Skocz do zawartości
Luki_2

Problem/y na ICS ( Ice Cream Sandwich ), np. z Flash Playerem w Operze

Rekomendowane odpowiedzi

Luki_2

Mam sobie już drugi rom testowany, którym jest AndroidME z xda-dev., wcześniej był NexusBeam i obydwa te romy mają jeden irytujący problem:

Flash Player często, albo nawet w ogóle nie działa w Operze: zamiast odtwarzanego filmiku jest czarny kwadrat.

Nie testowałem YouTube akurat, heh, chodzi mi raczej o inne strony.

Oprócz tego przeglądarka, którą ostatnio sobie testowałem jaką jest Dolphin ( bardzo mi się podoba ) ma również problemy,

ale tutaj już są one takie, że nie da się filmików wziąć na pełny ekran bo ekran szary się robi i są zwiechy, nawet jak uda się

cofnąć decyzje, tzn. cofnąć operacje na stronie i pokazać filmik w standardowym rozmiarze. Wyjściem jest ubicie procesu Dolphina.

Kto jeszcze ma takie problemy? Czy tylko ja? W Google próbuje szukać i nic oprócz jednego tematu bez odpowiedzi się nie doszukuje.

Może to dlatego że po prostu wszyscy ujmują sobie to jako problem kompatybilności Opery z ICS, czy też Dolphina po części?

Nie pomyślałbym nawet, że Flash Player działa poprawnie w... przeglądarce systemowej.

I tak właściwie, swoją drogą - ta przeglądarka wcale nie jest taka zła.

Nie brakuje jej również możliwości trybu PC i jak na razie chyba tylko jedna strona mi

nieco dziwnie się wczytywała, ale działała poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nabs
    Nie pomyślałbym nawet, że Flash Player działa poprawnie w... przeglądarce systemowej.

I tak właściwie, swoją drogą - ta przeglądarka wcale nie jest taka zła.

Nie brakuje jej również możliwości trybu PC i jak na razie chyba tylko jedna strona mi

nieco dziwnie się wczytywała, ale działała poprawnie.

Nie rozumiem co tutaj ma rom do tego? Poczytał byś najpierw o tych przeglądarkach, zajrzał do ich ustawień... Od kiedy za opcje zewnętrznej aplikacji odpowiada system?

http://forum.android.com.pl/f40/przeglae-darka-z-obsa-ugae-flasha-96532/

http://forum.android.com.pl/f31/zestawienie-alternatywnych-przeglae-darek-internetowych-48290/ <- tutaj masz zestawienie przeglądarek, w plusach/minusach na pewno znajdziesz informację odnośnie flasha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luki_2

Myślałem, że wystarczająco wyraźnie zaznaczyłem, że tu chodzi o ICS'a...

na GB w takiej Operze właśnie wszystko pięknie chodziło, stąd wniosek że chodzi o rom,

kompatybilność aplikacji z ICS'em.

EDIT: Sprawdziłem YouTube i czarny prostokąt, zamiast filmiku w Operze.

Co do ustawień - pierwsze co robię, to grzebię w ustawieniach.

Edytowane przez Luki_2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie z innej beczki, na screenach ICS w sieci widzę datę na lockscreenie i pulpicie w formacie "piątek, 6 stycznia 2012", u mnie wyświetla tylko "pt., 6 stycznia". Podobnie jest w programie Simple Calendar Widget, pokazuje tylko skróconą datę. Można to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wil3

@szymon.s może widziałeś screeny z custom romów? U mnie też jest skrócony (sob., 7 stycznia), nie znalazłem nigdzie w ustawieniach możliwości zmiany na pełną nazwę dnia tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie masz rację, bo na lockscreenie był, oprócz odblokowania i aparatu, skrót do SMS.

Swoją drogą trochę to dziwne, że nie można ustawić formatu daty.

Pytałem dla pewności, bo myślałem że może coś poszło nie tak przy aktualizacji z 2.3.6.

Wysłane z mojego Nexus S za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    H0MER

Jak to w systemowej przeglądarce nie ma trybu PC? Jest, wywolujesz menu kontekstowe i wybierasz z listy wersja pc :)

To, ze flash nie działa w operze na ICS jest problemem Opery albo Flasha. Na pewno nie ICS bo flash w systemowej działa i to całkiem płynnie. Jest to moja podstawowa przeglądarka, resztę wywalilem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bug reporter nie wiem ocb ... pisze sms zaczyna mi ciac telefon za chwile wyskakuje mail ze screenami pisze cos tam bugreporter i tak z 3-4 razy dziennie ... dodtkowo animacja przesuwania pomiedzy pulpitami nie jest zbyt plynna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bug reporter, czyli to co w 2.3.6 wyskakiwało jako aplikacja nie odpowiada, wymuś zamknięcie. Może masz jakieś programy kolidujące z systemową aplikacją do SMS, alternatywne programy do SMS lub jakiś program wyświetlający powiadomienia o wiadomościach SMS, który nie ma pełnego wsparcia ICS.

Ja tak miałem z Gentle Alarm, po wyjściu z ekranu blokady włączał się BugReport, pomogło wyłączenie w programie Gentle Alarm funkcji pokazywania godziny alarmu na lockscreenie.

System zachowywał się podobnie jak u Ciebie, niemiłosiernie zwalniał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ix2

##########

Edytowane przez ix2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi