Skocz do zawartości
radious

Szanse na złamanie bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

Co rozumiesz poprzez rom ? Mozna wgrac wszystko oprocz zmienionego kernela a rzeczy w kernelu mozna zmieniac modulami np podkrecanie procka, a gotowe zrzuty systemu z opcjami skonfigurowanymi itp wgrywasz przez nandroid backupy. Poprostu nie czaje w czym to ograniczenie sie objawia ? brakuje jakis driverow w kernelu czy ktores zle dzialaja ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hm, mi tez az tak bardzo nie przeszkadza otwartego bootloadera. Telefon dopasowalem do siebie, pobawilem sie panda, podkrecilem na tyle ile mi jest potrzebne i wszystko smiga tak jak nalezy. A to ze nie mozna sobie dorzucic sense UI jakos mi nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    Co rozumiesz poprzez rom ? Mozna wgrac wszystko oprocz zmienionego kernela a rzeczy w kernelu mozna zmieniac modulami np podkrecanie procka, a gotowe zrzuty systemu z opcjami skonfigurowanymi itp wgrywasz przez nandroid backupy. Poprostu nie czaje w czym to ograniczenie sie objawia ? brakuje jakis driverow w kernelu czy ktores zle dzialaja ?

no właśnie ludzie nie rozumieją że można zrobić wszystko to co przy odblokowanym BL poprzez załadowanie modyfikowanych backupów. Po prostu Motorola zablokowała BL i to działa na psychikę że niby nie można modyfikować nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsio

i co i można podmienić cały rom? Wrzucić np. froyo albo coś takiego? Czy tylko lekko modyfikować fabryczny rom...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka
    i co i można podmienić cały rom (...) Wrzucić np. froyo albo coś takiego? Czy tylko lekko modyfikować fabryczny rom...

moim zdaniem ta druga opcja, ale niech się wypowie zewelor lub ktoś bardziej kompetentny ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do froyo to nie wiem czy on jest zalezny od konkretnego kernela, nie znam sie az tak na androidzie jeszcze, mam 1 tel dopiero od miesiaca :) Mozesz ogolnie zmienic WSZYSTKO co nie jest na partycjii boot i recovery, caly system, rozwalic sobie zeby nie wstawal, kazdy plik w systemie itp nie mozesz tylko innego kernela odpalic, wiem ze aktualnie trwaja prace nad odpaleniem cyanogena oraz sense ui. Moze pomysl co konkretnie potrzebujesz zeby sie dalo zmodyfikowac to bedzie latwiej odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsio

Nie chodzi mi o konkretne modyfikacje. Chodzi np. o to, ze customowe kernele sa szybsze. Pozatym gotowane romy to fajna zabawa. Mozna potestowac nowe rozwiazania itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Mi sie wydaje ze mozna wrzucac zmodyfikowane romy oficjalnie wydane przez motorole dla milestone, w formie tych recovery. Froyo to chyba nowy kernel wiec dopoki na milestone nie wyjdzie to nie mozna bedzie wrzucic w recovery. Generalnie modyfikowane oficjalne tez powinny byc troche szybsze jezeli dobrze sie wezma za modyfikacje. Ciekawe jak motorola podpisuje te kernele, ale wydaje mi sie ze modyfikacje moga byc doglebne, oby tylko developerzy/mody sie postarali. Pewnie droid ma 10x wieksze ich zainteresowanie niz milestone, ale wszystko teoretycznie mozliwe. Dla chcacego nic trudnego.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsio
    zmodyfikowane romy oficjalnie wydane przez motorole

Jakby jedno przeczy drugiemu... Motorola nie modyfikuje romów:P Bo albo rom jest oficjalny albo modyfikowany, gotowany, customowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

oficjalny rom można chyba modyfikować ?? niech ktoś potwierdzi. Kernelu chyba nie można ale ROM z kernelem wypuszczonym przez motorolę, można. Nie wiem czy wszystko zrozumiałem, też jestem trochę zamotany. Niech ktoś wyjaśni na czym polega ROM i z czego się składa: kernel i kompilacja (wersja kompilacji) na czym polega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi