Skocz do zawartości
Yary

Phenomenal (czyli speedMod + UV)

Rekomendowane odpowiedzi

Yary

Twórca Phenomenal, czyli fenomeno83, bardzo lubi: 1) kernel SpeedMod 2) undervolting (UV), czyli zmniejszone napięcia. Kernel Phenomenal to undervoltowany w różnym stopniu SpeedMod. W wątku na xda pojawia się trochę wpisów sugerujących, że to najbardziej energooszczędny kernel, a jednocześnie telefon nie traci na płynności działania. Każda z wersji występuje w dwóch postaciach- do wgrania przez Odina (lub Mobile Odin) i przez CWM. Wersja normal ma nieznacznie zmniejszone napięcia, dalej jest medium i w końcu extreme z dużym uv (przeczytaj uwagi na końcu posta).

Najnowszy to Phenomenal 6.1 w różnych odmianach:

[Kernel] Phenomenal 6.1 ICS - Back to the future - xda-developers

Uwaga! Wersje 5 są dla ICS 4.0.3, natomiast 6.0 i najświeższa 6.1 dla ICS 4.0.4. Kernele Phenomenal dla 4.0.4 nie zawierają brickbuga!

Uwaga: starsze Phenomenal są dla GB!!! Czyli te poniżej:

Wersja 4.0 bazuje na SpeedMod K-21.

!!!Uwaga- nie każdy SII jest taki sam- wersja extreme u niektórych powoduje restarty, mrożonki lub bootloopy, zatem nie zalecam użytkownikom o słabszych nerwach lub początkującym. Czasem problemy sprawiają też wersje medium, o normal nie słyszałem. Nasze maszynki mają różne zapatrywania na niedokarmianie;) Średniozaawansowanych i doświadczonych flashmanów zachęcam do eksperymentów i dzielenia się w tym wątku doświadczeniami. Mnie idee stojące za Phenomenal bardzo odpowiadają. Jeszcze jedno: zwolennicy benchmarków będą zawiedzeni. Mimo że to praktycznie SpeedMod, jeśli chodzi o takty, wyniki z jakiegoś powodu (zapewne uv wpływa na żwawość maszynki) są wyraźnie niższe niż na nim. Inna sprawa, że w moim odczuciu i większości w wątku na xda, nie czuć ani nie widać tego w użytkowaniu normalnym ani w grach. Aha, wiele osób zaleca przy zmienianiu kernela wipe cache i dalvik po flaszowaniu, a puryści zalecają przed i po. Nie wiem, czy to coś daje, ale ja po flaszowaniu kernela zawsze to robię i nigdy nie miałem problemów.

Edytowane przez Yary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yary

Po drugim ładowaniu do 100%, stan aktualny (Batt rozszerzona, tj. 2000):

- 1 dzień, 10 godz i 53 minuty

- wyświetlacz 29%, tj 2 godziny i 16 min

- połączenia głosowe 21 min 30 s

- mam jeszcze 78% baterii.

A teraz mam 3 dni, 22 godziny 7 minut, wyświetlacz 34% 6 godzin 29 minut, głosowe 44 minuty i 29 sekund i mam jeszcze 31% baterii

Myślę, że nieźle, acz przyznaję, że w ost. okresie nie korzystam wiele z mojego Galaxy. Niemniej czekam na doświadczenia innych!!!

Edytowane przez Yary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a z jakiego kernela się przesiadłeś

ostatnio testowałem kilka wersji Syjah na SensatioN 2.0 ale bateria kiepsko trzyma

do tego coraz więsej opinni na xda widzę, że Sijah tak bardzo lubiany na xda wcale nie jest ani tak wydajny ani oszczędny

tu jest ciekawe porównanie różnych kerneli - wydajność i oszczędność baterii

xda-developers - View Single Post - [KERNEL] Phenomenal [2.2]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

muszę spróbować - dzięki za pomoc

mam tylko jeszcze jedno pytanko

z tego co pamiętam speedmod nie wspiera BLN (i JKAY?)

czy phenomenal wspiera oba? i jesli nie czy jest jakiś odpowiednik BLN który działa na tym jajku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

malo stabilny ten 2.0 normal i medium, co chwila telefon niereaguje, gaśnie wyświetlacz i muszę wyjmować baterię na 2.2 to samo, może ten omega rom coś nie halo, du*a nie kernel

Edytowane przez wars045

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yary
    malo stabilny ten 2.0 normal i medium, co chwila telefon niereaguje, gaśnie wyświetlacz i muszę wyjmować baterię

Spróbuj 2.2 blue (oparty o speedmod k16) lub black (speedmod k18), autor Phenomenal podwyższył prawie do normalnych napięcia dla wyświetlacza, ktoś na xda pisał że miał problemy jak i ty na 2.0, a 2.2 idzie mu świetnie.

U mnie stabilność maksymalna nawet na 2.0 extreme. Te nasze smartfony takie same, ale nie identyczne;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    muszę spróbować - dzięki za pomoc

mam tylko jeszcze jedno pytanko

z tego co pamiętam speedmod nie wspiera BLN (i JKAY?)

czy phenomenal wspiera oba? i jesli nie czy jest jakiś odpowiednik BLN który działa na tym jajku?

Nie wspiera bln ani boot animacji. JKAY nie jest zależny od kernela.

Co do bln, to NoLED to taka alternatywa. Też niezależny od kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yary

Na xda mocno chwalą wersję 2.2 blue. Potwierdzam świetne wyniki na baterii. Piszą ponadto że nieco bardziej płynny jest black, ale mi blue świetnie działa.polecam do spróbunku!

Edit: blue i black dają zbliżone wydłużenie pracy na baterii, a która wygrywa, ma zależeć od Romka;) Ja próbowałem obu i długość pracy podobna przy odrobinę bj płynnym działaniu jądra black

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Yary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PampEk

Używam go na patrykowym LA2 (V7), bateria trzyma ewidentnie dłużej. Jedynie na andku 4.0.3 LP2 nie działa. Telefon się nie włącza (wipe przed i po).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi