Cześć,
dzisiaj pokazałem Wam, https://forum.android.com.pl/topic/372393-poradnik-jak-podpi%C4%85%C4%87-konta-z-r%C3%B3%C5%BCnych-bank%C3%B3w-w-iko-otwarta-bankowo%C5%9B%C4%87-w-appgallery/ , a także objaśniłem https://forum.android.com.pl/topic/372395-co-potrafi-iko-z-appgallery-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-aplikacji-pko-bp/ . Tymczasem jedną z najważniejszych, jak nie najważniejszą funkcją tej aplikacji bankowej jest fakt, że możemy płacić zbliżeniowo.
Jak to możliwe i jak dokładnie działa w IKO?
PKO BP wprowadziło płatności zbliżeniowe w urządzeniach mobilnych w Polsce przed pojawieniem się Google Pay (wtedy jeszcze Android Pay) w ramach autorskiego rozwiązania, które wykorzystuje technologię HCE. W momencie, gdy Google zdecydowało pokazać swoje płatności w naszym kraju, PKO BP nadal zostało ze swoim rozwiązaniem, pozostając niezależnym. Dlatego dzisiaj, gdy bank oferuje swoją aplikację w pełni zintegrowaną z Huawei Mobile Services w AppGallery, nie musi liczyć na dostępność usług zewnętrznych firm.
Jak działają płatności zbliżeniowe w IKO?
Jeśli wcześniej nie korzystaliście z płatności zbliżeniowych oferowanych przez PKO BP, to proces konfiguracji sprowadza się do kilku kliknięć.
Z poziomu aplikacji IKO wybieramy ikonę płatności (prawy górny róg) i przeprowadzamy konfigurację — wybieramy kartę, nadajemy uprawnienia i to praktycznie wszystko, co potrzebne.
Dodatkowo możemy zdecydować, czy mamy potwierdzać płatności do 50 złotych, czy też musimy się logować do aplikacji przed zbliżeniem telefonu. Oczywiście ten zawsze musi być odblokowany. Jeszcze możemy wybrać, czy chcemy podawać PIN na telefonie, czy też na terminalu. W ten sposób w ogóle nie musimy dotykać klawiatury w sklepie, co w dzisiejszych czasach jest bezpieczne pod dwoma względami — podglądem PIN-u oraz zdrowotnym.
Tym sposobem, dopóki nie pojawi się Huawei Pay w Polsce, inne banki zapewne nie pokażą autorskiego rozwiązania mobilnych płatności. To może być główna karta przetargowa PKO BP w AppGallery.