Skocz do zawartości
martinineo

ERA G1 DZIAŁA Z ADAPTEREM DUAL SIM :)

Rekomendowane odpowiedzi

Może się przyda ta informacja. Adapter dual sim 23 generacji działa z Era G1 . Dodam tylko że adapter jest na wycinane karty , a żeby zadziałał trzeba go przełączyć w tryb 007 mode .Używam z kartami Play i Heyah , APN mam ustawiany tylko na Heyah , działa bez problemu. Można znacząco obniżyć korzystanie z neta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak to jest oby dwie karty są w stanie czuwania ? Czy trzeba się pomiędzy nimi przełączać ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W danej chwili tylko jedna karta jest aktywna .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Phlox

No to ja chyba zdecyduję się na zakup tego + http://aster.pl/waw/komorka/internet_mobilny_opis czyli będę płacił 9 zł za 250MB. Wypada to trochę lepiej od oferty mojego operatora gdzie za 10 zł mam 10 mb ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No to ja chyba zdecyduję się na zakup tego + http://aster.pl/waw/komorka/internet_mobilny_opis czyli będę płacił 9 zł za 250MB. Wypada to trochę lepiej od oferty mojego operatora gdzie za 10 zł mam 10 mb ;)

Widze ze masz telefon z playa wiec nie bardziej oplacalo by ci sie kupic play online albo play onlina na karte?

Dla osob ktore maja juz telefon w playu oferta wyglada tak:

Play online:

45zl/mies i masz 10gb limitu (czyli w cholere i jeszcze wiecej) = 4,5zl/1gb

Play online na karte:

albo 30zl/mies i masz 2gb limitu = 15zl/1gb

albo 50zl/3mies i masz 4gb limitu = 12,5zl/1gb

Szkoda ze tego neta nie da sie uruchomic jako uslugi do aktywnego numeru w play tylko trzeba wziasc druga karte sim. a wtedy pozostaje tylko dualsim i bawienie sie w przelaczanie miedzy aktywnymi kartami.

sorki za offtop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Phlox

Zasadniczo 250 MB powinno mi wystarczyć, bo youtube-a oglądać nie planuje, a głównie net przeglądać, chociaż ta 3 opcja wydaje się bardzo atrakcyjna i chyba ją wybiorę i chyba nawet zacznę youtube-a oglądać poza wifi :P. Dzięki za info :)

edit: Zajrzałem na stronę Play i za to 50 zł mam ważne połączenia internetowe na 58 dni, więc na 2, a nie 3 miesiące. Zostanę prawdopodobnie przy opcji, astera, bo to właściwie grosze są te 9zł, a 25zł to pieniądz już :P

A co do właściwego tematu ;), to chyba nie ma rympała, żeby zmieścił się w G1 adapter bez wycinanych kart?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki faktycznie moje nie dopatrzenie. to wychodzi wtedy 25zl/mies. A co do wycinania to od stony dzialania w telefonie nie ma to znaczenia zadnego, tylko jest kwestia ze potem jakbys chcial uzywac znow po jednej simce w jednym telefonie to musisz te wyciete karty do przejsciowek wkladac :)

Ogolnie to Play troche w kulki leci bo swojego czasu bylem badzo zainteresowany tym tematem i okazalo sie ze u wszystkich z konkurencji da sie aktywowac internet jako usluge na obecnej karcie sim tylko w playu sie nie da. z drugiej strony jego oferta internetu jest miazdzaca wiec chyba nie mogl juz pozwolic sobie na takie ustepstwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po aktualizacji firmware na 1.5 adapter również działa bez problemu. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    soql

Witam, mam dwa pytanka:

1. Jak się przełączasz między kartami - jakąś opcją z menu ?

2 .Czy da radę ustawić osobny APN dla każdej karty, tak, żeby łączył się automatycznie. Miałbym taką sytuację:

APNy: A i B

Karta X działa z A i B ale na niej koniecznie chciałbym korzystać z APN A.

Karta Y działa tylko z B i chciałbym, żeby automatycznie się z nim łączyła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Powuyo

Idealnym rozwiązaniem było by działanie dwóch kart jednocześnie... Wtedy Karta operatora + ten internet od Aster i życiowo.

Tylko pewnie w moim wypadku i tak by sie to nie spisało... zależy od tego na jakich nadajnikach nadaje ten ASTER

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi