Skocz do zawartości
BTM

Gold Card - komunikat "pusta karta?"

Rekomendowane odpowiedzi

BTM
    Napisano (edytowane)

Witam, mam problem ze stworzeniem gold card. Posiadam dwie karty - Sandisk 2GB i Kingston 4GB - niestety, mimo trzymania się opisu w obu po utworzeniu GC i włożeniu do telefonu pojawia się komunikat "pusta karta?"

Czy może ktoś polecić jakąś dobrą, sprawdzoną kartę do zrobienia GC?

Albo może coś robię nie tak - może jest jakiś jeden krok który przegapiam (zrzuć hash karty do pliku, odwróć hash, zamień pierwsze dwa chary na 00, wygeneruj GC, zamień dane z zakresu 00-170 danymi z karty)?

I właśnie - czy jeżeli już zainstaluje nowy rom, muszę dalej używać tej karty, która została zmodyfikowana, czy mogę używać innej?

Pozdrawiam.

//Krzysiec: Proszę na przyszłość nazywac TEMAT zgodnie z regulaminem - tytuł ma strzeszczac po krotce problem. Wystrzegac sie zwrotów typu "Problem z ....." Każdy ma zzzz czyms problem. Temat ma naswietlic własnie W CZYM ten problem.

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GoldCard jest potrzebny tylko do wgrania pierwszego romu z rootem przez bootloadera, później już nie potrzebne.

Też miałem problem ze zrobieniem GC. Udało mi się dopiero metodą pod linuxem (dowolne LiveCD bądź inny bootowalny linux)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arnold

Upewnij się, że w HEX editor otwierasz dysk a nie partycję, z tego co pamiętam u mnie to powodowało taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BTM
    Upewnij się, że w HEX editor otwierasz dysk a nie partycję, z tego co pamiętam u mnie to powodowało taki problem.

O widzisz - masz rację :] Teraz działa. Jutro w pracy się pobawię i zdam relację ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pokazywało w telefonie że karta jest pusta lub należy ją sformatować i normalnie RUU puścił i wgrał oficjalne ROM, SPL i radio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BTM

Już poszło z górki. Teraz tylko znaleźć jakiś dobry rom na 2.1 bo VilianRom 5.5 trochę jednak przymula :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pitr

Zobacz BeHero+ 1.2 Ja jestem pod wrażeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi