Skocz do zawartości
Insert12345

Orange faktura do zapłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim , od 20 grudnia mam arc s'a z orange , abonament Pantera II 70 zł.Po dwóch dniach (ok 22 grudzień) dowiedziałem się ,że można sprawdzać stan pakietów na stronie Orange , wszystko kontrolowałem za pomocą tej stronki , i dzisiaj sobie wszedłem w "płatności -->historia" ,po załadowaniu strony ujrzałem takie coś:

typ:faktura

za okres 12.2011

kwota 295,95 zł

data wystawienia 26.12.2011

termin płatności 09.01.2012

po prostu się przeraziłem kwotą , to jest nie możliwe , jak w 6 dni można nabić prawie 300 zł? :o , dodam ,że wszystko było kontrolowane na stronie orange , i transfer danych był zawsze wyłączany w telefonie , jak myślicie , czy jest to po prostu jakiś błąd na stronie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

watpie, zeby to byl blad. Moze dostawales smsy specjalne ? nie brales udzialu w jakims konkursie smsowym ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadzwon i sie dowiedz. Moze jednak miales przy ikonce zasiegu 3g lub h lub E?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zippi

Pobierz rachunek szczegolowy przed kontaktem z infolinia i zobacza za co Ci tyle podliczylo. Pamietaj tez ze 1sza faktura ze wzgleu na koniecznosc zaplaty 2 okresow rozliczeniowych jest zawsze wyzsza.

Wysłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    watpie, zeby to byl blad. Moze dostawales smsy specjalne ? nie brales udzialu w jakims konkursie smsowym ?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

smsy specjalnie , czyli ? ;) , nie brałem żadnych udziałów w konkursach , na tym telefonie rozmawiałem max 10 razy i wysłałem 5 sms'ów do znajomych , więc tyle kasy by to nie mogło kosztować

Zadzwon i sie dowiedz. Moze jednak miales przy ikonce zasiegu 3g lub h lub E?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

to jeżeli nawet przy ikonce zasiegu wyskakuje 3g lub h lub E , to dodatkowo ciągnie kase z konta , mimo ,że mam w abonamencie transfer danych 250 mb ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bajor

Dwa abonamenty z czego pierwszy jest czesciowy (w zaleznosci jak Ci wyliczyli okres rozliczeniowy) Widze ze jak data wystawienia 26 grudzien, to pewnie do 25 okres Ci wyznaczyli, czyli 5 dni z 31 to jest ok 11,30 + 70zl abonamentu za nastepny okres + oplata aktywacyjna (wyczytaj ile, bo moze to byc 50zl lub 100, juz nie pamietam, bo mam jeden numer od 8 lat, chyba ze zrezygnowali z takich praktyk) to juz z tego mamy przynajmniej 130zl. Widzę, ze teraz na ten abonament daja i tak promocje ze 3 miesiace za pol ceny ale widocznie ty sie nie zalapales na to. Internet jest bez limitu danych, czyli po 250mb (a w zasadzie 750mb bo pol giga jest w prezencie) powinien spasc transfer a nie naliczac oplate. A i oczywiscie wyczytales, ze te 250mb bez limitu danych jest jak zaplacisz 25zl miesiecznie? Bo tak to jest 0,5GB z limitem, czyli jak sie wyczerpie to placisz za reszte.

Moja teoria jest taka: jakie aplikacje zainstalowales z marketu? Bo domyslam sie, ze instalowales cos i zapewne byl to trojan ktory wysylal smsy typu premium. Ewentualnie czy masz jeszcze jakies telefony w orange lub internet? Jesli tak to mozliwe ze zrobili rachunek zbiorczy

Edytowane przez bajor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też wziąłem Arc w tej promocji i dostałem fakturę około 100zł. Opłata za aktywacje darmowego numeru(chociaż i tak mam free do orange) - 2x 5zł. Pierwszy, niepełny okres rozliczeniowy - 10zł.

Sprawdź szczegółowy biling, bo rachunek jest rzeczywiście o 200zł za duży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra , wszystko się wyjaśniło ,błąd leżał po mojej stronie , po prostu przesadziłem ze ściąganiem apek i różnymi duperelami :E , wszystko jest opisane na szczegółowej fakturze ;) Niech ten temat będzie dla was przestrogą , i kontrolujcie stan pakietów po każdym dłuższym korzystaniu z internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun
    :o musiałeś naprawdę ekstremalnie pobierać, ja po ostatni miesiąc ledwo połowę z tego 0,5GB zużyłem a korzystam naprawdę dużo :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bajor

Masz dziwną tą panterę, ze masz limit danych ;)

@KunDun wcale nie musial duzo przesadzić, ja mam abonament z limitem danych, bo ponad poltora roku temu go brałem i za przekroczenie 30mb musiałem zapłacic 70zł :E taki przelicznik fajny ma orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi