Skocz do zawartości
zietek.norbert

Ekran nie gaśnie po ustawionym czasie

Rekomendowane odpowiedzi

dzidexx

Funkcji szukaj w samej aplikacji lub jej uprawnieniach.

Uruchomione usługi/procesy = aplikacje, które pracują w danej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ekran nie gaśnie to sprawdzam Uruchomione usługi. Zauważyłem jedną usługę która działa od jednej, dwóch minut i kiedy znika z listy sama ekran się wyłącza a kiedy jest aktywna to ekran nie gaśnie. Ta usługa to GMS Service należąca do procesu Google Play service . Jak ją ręcznie zakończę to ekran gaśnie o wyznaczonym czasie. Za co ta usługa odpowiada i która aplikacja ją aktywuje, to jest pytanie. Czy to też zbieg okoliczności. Ale inne działające usługi mają czas działania po kilkadziesiąt minut a nawet kilka godzin wiec raczej tylko ta wydaje mi sie podejrzana.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Funkcji szukaj w samej aplikacji lub jej uprawnieniach.
    Uruchomione usługi/procesy = aplikacje, które pracują w danej chwili.
    Nie widzę aplikacji na liście działających która miała by takie ustawienie. Oto lista440443d2d0f6a2838e0209071d3fc438.jpg9aadb22cacb4a0c617a8a5234d12da31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robi to One Plus Launcher w zestawieniu z Nova launcher. A dokładnie menadżer ostatnich aplikacji.

dodana zawartość

Brakuje siły. Aplikacje One plus Launcher i Nova Launcher przywrócone do wersji z przed problemu. Dalej to samo. Wszystkie aplikacje zablokowany dostęp do ustawień systemowych. Dalej to samo. Wszystkie podejrzane apki od instalowane, dalej to samo. Żadnego podejrzanego procesu. Średnio co 10 użycie telefonu kończy się nie wygaszaniem ekranu. Sytuacja ma miejsce beszośrednio po zamknięciu wszystkich aplikacji. Do tego zauważyłem że wygaszania ekranu nie można ustawić na inny czas niż 30 sekund. Bo nawet jak ustawie na 15 sekund czy minutę to po czasie sam wraca na 30 sekund.
    Szlak mnie trafia bo nie dość że wykończę ekran to bateria styka na 9 godzin. Nie mam już pomysłów co to powoduje. Wcześnie tego nie było. A takie fajne czyste, szybkie i bezproblemowe oprogramowanie miał mieć OnePlus 7 Pro a tu gorzej jak w chińskiej nakładce MIUI od Xiaomi. Szkoda słów.
    Żeby też była jakaś apka co by wyłapała proces który robi to. Na ustawienia fabryczne szkoda czasu bo po backupie problem i tak zapewne wróci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiec tak. Udało się wyeliminować problem losowego nie wygaszania ekranu. Opisze wszystko tak żeby wrazie co pomóc innym.
    Długo analizowałem działające usługi w zakładce opcji programistycznych "Uruchomione Usługi" Nie jest to takie proste i oczywiste jak kolega pisał powyżej że trzeba znaleźć wpis "Nie wygaszaj ekranu" ale i tak serdecznie dziękuję koledze za naprowadzenie na miejsce w którym należy szukać aplikacji i usług z tymi związanych które mogą ten problem wywoływać. Otóż ciągle powtarzały się cztery uruchomione usługi po których ubiciu ekran zaczynał gasnąć. Tj. Usługi powiązane z Nova Launcher, Usługa Gcnservice i dwie pozostałe związane z ustawieniami dostępności. Pierwsze poszedł na warsztat Laucher Nova. Downgarde do wersji z przed problemu nic nie zmieniło więc został szybko wykluczony. Następnie Gcmservice. Szybko okazało sie że ubijanie jednej z usług Google play powoduje wygaszanie ekranu bo ubijanie tego procesu zamykało i restartowało pozostałe usługi Google play. Wiec zostało wykluczone. Następnie poszły na warsztat usługi związane z opcjami dostępności. Wytypowane usługi uruchamiałem i zamykałem w aplikacji "Launcher Aktywności" dzięki tej aplikacji też z identyfikowałem faktyczną funkcję która włącza te usługi. Okazała się nim być funkcja w ustawieniach dostępności o nazwie "Menu ustawień dostępu" okazało się że jest ta opcja włączona. Wyłączenie tej pozycji z powodowało wykluczenie problemu z nie wygaszającym się ekranem i samoczynną zmianą czasu wygaszania ekranu na 30 sekund. Dezaktywacja tej pozycji w menu dostępności całkowicie załatwiło sprawę.
    Dodatkowo bacznie obserwując procesy aktywne i te w pamięci podręcznej odkryłem że najnowsza wersja One Plus Launcher nie współpracuje dobrze z Nova Launcher. A dokładnie chodzi o menadżer ostatnich aplikacji. Nie zamykał on w rzeczywistości wszystkich otwartych aplikacji, a niektóre były aktywne jeszcze przez parę minut. Do tego powodował bugi animacji zamykania otwartych aplikacji. Zejście o dwie wersje niżej czyli do ver. 4.5.2 dopiero naprawia problem. Zgłosiłem już to do odpowiednich działów na forum Oneplus. Znalazłem też problem powtórnego przeładowywania aplikacji i nie trzymania ich w pamięci. Nie wiedzieć czemu większość aplikacji po ich pozostawieniu w ramie wskakuje z aktywnych usług do pamięci podręcznej. Kiedy wchodzimy ponownie w daną aplikację to ponownie wskakuje ona na listę uruchomionych startując od nowa. Problem można wyeliminować w zakładce opcji programistycznych "Aplikacje w trybie czuwania" wystarczy że aplikacje która ma być trzymana w RAMie przęłaczymy na "Activ" lub "Working_SET" i już możemy przełączać się między danymi aplikacjami bez ich przeładowywania" Pozostałe aplikacje mniej istotne i rzadko używane przełączyłem na "RARE" Nie wiem jaki to ma związek z wielozadaniowością ale działa. Też nie ma się czego bać że się coś namiesza bo w aplikacjach systemowych nie możemy dokonać zmian.
    To tyle.
    Mam nadzieję że pomogę komuś kto będzie miał podobny problem.
    Nie wiem czy to bug systemu czy to ma tak działać ale problem z opcją dostępności i związanym z tym problem nie muwygaszania ekranu został rozwiązany.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi