Skocz do zawartości
steq20

Problem z wyświetlaczem podczas ładowania telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

steq20

Witam. Jestem użytkownikiem od 3 miesięcy motoroli defy. Mam problem podczas podłączenia telefenu do ładowarki stacjonarnej. Konkretniej gdy ładuję go to wyświetlacz przestaje działać oraz klawisze. Jedynie co działa to czarny klawisz od odblokowania. Telefon oczywiście się ładuje i po naładowaniu i odłączeniu ładowarki wszystko wraca do normy. Nie dzieje się tak natomiast gdy ładuję go przez kabel podpięty do laptopa, wtedy wszystko chodzi w trakcie ładowania. Czy jest ktoś w stanie pomódz ? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaką masz ładowarkę ? Oryginalną motoroli?

Tapniete z Defy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poruszałem już ten temat z rok temu . Defy musi być bardzo wyczulona na ładowarki i niewielkie odstępstwa o wyznaczonego standardu powodują zawieszenie się ekranu . Ja osobiście nie znalazłem na to rady . ale z oryginalnymi ładowarkami nie było problemu. natomiast z podróbami identycznymi na pierwszy rzut oka, Defy nie chce współpracować. Poszukaj w tym dziale było kilka tematów w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

To nie jest problem tylko tego modelu. Atrix ma tak samo. Zresztą inne modele też. Z ciekwości zacząłem to testować. Wyszło, że ładowarka musi miec pod obciążeniem napięcie wyższe niż 4.5V aby nie było problemów z ekranem. Zmniejszenie napięcia poniżej tej granicy do powiedzmy 4.3V daje taki efekt. Dodatkowo oryginalna ładowarka motoroli ma zwarte piny D+ i D-. Bez takiej operacji telefon nie rozpozna, że ma doczynienia z ładowarką i nie włączy zupełnie ładowania.

Podsumowując: ładowarka powinna być motoroli, htc lub SE i wtedy nie ma problemów. Jesli będzie noname to wymaga lekkiej przeróbki. No i powinna mieć spory zapas mocy, czyli przynajmniej 1-2A jeśli to noname (bo to tylko napis na nich) lub 850mA jesli to firmówka (tam działa poprawnie stabilizacja i jest faktyczna wydajność prądowa na tabliczce znamionowej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    steq20

Posiadam oryginalną ładowarkę. Była zapakowana razem z telefonem w folii więc nie myślę że to podróbka. Możę kupię nową po prostu i zobaczymy wtedy, ale strasznie dziwny mankament ehh..,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    jfjdkfkdhsjhhgdd[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi