem wyczyściłem dane tych aplikacji by zajmowały (wyłączone) jak naj mniej miejsca. Po zamykałem im wszelki dostęp, wyłączyłem wszystkie uprawnienia. Następnie wyłączyłem całkowicie. Sam stockowy dialer całkowicie odinstalowałem po przez ADB. Oczywiście sam pakiet Phone 4.6 natomiast nie ruszałem żadnych podrzędnych usług, tego pakietu. Takich jak "Pamięć telefon itp...

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie - da się w googlu dialerze / kontaktach przy dzwonienu wymusić duże zdjęcie a nie tylko chmurke mają okrągłą? 

Tak musisz jeszcze zdaje się włączyć ikony paska stanu w jego managerze
    51f518bd666a53f2642749ae0555076d.jpg

Edytowane przez Gravis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam włączone wszystkie ikony. Nadal nic.
    Nie zauważyłem możliwości zmiany wielkości zdjęcia podczas dzwonienia lub połączenia przychodzącego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis

Jak masz za dużo ikon włączonych to ona się  nie wyświetli bo nie ma miejsca. U mnie voWIFI i voLTE działa - masz ikonke na screenshocie wyżej. 

Na stockowym dialerze mógłbyś jeszcze spróbować: *#*#4636#*#* i sprawdzić czy nie wyświetla się czasem coś podobnego jak na zdjęciu: https://imgur.com/EvD542n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No po wyłączałem co się dało i nic. WiFi calling nie działa

Jeśli chidzi o skróty takie jak *#*#4636#*#* to faktycznie na Google Diależr nie działają ale można wejść przez aplikację launcher.

Aktywości Tylko co tam mam ustawić? Aktywności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gravis

Jak przez aplikację launcher? W którym miejscu i gdzie bo chyba nie o tym mowa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi