Skocz do zawartości
Bieniu

ROOT + ROM od HTC

Rekomendowane odpowiedzi

Bieniu

Witam

Od kilku dni chodzi mi po głowie chęć zrootowania mojego Hero (ze względu na dostęp do płatnych aplikacji). Naczytałem się o różnych ROMach i stwierdziłem, że to nie dla mnie. Chciałbym mieć zwykły ROM od HTC tylko, że z rootem. I teraz proszę mnie poprawić jeśli coś źle rozumiem. Opierając się na instrukcji z WIKI ROOT dla Hero - one click:

1. instaluje FlashRec, robię nim backub recovery, a później instaluję nim Recovery RA

2. z recovery robię Nandroid Backup, a następnie instaluję jeden z ROMów z tej strony. Pytanie tylko który? HTC Generic 2.73.405.66 będzie dobry?

Czy robiąc wszystko wg takiego przepisu nic nie popsuję (np. nie stracę polskiego języka) i czy w razie czego będzie można wszystko przywrócić do tego co było oryginalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    feith

Po co wgrywać inny rom, skoro sam stwierdziłeś że chcesz zostawić standardowego od HTC. Wystarczy wgrać paczke Superuser.apk i program su wg instrukcji tutaj (na tym romie który masz): http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=543571

Robi się to z poziomu konsoli recovery.

PS. jak już masz recovery wystarczy wykonać punkty od 3 do 6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po co wgrywać inny rom, skoro sam stwierdziłeś że chcesz zostawić standardowego od HTC.
    . Chciałbym mieć zwykły ROM od HTC tylko, że z rootem

Pewnie chce nowszy.

HTC Generic 2.73.405.66 z rootem będzie ok. Są dobre custom 1.5 dostępne ale nie będę Cie namawiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu
    Po co wgrywać inny rom, skoro sam stwierdziłeś że chcesz zostawić standardowego od HTC.

Ewidentnie za mało czytałem bo coś mi się ubzdurało, że rootowanie jest nierozerwalnie związane z wgraniem innego ROMu. Ale skoro można bez wgrywania ROMu tym lepiej. Czy dobrze rozumiem, że postępując wg tej instrukcji nie muszę robić wipe i nie stracę konfiguracji telefonu i aplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy dobrze rozumiem, że postępując wg tej instrukcji nie muszę robić wipe i nie stracę konfiguracji telefonu i aplikacji?

Tak.

10 znaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prędzej, czy później i tak zechcesz kiedyś spróbowac czegoś innego i zmienisz rom ;) Z A1.5 najlepsze były (są) romy Modaco, a z 2.1 to juz loteria. Trzeba sprawdzić wszystkie, żeby cos wybrać dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Trochę mnie przeraża takie sprawdzanie ROMów. Na jednym nie działa to, na drugim co innego, na jeszcze innym działa wszystko ale wolno. Telefon jest dla mnie narzędziem pracy i nie przyjmuję do wiadomości, że coś nie działa. Dlatego, przynajmniej na razie, z custom ROMami nie będę się babrał. Może jak będę miał urlop i więcej czasu, kto wie ;)

---------- Post dołączono o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

A jeszcze jedno pytanie. Kopię bezpieczeństwa ROMu zrobię poprzez nandroid w recovery, a jak zrobić kopię oryginalnego recovery? Chciałbym mieć pewność, że gdyby przyszło mi oddawać kiedyś telefon do serwisu to mam jak go przywrócić do stanu fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A jeszcze jedno pytanie. Kopię bezpieczeństwa ROMu zrobię poprzez nandroid w recovery, a jak zrobić kopię oryginalnego recovery? Chciałbym mieć pewność, że gdyby przyszło mi oddawać kiedyś telefon do serwisu to mam jak go przywrócić do stanu fabrycznego.

Jakbyś chciał oddać telefon to zawsze możesz wgrać ROM przez RUU i wtedy on Ci przywraca praktycznie wszystko. - SPL, Radio, ROM, Recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

OK dzięki, teraz mogę przystąpić do działania ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypnę się do tematu. Można wgrać RUU na rootowanego ROM'a, czy trzeba przywrócić nand backup?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi