Skocz do zawartości
martinineo

ERA G1 DZIAŁA Z ADAPTEREM DUAL SIM :)

Rekomendowane odpowiedzi

toper

Witam,

mam podobną zagwozdkę, ale na razie teoretyczną.

Przeniósłbym się z Plusa do Playa (dla Hero), ale martwi mnie to, że jak wyjadę z Hero na wioskę jakąś to nie będzie tam nadajników Playa i kupa z Internetu. A w takich miejscach najbardziej się przydaje tel. z dobrze działającym netem.

I nakierowano mnie na ten wątek, może tak zrobić:

- Play z abonamentem i Internetem

- SIM data z iPlus, żeby okazjonalnie w razie potrzeby skorzystać z Internetu w "dziwnych" miejscach, a nie bywam tak często, żeby płacić co miesiąc 50zł abonamentu, za tyle to mogę w SimData mieć 160MB a pewnie nie zużyłbym tyle łącząc się raz na jakiś czas nie przez Playa.

no i to wszystko powyżej za pomocą DualSima?

Co myślicie?

(P.S. właśnie mi się przypomniało, że przecież mam BC z pracy, a Hero nie ma Simlocka :-) tylko nie będę mógł tej karty przyciąć(a można ją sklonować?), trzeba by zamieniać ręcznie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna zgrac kilka kart sim na jedna ale nie wiem czy wtedy bedzie wszystko dzialalo tak jak chcesz. Spytaj sie ludzi ktorzy sprzedaja to na allegro czy tak sie da.

Pozatym sa adaptery dual sim ktore nie wymagaja wycinania kart, link:

http://allegro.pl/item704650840_dual_si ... aniej.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KNT

Da się zgrać. Jest coś takiego jak multisim i ponoć przełącza się to jak duale, a jest wielkości pojedynczej karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KNT

Czasami bywa na Allegro. Nie widziałem by było zawsze, więc trzeba polować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tej

Jak na razie żaden adapter dual sim nie działa z tel. Era G1.

O mulisim też można zapomnieć - nowych kart sim nie da się sklonować.

Próba sklonowania nowej karty sim może zakończyć się jej uszkodzeniem.

Klonować można stare karty sim (okolice roku 2001).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie podobnie, tel Era G2 działa z kartą SIM ery i Play online osobno ale przy SIM DUAL 23 generancji (trybem 007 włączonym lub wyłączonym) działa już tylko karta ERY. Play nie może zalogować się do sieci, ale menu playa z karty sim jest. Nie gra też roli kolejność włożonych kart, ustawienia APN, ręcznie też nie da się wybrać sieci PLAY - że niby ta karta nie ma dostępu do tej sieci. Jakieś pomysły?

Edytowane przez czywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reset
    U mnie podobnie, tel Era G2 działa z kartą SIM ery i Play online osobno ale przy SIM DUAL 23 generancji (trybem 007 włączonym lub wyłączonym) działa już tylko karta ERY. Play nie może zalogować się do sieci, ale menu playa z karty sim jest. Nie gra też roli kolejność włożonych kart, ustawienia APN, ręcznie też nie da się wybrać sieci PLAY - że niby ta karta nie ma dostępu do tej sieci. Jakieś pomysły?

Czyli w Era G2 (czyli Htc Hero) zmieści się Dual Sim??, możesz ew podać jakiś link do tego urządzonka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli w Era G2 (czyli Htc Hero) zmieści się Dual Sim??, możesz ew podać jakiś link do tego urządzonka?

W tej chwili nie widzę żadnego ogłoszenia na Allegro ale chodzi o 23 generacje z trybem 007. Wersja bez wycinania mieści się ledwo co delikatnie wyginając klapkę baterii, doradzałbym prędzej wersje z wycinaniem! Może inaczej chciałbym doradzić :/ bo to bez sensu jeśli nie działa druga karta :( Może wymiana softu na oryginalny HTC by coś zmieniła? ktoś próbował???

Edytowane przez czywa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, ja zrobiłem tak (HTC DREAM):

- zadzwoniłem do ERY i zadałem pytanko czy istnieje możliwość zrobienia dual sim dla mojego numeru telefonu i kary ERA Blueconnect, z tym, że chcę by dla Blue był to duplikat pracujący równolegle z tą kartą, którą mam wpiętą w kompa. Odpowiedź brzmi że bardzo chętnie zrobią mi taką kartę na poczekaniu za jedyne 61 zeta (opłata jednorazowa) karty będą działać nie jednocześnie po prostu kwestia przełączania się pomiędzy nimi po wpisaniu kodu i skończy się moja udręka z przekładaniem karty z Blueconnecta do G1, jak otrzymam taką kartę i sprawdzę działanie od razu dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi