Skocz do zawartości
radious

Szanse na złamanie bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się właśnie do zakupu Milestone'a, ale przyznam się, że martwią mnie informacje o zablokowanym bootloaderze. Co prawda nie dziwi mnie to "zagranie" ze strony producenta, ale obawiam się, że po kilku update'ach zostaniemy w podobnej sytuacji jak posiadacze HTC Magic (którego chciałem kupić już jakiś czas temu, ale zatrzymanie aktualizacji na 1.5 skutecznie mnie zniechęciło) czy Hero (może w czerwcu...).

Prześledziłem trochę wątków w sieci na ten temat, przeczytałem http://and-developers.com/motorola_milestone i jestem dobrej myśli, ale wolę się dopytać, może ktoś ma świeższe informacje na ten temat:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macin

Jak ktoś udostępni klucz lub motorola update z odblokowanym bootem to będzie odblokowany. Ja kupiłem i nie żałuję. Jest root, jest app2sd, a że nie można wgrać obcych romów (oj romowie się zeźlą) olewam na razie. Wątpię żeby zostawili okręt flagowy bez serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale trzeba się spodziewać następcy milestone'a, w pewnym momencie utrzymywanie telefonu, którego już nikt nie kupuje przestanie się producentowi opłacać. Pytanie jak się wtedy zachowają. Mi po prawdzie też wystarczy root, ale nie chcę pewnego dnia pozostać bez aktualizacji gdy te jeszcze będą możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprite

No i dodatkowo trzeba wspomnieć o opern recovery które w prosty sposób umożliwa wgrywanie modowanych nandroidów...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mao2

No ale z podkręceniem procka juz jest problem A pasowałoby go troche podkt\ręcić bo porównując do HTC HD2 to w motce to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprite

w czym lipa?

w cyferce? Bo w wydajności i benchmarkach podobnie wyniki wychodzą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Katana

Procesor w Milestone ma chyba spore możliwości (na pewno większe niż standardowe zegary) - więc warto by było mieć tą możliwość chociażby podkręcenia CPU.

Otwarty bootloader dobra rzecz - niech otwartą platformę zostawią otwartą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isaak

Tak się zastanawiam, i w sumie nic nie znalazłem czy jest szansa na wgranie Bootloadera z Droida, w sumie soft ten sam??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mao2
    w czym lipa?

w cyferce? Bo w wydajności i benchmarkach podobnie wyniki wychodzą...

Nie w cyferce. W praktyce. W HTC HD2 odrazu odczuwa sie szybszy procek. Chocby w przegladaniu zdjec, ogladaniu filmow,wszystko tam dziala szybciej i plynniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macin

A świstak siedzi i zawija. HD2 otworzy zdjęcie o 0.0003 s szybciej? To ja muszę mieć HD2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi