Skocz do zawartości
KrisPOD

Google a Facebook - kontakty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

(nie wiem czy dobrze umieściłem temat ale jak źle to proszę o przesunięcie a nie kasowanie:)

Mam takie pytanko:

czy da się jakoś zablokować to aby telefon robił update kontaktów tylko z google a nie z facebooka ?

chodzi o to, że w kontaktach na google zrobiłem sobie do każdego kontaktu swoje fotki .. i było wszystko pięknie do czasu gdy zalogowałem się na facebooku (w sieciach społecznościowych w telefonie)

no i mi pozamieniało fotki z google na te z facebooka

da się jakoś to ustawić aby nie brał tych fotek z faebooka ?

i jeszcze jedno zauważyłem, że google rozdziela kontakty w sensie jak mam Jan Kowalski i mam w nim nr telefonu i dodam maila (np. dodstane maila od Jana Kowalskiego i zapiszę sobie go w kontaktach) na Jan Kowalski to mam dwa razy Jam Kowalski zamiast jeden Jan Kowalski z telefonem i mailem :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym podwojnym kowalskim to po prostu zamiast zapisywać od razu adres mail, skopiuj go sobie i wklej go w istniejącym juz kontakcie w zakładce mail:)moze i jest jakiś inny sposób ale nic innego mi do głowy nie przychodzi.a nie masz moze przypadkiem możliwości 'dodaj do kontaktu' przy zapisywania, tak jak jest to przy zapisywaniu nowego numeru telefonu?

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a gdzie to sprawdzić czy mam taką opcję ?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do zdjęć z facebook'a to przy kojarzeniu kontaktów googlowskich z facebookiem pokazuje się okienko, w którym można odznaczyć pobieranie zdjęcia z fejsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

a ustawienia->konta i synchronizacje->facebook->odnacz 'synchronizuj...kontakty'?

tak jest w andku 2.1, w 1.5/1.6 bez sense jeszcze nie było synchronizacji.

Edytowane przez kejwmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Co do zdjęć z facebook'a to przy kojarzeniu kontaktów googlowskich z facebookiem pokazuje się okienko, w którym można odznaczyć pobieranie zdjęcia z fejsa.

hmm nic mi się takiego nie pokazuje :)

gdzie mogę to odszukać ?

a ustawienia->konta i synchronizacje->facebook->odnacz 'synchronizuj...kontakty'?

a gdzie Ty masz takie opcje ? ja mam oficjala htc RUU 1.5 + senseUI i nie ma takich opcji ....

konta i synchronizacja ??? skąd to wziąłeś ??? jest tylko synchronizacja danych ale to z PC Google i Exchange

no i są sieci społecznościowe .. ale tam mogę jedynie zalogować lub wylogować lub zmienić czas aktualizacji ....

chce oczywiście mieć aktualizacje facebooka ale nie fotek ... a tego chyba się nie da chyba, że się mylę

podaj szczegółowy opis jak to zrobić mądralo :)

i podawaj faktyczne nazwy działów i ścieżki :)

Edytowane przez KrisPOD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    a gdzie Ty masz takie opcje ? ja mam oficjala htc RUU 1.5 + senseUI i nie ma takich opcji ....

konta i synchronizacja ??? skąd to wziąłeś ??? jest tylko synchronizacja danych ale to z PC Google i Exchange

no i są sieci społecznościowe .. ale tam mogę jedynie zalogować lub wylogować lub zmienić czas aktualizacji ....

chce oczywiście mieć aktualizacje facebooka ale nie fotek ... a tego chyba się nie da chyba, że się mylę

podaj szczegółowy opis jak to zrobić mądralo

i podawaj faktyczne nazwy działów i ścieżki

Najprawdopodobniej jest to skutek tego ze ten "madrala" (jak to go nazwałes) ma wersję andoirda nieco wyzsza (2.1), a tam wyglada to tak jak na screenach ponizej. I opisał to tak jak to faktycznie ma miejsce.

post-5271-142556975937_thumb.jpg

post-5271-14255697593852_thumb.jpg

post-5271-14255697593951_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli czekać trza na 2.1 :):) o ile będzie hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytat:

Napisał rtoip91 Zobacz post

hmm nic mi się takiego nie pokazuje

gdzie mogę to odszukać ?

Zwątpiłem. W 1.5 miałem kontakty w telefonie nie w Google, trochę mi się pokiełbasiło. I miałem taką opcję w stylu powiąż z Facebook czy jakoś tak przy edycji / tworzeniu kontaktu. Po wybraniu znajomego pokazywało się okienko z bodajże trzema opcjami i jedną z nich było importuj zdjęcie, wystarczyło odznaczyć i hulało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spoko ... wywaliłem synchronizację z facebookiem i mam foty z google .. ale szkoda, że nie da się tego odznaczyć i wybrać to co ma się synchronizować a co nie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi