Skocz do zawartości
radious

Szanse na złamanie bootloadera

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo sie system ( bez mozliwosci dzwonienia itp ) po zastosowaniu kexeca odpalic, narazie jest testowane czy dziala stabilnie i czy nie ma jakis dziwnych bledow. Jezeli nie to zostaje rozwiazanie problemu modemu GSM ktory potrzebuje po wylaczeniu miec zaladowany firmware a on jest ladowany przed startem kernela przez mbm ktory trzebaby zdeasemblować i wyciagnac metoda ladowania go albo znalesc inne rozwiazanie ale system nie startuje kiedy modem nie zostanie wylaczony przez kexecie poniewaz sterownik albo cos innego oczekuje ze modem bedzie dopiero co wlaczony a nie juz dzialajacy ( przynajmniej z tego co zrozumialem )

Informacja nie przeznaczona dla wiecznych pesymistow, ludzi szukajacy dziury w calym, ludzi ktorzy wiecznie narzekaja itp :)

Edytowane przez zewelor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś znajdzie jakikolwiek znak interpunkcyjny w powyższym poście, lub chociaż polskie znaki to ma pewne piwo.

Jak tak można pisać? Tego czytać się nie da! Ludzie!!!!

P.S.: Przepraszam za off, ale musiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli ktoś znajdzie jakikolwiek znak interpunkcyjny w powyższym poście, lub chociaż polskie znaki to ma pewne piwo.

Jak tak można pisać? Tego czytać się nie da! Ludzie!!!!

P.S.: Przepraszam za off, ale musiałem.

Chcialem zauwazyc ze jest jedna kropka :) Tak wiec czekam na piwo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze można znaleźć przecinek :D (1 linijka)

Niemniej jednak warto zauważyć, że dalej to nic nie zmienia i nie zostały ominięte zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie zmienia ? o.O powiedzialbym bardziej ze to przelom wazny, udalo sie po raz 1 odpalic wlasnego kernela nie podpisanego przez motorole na Milestonie, czyli to przed czym broni zablokowany bootloader ? jak to moze nic nie zmieniac i nie omijac tego zabezpieczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh pokaż mi wymierny skutek odpalenia niepodpisanego kernela. Niestety nie ma. Wiesz ile razy już udało się odpalić kernela różnymi metodami głównie przez kexec? Ja znam kilkanaście przypadków i nic zawsze jest problem z ładowaniem modułów bezprzewodowych także jest to kompletnie nieużyteczne. Zresztą samo załadowanie własnego kernela nie rozwiązuje jeszcze wszystkich problemów i nie daje pełnej swobody. Tak samo tethered jb też nie oznacza pełnego złamania systemu. bo na tej zasadzie możemy powiedzieć, że odpalenie openrecovery jest złamaniem zabezpieczeń...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile razy udalo sie na Milestone odpalic poprzez kexec kernela customowego ? I kto tego konkretnie dokonal, czemu sie nie ujawnil przez tyle czasu. O jakich innych metodach mowisz ? W ogole chyba sie nie zrozumielismy gdyz ja NIGDZIE nie napisalem ze zabezpieczenie jest zlamane i ze to juz jest finalne rozwiazanie itp, tylko napisalem posta w ramach informacji o postepie tej metody gdyz wiele osob sie pyta jak wyglada progress. Moze chodzi Ci o to ze w temacie lamania bootloadera a nie w innym, nie chcialem tworzyc nowego skoro tutaj juz jest troche postow ktore wtedy logicznie byloby przenosic. Niestety nie wiem co to jest "tethered jb". Nigdzie nie pisalem ze daje pelna swobode bo logiczne jest ze nadal nie da sie na stale zflashowac go i bootowac go odrazu po starcie. A jednym ze stuktow nie wiem czy dla Ciebie bedzie on odpowiednio wymierny jest to ze bootuje sie do konca i np mozna wynik dmesg zrzucic na kompa dzieki czemu mozna debugowac proces bootowania go po kexecu bez posiadania specjalnego sprzetu pozwalajacego na uzycie portu usb do wyswietlania komunikatow kernela od samego poczatku bootowania, takze osoby nie posiadajace sprzetu pozwalajacego na to moga teraz przysiasc i pomoc dalej ulepszac ta metoda co potencjalnie moze przyspieszyc czas ulepszenia jej do stanu "normalnej" uzywalnosci. Jakie problemy jeszcze zostaja nie rozwiazane ? Z tego co sie orientuje po poprawieniu tej techniki juz mozna odpalac custom romy bedzie itp ? Co jeszcze takiego istotnego bedzie brakowalo ? System bedzie sie odpalal kilka sekund dluzej bo kernel w trakcie startowania bedzie sie musial przeladowac na customowy ?

Edytowane przez zewelor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to chyba nie wiesz czym to się je, bo zrobienie interface'u umożliwiającego odczyt wszelkich rozkazów to koszt kilkudziesięciu złotych. Co innego, że trzeba mieć sporą wiedzę jak wykonać interface, żeby odczytywać sensowne informacje i no i umieć zaprogramować to co się zlutowało. Jednak to jest już zupełnie inny temat. Co do pierwszego wgrania poprzez kexec kernela nastąpiło to gdzieś na przełomie stycznia/lutego. Dokładnie nie pamiętam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No to chyba nie wiesz czym to się je, bo zrobienie interface'u umożliwiającego odczyt wszelkich rozkazów to koszt kilkudziesięciu złotych. Co innego, że trzeba mieć sporą wiedzę jak wykonać interface, żeby odczytywać sensowne informacje i no i umieć zaprogramować to co się zlutowało. Jednak to jest już zupełnie inny temat. Co do pierwszego wgrania poprzez kexec kernela nastąpiło to gdzieś na przełomie stycznia/lutego. Dokładnie nie pamiętam..

Odnosnie tego odpalenia mozesz przedstawic jakiekolwiek informacje na ten temat, i co dalej sie stalo, projekt stanal w miejscu, kto za nim stal ? Rozumiem ze zrobil to ktos inny niz grupa spod tego adresu http://and-developers.com/motorola_milestone ? Nie mam pojecia o jakim interface mowisz mi chodzilo o cos w stylu: http://www.instructables.com/id/Android-G1-Serial-Cable/

---------- Post dołączono o 07:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Gosc ktory odpalil system po kexec'u napisal ze po kilku godzinach testow wydaje sie dzialac stabilnie android po kexec, wifi bt tez dzialaja wiec na chwile obecna do pelni szczescia potrzeba zresetowac poprawnie modem GSM w chwili przeladowywania nowego kernela i bedziemy juz mogli sie cieszyc pelnymi custom romami ! :)

Edytowane przez zewelor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za małego offtopa i odgrzanie tematu (bo nie czy coś w sprawie niego drgnęło), ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaki miała w tym interes Motorola, blokując ten bootloader do Opensurce'owego oprogramowania jakim jest Android?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi