Skocz do zawartości
kamas831

HTC odblokowało nam bootloadera!

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jeszcze nie wszyscy wiedzą na Welcome to HTCdev pojawiła się możliwość odblokowania naszego Wildfire S! Ja się zabieram do roboty :)

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to oznacza nowe życie dla mojego telefonu :)

\\EDIT\\

Wszystko oczywiście śmiga i lata mam już upragnionego S-OFF :D

Niebawem postaram się przygotować tutorial.

Tymczasem osoby mające problem z wgraniem modyfikowanego recovery mogą skorzystać z samoinstalującej się paczki którą przygotowali chłopaki z xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431969

Edytowane przez kamas831

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszą rzeczą jako musimy zrobić do zarejestrować się na stronie HTCdev.com najlepiej zrobić to na adres gmail bo polskie poczty mają problemy z przyjęciem potwierdzenia od HTC.

Po rejstracji i zalogowaniu się na stronie wchodzimy w

Unlock Bootloader

Get Started

Następnie zaznaczamy nasz telefon w tym wypadku HTC Wildfire s

następnie potwierdzamy

Begin Unlock Bootlander

Następnie potwierdzamy wszystko w wyskakujących okienkach

Przed rozpoczęciem procesu odblokowania bootloadera wymaga aktualizacji ROM do wersji wymienionych w poniższej tabeli, następnie pobrać RUU obok niego, aby umożliwić możliwość odblokowania.

Aby zainstalować RUU, po prostu wykonaj następujące czynności:

1 W telefonie włączyć debugowanie USB. (Na ekranie głównym, Menu> Ustawienia> Aplikacje> Narzędzia> Sprawdź USB debugowania)

2 Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB dostarczonego z telefonem. Poczekaj chwilę na komputerze do identyfikacji telefonu, może to potrwać kilka minut.

Jeśli komputer nie może znaleźć telefonu może należy zainstalować HTC Sync. Możesz pobrać HTC Sync tutaj.

3 Gdy komputer wykrył telefon Zamknij HTC Sync, kliknij dwukrotnie na RUU, aby rozpocząć proces.

4 Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć miga RUU w telefonie.

UWAGA: W przypadku wystąpienia błędu podczas flashowania telefonu, możliwe, że połączenie z telefonem zostało przerwane. Wystarczy zamknąć program, odłączyć telefon i zacząć od nowa.

a W pełni wyjść z RUU, aby zapewnić nie ma konfliktu z wielu wystąpień działającego programu.

b Odłącz kabel USB zarówno z telefonu i komputera.

c Po kilku chwilach, podłączyć USB do komputera i telefonu. Patrz wyżej, jeśli telefon lub komputer nie może się odnaleźć.

d Uruchom RUU.

Uwaga: Nie możesz być w stanie uzyskać dalszych aktualizacji FOTA po RUU został zastosowany do urządzenia.

TMO PL 2.14.118.1 PG7610000

Krok 1

Wyjmij i włóż baterię.

Krok 2

Naciśnij przycisk głośności i mocy , aby uruchomić urządzenie w tryb bootloadera.

Krok 3

Użyj przyciski głośności , aby wybrać górę lub w dół. Zaznacz Fastboot i naciśnij przycisk zasilania

Krok 4

Podłącz urządzenie do komputera przez kabel usb

Krok 5

Na komputerze utworzyć nowy folder (na przykład: C: \ Android), gdzie położymy następujących plików: 3 w tym nowym folderze:

adb.exe

AdbWinApi.dll

fastboot.exe

Uwaga: dla Mac OS X i Linux, konieczne będzie tylko adb i fastboot.

Ten krok bym pominoł i zają się odrazu sprawdzeniem czy posiadamy te pliki w SDK.

adb.exe, AdbWinApi.dll , spójrz w \ android-sdk-windows \ platformy narzędzi

fastboot.exe szukać w \ android-sdk-windows \ tools

Jeśli tych plików nie ma

a. Uruchom "SDK Manager.exe" który znajduje się w \ android-sdk-windows \

b. Odczekać około 3 minuty. Zobaczysz tam wiele pakietów można zaktualizować. Proszę zainstalować SDK Android platformy Narzędzia i Android SDK Tools (Proszę zaktualizować go, jeśli Twoja wersja SDK jest r11).

post-60336-1425570119509_thumb.png

c.

Po zainstalowaniu tego, będzie można znaleźć pliki w następujących miejscach.

1. Aby znaleźć adb.exe, AdbWinApi.dll , spójrz w \ android-sdk-windows \ platform-tools

2. Aby znaleźć fastboot.exe szukać w \ android-sdk-windows \ tools ( warto go skopiować do platform-tools

Uwaga: fastboot.exe mogą być niedostępne w najnowszej wersji systemu Windows Android Narzędzia. Można wyodrębnić go z poprzedniej wersji dostępna tutaj: android-sdk_r13-windows.zip

Krok 6

Otwórz okno wiersza polecenia. ( start > Uruchom > Wpisz CMD, )

Krok 7

Przejdź do którego rozpakowano plik ZIP i przejdź do folderu, który właśnie utworzyłeś (Na przykład: Jeśli utworzony folder w C: \ Android lub C:\android-sdk-windows\platform-tools, a następnie należy wpisać w wierszu polecenia: cd i właściwą ścieżkę dostępu do plików ).

Krok 8

Wpisz polecenie Wiersz polecenia: fastboot oem get_identifier_token .

post-60336-14255701195604_thumb.png

Krok 9

Pojawi się długi blok tekstu. Skopiuj i wklej ten tekst do pola znak poniżej (w wierszu poleceń: Kliknij prawym przyciskiem myszy>> Zaznacz zaznaczyć blok tekstu> Kliknij prawym przyciskiem myszy na kopię ).

Pojawi się jeden z dwóch następujących ekranów:

9a

post-60336-14255701195958_thumb.png

9b

post-60336-14255701196405_thumb.png

Podczas kopiowania znak, start z tej linii:

<<<< Identyfikator Token Uruchom >>>>

I na końcu z tej linii:

<<<<< Identifier End Token >>>>>

(Uwaga:. Tylko skopiować zaznaczony sekcji powyżej, nie należy kopiować INFO lub (bootloader) prefiks)

Skopiowany tekst wklejamy w

My Device Identifier Token:

i potwierdzamy SUBMIT

Oczekujemy email .

Krok 11

Otrzymasz e-mail z załącznikiem: Unlock_code.bin . Zapisz ten plik w tym samym folderze co pliki fastboot (Na przykład: C: \ Android ).

Jeśli po krótkim czasie, jeszcze nie otrzymał mail, lub otrzymaniu e-maila od HTC, ale nie zawiera załączony plik, możliwe jest, że bardziej rygorystyczne filtry antyspamowe i programy antywirusowe będą blokować tego mail lub załącznik.

Krok 12

W wierszu polecenia wpisz: fastboot unlocktoken Unlock_code.bin .

W wierszu polecenia zostanie wyświetlony następujący komunikat:

post-60336-14255701196859_thumb.png

Krok 13

W telefonie można teraz zobaczyć odpowiedzialności. Proszę przeczytać uważnie ta akcja może spowodować utratę gwarancji. Użyj przyciski głośności , aby wybrać odpowiednią opcję, a przycisk zasilania , aby dokonać wyboru. Jeśli wybierzesz opcję Tak , telefon będzie zresetować do "ustawień fabrycznych, a bootloader zostanie odblokowany. Jeśli wybierzesz Nie , telefon uruchomi się ponownie i nie będzie zmiany zostały dokonane.

post-60336-14255701197277_thumb.jpg

Krok 14

Aby ponownie zablokować bootloadera, w wierszu polecenia wpisz: fastboot oem blokady .

Uwaga: To nie przywróci blokady fabryczne, ale po prostu ponownie zablokować bootloader więc dalsze zmiany mogą być dokonane. Ponadto, jeśli chcesz odblokować bootloader, wystarczy powtórzyć krok 12 z oryginalnego pliku klucz odblokowujący odblokować telefon ponownie.

Gratulacje! Udało Ci się odblokować bootloadera.

post-60336-14255701248818_thumb.jpg

Teraz czas na Recovery

Wyłącz wszystkie anty wirusy i inne tego typu programy

1 Podłącz telefon w HTC Sync niech się zsynchronizuje następnie wyłącz HTC Sync w pasku powiadomień

Uruchom wildfire s recovery.exe

Masz już i Recovery

Edytowane przez fredek7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też pisze UNLOCKED a pod spodem S-ON, ale z tego co wiem w takiej sytuacji można zainstalować custom recovery i nowe romy :) ja już pobieram co trzeba i się zabieram do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hehe, doczekali się :)

Ja i tak mam S-off, ale w geście solidarności zrobiłem sobie upgrade radio i hboot'a, a potem "odblokowalem na stronie"

Tutek dla mających problemy, bo z pewnością będą:

PG76IMG.zip

HOWTO:

1. Wrzuć plik na SD

2. Reboot do hboot'a (power + vol- )

3. Zaakceptuj upgrade (zmieni sie hboot i radio, ostrożnie, uważajcie na zasilanie)

4. Kontynuuj etapy na stronie, wrzuć recovery, potem cokolwiek uważasz.

4. Postaw mi piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

buber masz pomysł jak wgrać to custom recovery? wywala mi "Main Version is older!" może się da przez adb jak na G1 kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Czyli po prostu można teraz mieć 1GB pamięci na aplikację nie ponosząc kosztów dodatkowych? :oczy: A już miałem przechodzić na desire s tylko z powodu pamięci :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buber masz pomysł jak wgrać to custom recovery? wywala mi "Main Version is older!" może się da przez adb jak na G1 kiedyś?

Tak, da się tak zrobić

Wyciągnij z PG76IMG recovery.img.

1. Odpal telefon do hboot, potem wybierz fastboot i potwierdź power'em.

2. W cmd tak jak bys uzywal adb, wpisz fastboot flash recovery.img

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart0s

które RUU wybrać z tej listy na HTCdev?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x